Meklē vārdu vai frāzi:

Dr. Inese MillereDr. Inese Millere, M.D.,M.A.,C.H.Ed (Dip Stress Mgt), ārste, kas mainīja visu un kļuva par diplomāti, lai vēlreiz mainītu visu kļūstot par apzinātas ēšanas treneri un holistiskā dzīvesveida un stresa menedžmenta konsultanti un kouču aizņemtām sievietēm pēc 40, kuras vēlas pārvaldīt stresu, emocionālo un stresa ēšanu, izveidot veselīgas attiecības ar ēdienu un fiziskajām aktivitātēm un dzīvot priekpilnu un līdzsvarotu dzīvi. 

Spēka punkti: daudzpusīgas un dziļas profesionālās zināšanas un pieredze, kas iegūtas gadu desmitos krājot zināšanas un izdzīvojot personīgo un profesionālo transformāciju.

Inese ir Latvijā pirmā un pagaidām vienīgā licencētā apzinātās ēšanas trenere un starptautiski sertificētā veselības un labizjūtes (wellness) koučs

Sadarbojusies ar žurnālu UNA, veidojot rakstus sadaļai “Harmonijā ar sevi” un laikrakstu "Izglītība un Kultūra", veidojot rakstus e-pielikumam "Vecākiem".

Sadarbojusies ar uzņēmumiem Latvijā, Itālijā, Francijā un Kazahijā: Bioversity International, CGIAR Consortium, Novartis, Sanofi, RIMI Baltic, Swedbank, Schneider Electric, Statoil, Latvijas Banka, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, Rīgas Stradiņa universitāte, Agip u.c. Pa uzņēmumiem piedāvātajām prezentācijām, darbnīcām un programmām ŠEIT. 

Specializācija: stresa un emociju izraisītas ēšanas pārvaldīšana, atbrīvošanās no jo-jo diētošanas ("Ēst-nožēlot-atkārtot'" cikls) un noturīgu veselīgas ēšanas un dzīvesveida paradumu veidošana izmantojot apzinātas ēšanas pieeju.

Vēlies pārvaldīt stresu, emocionālo un stresa ēšanu, izveidot veselīgas attiecības ar ēdienu un fiziskajām aktivitātēm un baudīt veselīgu un līdzsvarotu dzīvi? Izveidot noturīgus veselīga dzīvesveida paradumus?

Strādā ar Inesi:

Individuāli: Inese ir izveidojusi un vada "Kā neapēst stresu" - apzinātībā un pozitīvā neiroplastiskuma (positive neuroplasticity) principos un atklājumos balstītu ēšanas ieradumu kursu. Vairāk par kursu šeit.   

Uzņēmumiem: veselības veicināšana darba vietā, šeit.

Izglītība
 • Ārsta kvalifikācija (iegūts Latvijā)
 • Maģistra grāds sociālajās zinātnēs (13 gadi nostrādāti LR Ārlietu dienestā) 
 • Holistiskā stresa menedžmenta konsultantes diploms (iegūts Anglijā) 
 • Korporatīvā koučinga diplomi, Starptautiskās Kouču Federācijas/ICF akreditētās programmās  (iegūti Itālijā)  
 • Am I Hungry?®  Mindful Eating Program -- apzinātas ēšanas programmas lizcenzēta trenere un koučs (iegūts ASV). 
 • Veselības un labizjūtes koučs (Health and Wellness coach, "Wellcoaches"  school of Coaching, iegūts ASV)  
 • Pozitīvais neiroplastiskums, profesionāls kurss; Positive Neuroplasticity Professional Course with Dr. Rick Hanson (iegūts ASV)
 • Baha ziedu terapijas praktiķa 1.līmeņa sertifikāts (iegūts Anglijā)
 • Cigun 1. pakāpes apmācība. (iegūts Latvijā)

Dalība organizācijās: 

Uzturēšanās ārvalstīs:
 • 1993.-1999. g. Krievija.
 • 2002. - 2014. g. Itālija.

Valodu prasme: 
 • Latviešu: dzimtā.
 • Angļu: pārvalda (TOEIC sertifikāts, 970 (no 990)).
 • Krievu: pārvalda.
 • Itāļu: labas zināšanas.

Uz personīgas nots:

Man ir 56 gadi, pusgadsimts +. Un jāatzīst, ka sevis uzturēšana formā kļūst aizvien grūtāka un tai ir jāsāk pievērst aizvien vairāk uzmanības

Daudzas lietas, kas jaunībā tika piedotas, un kuras tūlīt veselībā un labsajūtā neatspoguļojās, vecumā pēc 50 piedotas netiek. To es izjūtu ‘uz savas ādas’ :( 

Apzinātības prakses:

Apzinātība ir manas dzīvošanas ceļš un pamatvērtība. Kopš 2009. gada ikdienas meditēju. Esmu palikusi uzticīga pirmajai meditācijai ko apguvu, apzinātības meditācijai.

Es padziļinu savu apzinātības praksi kā Zen Meistara Thich Nhat Hanh skolniece un apgūstu pielietojamās apzinātības studijas European Institute of Applied Buddhism (EIAB) Vācijā. 

Apzinātības meditācija (mindfulness meditation), kā to skaidro Thich Nhat Hanh, ir prakse, kas izmanto elpu kā instrumentu, lai savienotu prātu ar ķermeni. Prāta un ķermeņa vienotība palīdz mums apzināties to, kas notiek mūsu prātā un ķermenī (sajūtas, uztvere, mentālās formācijas un apziņa) un ap mums. Būšana apzinātām var palīdzēt mums dzīvē rīkoties prasmīgi. Apzinātība palīdz mums 'nākt mājās pie sevis', izprast sevi un dziedināt mūsu ciešanas un transformēt neveselīgos ieradumus. 

Es mācu apzinātības meditāciju un citas apzinātības prakses, manā apzinātībā balstītajā veselīgas ēšanas paradumu kursā

Inese, piecdesmitgadniece, 2013. gada aprīlī
Lai nu kā, man arī ir labas un ne tik labas dienas, tomēr bāzes lietas: ēšana (uzturs + uztura bagātinātāji), fiziskās aktivitātes, kāds brītiņš relaksācijai un kāds paņēmiens stresa pārvarēšanai - tas ir minimums.   

Un to paveikt ir pa spēkam mums visām. Jā, arī Tev!

Jo MĪLESTĪBA uz sevi sākas tieši tur -- ar to ko liekam mutē, kā kustamies un kā mazinām stresu. Ar bāzes lietām. Un ar atbildības uzņemšanos par savu veselību un to kā es gribu justies, savu labsajūtu. Viss cits pieliksies, es tev garantēju :). 

Tu to vari! Tev tas ir pa spēkam! 

Un jo īpaši, mēs to varam kopā, jo man ir uzkrāta liela pieredze un rīki, kā Tev vēlamās pārmaiņas padarīt ātrākas, iespējami 'nesāpīgas' un noturīgas. Te ir kā Tu vari sākt.