Par mani

Dr. Inese Millere

Sveiki! Esmu Dr. Inese Millere - ārste, kas izmainīja visu un kļuva par diplomāti, lai vēlreiz mainītu visu, kļūstot par apzinātas ēšanas treneri un stresa vadības konsultanti un kouču.


Esmu Latvijā pirmā licencētā apzinātās ēšanas trenere un starptautiski sertificētā veselības un labbūtības (wellness) koučs.


Kā es un mana pieredze var noderēt Tev?

Es, Inese Millere, esmu izveidojusi un vadu "Kā NEapēst stresu" - apzinātībā, apzinātas ēšanas un pozitīvā neiroplastiskuma (positive neuroplasticity) atklājumos balstītu ēšanas ieradumu veidošanas kursu.

Individuālais kurss

Es esmu par to, ka ikviens ir pelnījis justies labi gan emocionāli, gan fiziski. Tieši stress ir mūsu ikdienas “ceļabiedrs”, ko varam iemācīties kontrolēt ar veselībai labvēlīgiem paņēmieniem nevis notiesājot kārtējo šokolādes tāfelīti vai apēdot krietnu vakariņu papildporciju tādā veidā sevi šķietami pažēlojot.


Individuālais kurss noderēs arī Tev, ja vēlies:

 • pārvaldīt ikdienas stresu;

 • pārvaldīt emociju un stresa izraisītu ēšanu;

 • izrauties no diētu gūsta;

 • izveidot līdzsvarotas, veselīgas un priekpilnas attiecības ar ēdienu, savu prātu un ķermeni;

 • dzīvot priekpilnu, garšīgu un līdzsvarotu dzīvi.


Uzņēmumiem

Pasniedzu lekcijas vietējā un starptautiskā mēroga uzņēmumu un organizāciju dalībniekiem, kā arī KIC Biznesa meistarklases ietvaros vadu meistarklasi “Veselība kā neatkarība”, kas paredzēta darbinieku labbūtības veicināšanai.Individuālo 10 nedēļu kursu un veselības veicināšanas un labbūtības programmas uzņēmumiem pasniedzu gan latviešu, gan angļu valodā.

Kas ir Inese Millere?

Mana interese par veselīgu dzīvesveidu aizsākās tālajos divdesmitā gadsimta 70. - 80. gados. Vācu un ēdu nātres, pienenes un gārsu. Iedvesmojos no kardioķirurga Nikolaja Amosova un Vladimira Levi grāmatām, par tiem laikiem citādu (bet šobrīd vispārpieņemtu) pieeju dzīvei, veselībai un veselīgam dzīvesveidam.

   

Šobrīd, savos 55+ gados, man jāatzīst, ka sevis uzturēšana formā kļūst aizvien grūtāka un tai ir jāsāk pievērst aizvien vairāk uzmanības, jo daudzas lietas, kas jaunībā tika piedotas, un kuras tūlīt veselībā un labsajūtā neatspoguļojās, vecumā pēc 50 piedotas netiek. To es izjūtu arī „uz savas ādas”.Tomēr mans labsajūtas bāzes komplekts jau vairāk nekā trīs desmitgades paliek nemainīgs:

 1. uztura izvēlēs censties līdzsvarot to, kas garšo, ar to, kas nepieciešams veselībai;

 2. ikdienas (jau 30+ gadus) kvalitatīvi uztura bagātinātāji;

 3. fiziskās aktivitātes;

 4. kāds brītiņš relaksācijai, kāds paņēmiens stresa pārvarēšanai. 


Pēdējos desmit gados klāt nākušas ikdienas apzinātības prakses. Kas tas ir?

Apzinātības prakses

Apzinātība ir mans šodienas ceļš - mana intelektuālā un garīgā prakse, dzīvošanas kods. Kopš 2009. gada ik dienu es meditēju. Esmu palikusi uzticīga pirmajai meditācijai, ko apguvu - apzinātības meditācijai.

Apzinātības meditācija

Apzinātības meditācija (mindfulness meditation), kā to skaidro Thich Nhat Hanh (Tiķs Ņats Haņs), ir prakse, kas izmanto elpu kā instrumentu, lai savienotu prātu ar ķermeni. Prāta un ķermeņa vienotība palīdz mums apzināties to, kas notiek mūsu prātā, ķermenī (sajūtas, uztvere, mentālās formācijas un apziņa) un ap mums. Būšana apzinātam var palīdzēt mums dzīvē rīkoties prasmīgi. Apzinātība palīdz mums “nākt mājās pie sevis”, izprast sevi un dziedināt mūsu ciešanas un transformēt neveselīgos ieradumus. 


Apzinātības retrītā, Plum Village, Francija


Es padziļinu savu apzinātības praksi kā Zen Meistara Thich Nhat Hanh (Tiķs Ņats Haņs ) skolniece un apgūstu pielietojamās apzinātības studijas European Institute of Applied Buddhism (EIAB) Vācijā un retrītu centrā Plum Village, Francijā.


Es mācu apzinātības prakses, manā apzinātībā balstītajā veselīgas ēšanas paradumu kursā. Ar prieku palīdzēšu arī Tev izveidot priekpilnas, harmoniskas attiecības ar ēdienu. Raksti man uz e-pasta adresi info@inesemillere.com un sper pirmo soli pretim veselīgākai dzīvei!


Mani spēka punkti

Mani spēka punkti ir zinātkārs prāts un nenogurdināma vēlme apgūt arvien jaunas zināšanas, ar kurām ar prieku dalos, lai ikvienam palīdzētu ceļā uz labāku pašsajūtu.


Gadi, kuri nodzīvoti multikulturālā vidē (no 1993. g. līdz 1999. g. Krievijā un no 2002. g. līdz 2014. g. Itālijā), ir dāvājuši man iespēju attīstīt sevī toleranci, spēju saskatīt savas un citu ciešanas un atkal un atkal pārliecināties, ka vienīgais, kas šajā dzīvē nemainās, ir mainīgums. Ka no pārmaiņām nevar izvairīties un, lai tās veiksmīgi pārvarētu, ir jāattīsta apzinātība, jāstiprina un jāpilnveido personīgā stresa noturība un kognitīvais un emocionāls elastīgums.

Inese Millere faktos

Izglītība:

 • Ārsta kvalifikācija (iegūts Latvijā)

 • Maģistra grāds sociālajās zinātnēs (13 gadi nostrādāti LR Ārlietu dienestā) 

 • Holistiskā stresa menedžmenta konsultantes diploms (iegūts Anglijā)

 • Korporatīvā koučinga diplomi Starptautiskās kouču federācijas/ICF akreditētās programmās (iegūti Itālijā) 

 • Apzinātas ēšanas lizcenzēta trenere un koučs (iegūts ASV)  

 • Veselības un labbūtības koučs; Health and Wellness coach, "Wellcoaches"  school of -Coaching (iegūts ASV)  

 • Pozitīvais neiroplastiskums, profesionāls kurss; Positive Neuroplasticity Professional Course with Dr. Rick Hanson (iegūts ASV)

 • Wake Up Schools apzinātības trenera 1. līmeņa sertifikāts; Wake Up Schools Level 1, Mindfulness for Educators (iegūts Itālijā)

 • Pielietojamās apzinātības kursa sertfikāts; Engaged Mindfulness course, European Institute of Applied Buddhism (iegūts Francijā)

 • Mindfulness-Based Behavior Change Facilitator Training apmācībā no 2020. gada

 • Baha ziedu terapijas praktiķa 1. līmeņa sertifikāts (iegūts Anglijā)

 • Cigun 1. pakāpes apmācība (iegūts Latvijā)

 

Dalība organizācijās: 

 • The Center for Mindful Eating (www.tcme.org)

Valodu prasme: 

 • Latviešu: dzimtā

 • Angļu: pārvalda (TOEIC sertifikāts, 970 (no 990))

 • Krievu: pārvalda

 • Itāļu: labas zināšanas

Es esmu šeit, lai palīdzētu arī Tev neapēst stresu un dzīvot veselīgāk, laimīgāk un baudpilnāk! Kopā ar mani Tu iemācīsies, kā ēst to, ko vēlies, vienlaikus iegūstot sava ķermeņa labāko svaru.