Praktiskas pusdienu idejas, un bez moralizēšanas.

Pusdienas autopilotā?


Vai Tev šis sižets ir pazīstams? Izskrien pusdienās, pa ceļam vēl atbildi uz kādu telefona zvanu, pie pusdienu galda skrollē instagram, ko iztraucē darba e-pasts un jau steidzies atpakaļ uz ofisu.

Jāsaka, ka savā pusdienu pauzē biji visur tikai ne pie pie sava pusdienu galda.

Sāc būt klātesoša, sāc izrādīt cieņu pret ēdienu, ko ēd. Sāc izrādīt cieņu, pret cilvēkiem, kas šo ēdienu pagatavojuši un pasnieguši Tev. Nekas, ka Tu iespējams savas iecienītās pusdienu vietas pavāru nekad neesi redzējusi sejā, bet pasaki paldies viņam savās domās. SĀC IZRĀDĪT CIEŅU PRET SEVI!

Daži soļi Tavai nākošajai pusdienu pauzei:

  • Negaidi līdz brīdim, kad esi izsalkusi kā vilks. Dodies pusdienās, kad jūti patīkamu izsalkumu.
  • Pirms dodies, padomā, ko tieši Tu šodien vēlies izbaudīt pusdienās, ko Tavs ķermenis prasa.
  • Kad esi pusdienu vietā, ieturi pauzi un ļauj acīm slīdēt pār ēdienkarti un vēro kādas sajūtas Tevi pārņem katra ēdiena apraksts.
  • Saņemot pusdienu šķīvi, nesteidzies mesties tam virsū. Iepauzē. Pasakies pie sevis par sagādāto ēdienu. Aplūko ēdiena noformējumu, padomā vai visas sastāvdaļas Tev ir zināmas.
  • Sāc ēst. Ēd nesteidzoties. Izgaršo katru kumosu. Katrs kumoss ir unikāls un neatkārtojams, tāpēc nevienu no tiem nenorij autopilotā.
  • Kad esi tikusi līdz pusei, noliec dakšiņu un 30 sekundes uzgaidi, pavēro savu ķermeni, kā jūtas Tavs kuņģis. Varbūt esi jau paēdusi un atlikušo ēdienu vari palūgt līdzi ņemšanai.

Pusdienošanas laikā:

  • Nelieto telefonu, nelasi žurnālu, neskaties televizoru.
  • Nesteidzies.

Atceries, ka šī ēdienreize ir neatkārtojama. Tūlīt, tūlīt tā būs pagātne. Mirklis Tavas vienīgās dzīves būs pagājis bez Tevis! Tāpēc iejūties kā eksperimentā un ar novērotāja cienīgu attieksmi (bez kritikas) ieturi šo īpašo maltīti.

Priecāšos, ja izmēģināsi! Kā arī, ja radās kādas pārdomas, vai pieredzēji kādu jaunatklājumu - jaunu ēdienu vai jaunas sajūtas, lūdzu, padalies!

Labu apetīti!   

Nav komentāru: