Apzinātas ēšanas prakse: četri apzināti kumosi.

Ir iespējams iemācīties apzināties katru kumosu, katrā ēdienreizē, taču tam nepieciešama mērķtiecīga prakse. 

Labs sākums ir izmantot pirmos četrus jebkuras ēdienreizes kumosus. Ja tev nav laiks lasīt, spied šeit un skaties video :)

 
Iepauzēt, lai apzinātos. 

Apņemies, ka šai praksei tu veltīsi pirmos četrus jebkuras maltītes vai uzkodas kumosus.

Palielinoties apzinātībai, palielinās pārliecība par sevi un tas noved pie atklāsmēm par savu uzvedību. 

Pirmais kumoss- IZVĒLE. Izveidojot šo kumosu, esi mērķtiecīga. Sakomplektējot šo kumosu, pamani visas krāsas, faktūras un formas. Izvēlies kumosu, ko vari viegli ievietot savā mutē. Tas nav ne mazs, ne pārāk liels.  Tāds izmērs, lai tu  labi varētu to izgaršot.

Otrais kumoss- GARŠA. Ar šo kumosu, tu pamani visas garšas, kas attīstās košļāšanas laikā. Tavs prāts pilnībā uztver ēšanas sajūtas. Tu košļā lēni, apzināti un pilnībā, norijot tikai tad, kad ēdiens ir pilnībā sakošļāts.

Trešais kumoss - NOVĒRO. Ar šo kumosu, ļauj savam prātam ceļot ar ēdienu pa muti, lejup rīklē un kuņģī. Vēro savu izsalkumu bez uztraukumiem un bailēm. Tas vienkārši ir izsalkums, sajūta. Vēro sevi, kad noliec dakšiņu. Esi apzināta par savas rokas un mutes kustībām. Tu ēd ar nolūku, ar cieņu un labvēlību.

Ceturtais kumoss - IEPAUZĒ. Ar šo kumosu pievieno papildu pauzi tieši pirms ēdiena ievietošanas mutē. Tad, uz īsu brīdi, iepauzē atkal kumosa košļāšanas vidū. Kad kumoss pabeigts, pievieno vēl vienu pauzi pirms nākamā ēdiena kumosa.

! Apzināta ēdāja zina, ka šādas ēšanas prasmes var tikt apgūtas, nostiprinātas un saglabātas tikai praktizējot

Jā, es zinu, vienatnē to paveikt ir grūti. Piebiedrojies man!

Jautājumi pašrefleksijai:
  • Kā tu atcerēsies izmantot šo metodi?
  • Uz kādiem vēl citiem ēšanas aspektiem tu varētu koncentrēties, izņemot šeit uzskaitītos?
  • Kādi ir tavi ieguvumi?   
Domā par sevi kā par zinātnieku, kurš vēro, studē un izpēta savas attiecības ar ēdienu.  

Kritika, kauns un vainas sajūta ir skarbi, bet pagaidu motivētāji. Ilgtermiņā, kritika (no sevis vai citiem), ‘baro’ pārēšanās ieradumu.Nav komentāru: