Attiecības ar ēdienu: palikt kopā vai šķirties?

Vai tu lolo savas attiecības ar ēdienu? Es ticu, ka, jā!


Tavas attiecības ar ēdienu ir vienas no nozīmīgākajām attiecībām mūža garumā. Tās ir vērts kopt un, vajadzības gadījumā, dziedināt

Šodien ir piemērota diena, lai apdomātu kāda stāvoklī ir tavu attiecību ar ēdienu veselība.

Tavu attiecību ar ēdienu veselība. 

Tāpat kā jebkurās citās attiecībās, pastāv būtisku komponentu kopums, kas veido stipru pamatu tavām attiecībām ar ēdienu.

Veselīgas attiecības balstās mīlestībā.  

Vai tu mīli ēdienu, ko ēd, un ēd to tādā veidā, kas to parāda? Vai arī tev ir mīlestības un naida attiecības ar ēdienu, kas liek tev liegt sev to, kas garšo. Pēc tam pārēsties, veidā, kas liek tev justies apmulsušai, dusmīgai vai skumjai, izjust vainu un kaunu?

Vai tu kļūdaini uzskati, ka tev jāiemācās kontrolēt ēdienu un kontrolēt sevi, tā vietā, lai atzītu, ka veselīgas attiecības ar ēdienu prasa, lai tu mīlētu ēdienu vairāk, nevis mazāk.

Veselīgas attiecības uzlabo tavu dzīvi.

Vai tavas attiecības ar pārtiku atbalsta tavu fizisko, emocionālo, intelektuālo un garīgo veselību? Vai arī ēdiens izspiež citas svarīgas attiecības tavā dzīvē vai novērš uzmanību no līdzsvarotām rūpēm par sevi?

Vai ēdiens palīdz tev dzīvot pilnvērtīgu, dinamisku dzīvi, pēc kuras tu tā ilgojies? Vai arī tavās domās un uzvedībā dominē ēdiens? (Piezīme: tas var būt jebkurš no spektra galiem: pārēšanās vai ierobežojoša ēšana - diētas.)

Veselīgu attiecību pamatā ir savstarpēja cieņa.

Vai tu cienī savu ēdienu un tā ietekmi uz tavu ķermeni, prātu, sirdi un garu? Vai izvēlētais ēšanas veids un daudzums ciena un atbalsta to, kā tu savā dzīvē vēlies justies un darboties? Ja nē, tu esat vienīgā, kura var veikt izmaiņas!

Veselīgas attiecības prasa pastāvīgu komunikāciju.

Vai tu pievērs uzmanību tam, kā tavs ķermenis paziņo par tā vajadzību pēc ēdiena:  izsalkuma un sāta sajūtas signāliem? Vai arī tu ignorē ķermeņa dabiskos signālus tāpēc, ka esi pārāk aizņemta, "dzīvo galvā", aizmirstot par ķermeni un tā vajadzībām? Vai arī esi nolēmusi, ka kāda ārēja autoritāte - padomdevējs, zina labāk par tevi, ko tev vajag?

Vai tu pievērs uzmanību atgriezeniskajai saitei, kuru tavs ķermenis tev sniedz, ēdot un pēc ēšanas? Kā tu jūties? Kāds ir tavs enerģijas līmenis? Kāda ir tava veselība? Kāda ir saistība starp to, kā jūties un ko ēd, un to, ko ēd un kā jūties?

Veselīgas attiecības ir pelnījušas laika un uzmanības ieguldījumu.

Vai tu atvēli laiku ēdiena izvēlei un pagatavošanai? Vai tu ēd apzināti, koncentrējoties uz savu ēdienu ar mīlošu uzmanību ?

Veselīgas attiecības saglabājas svaigas, jautras, rotaļīgas un aizraujošas.

Vai tu ēdienreizēs ienes zinātkāri, baudu un prieku? Vai arī ēšana ir kļuvusi garlaicīga, paredzama vai vienkārši tiek uztverta kā pašsaprotama?

Vai ēšana tev ir prieka avots, vai arī tas ir pilns ar divdomību, konfliktiem, aizvainojumu vai vainas sajūtu?

Veselīgas attiecības dabiski attīstās un aug.

Tā kā ķermenis, dzīvesveids un vajadzības laika gaitā mainās, vai tu atvēli laiku, lai to pamanītu un izdarītu nepieciešamās izmaiņas?

Ja ēdiens tavā dzīvē ir bijis ciešanu avots, vai tu esi apņēmusies veikt nepieciešamās izmaiņas, lai atjaunotu veselīgas attiecības?

Ja savas attiecības ar ēdienu esi atstājusi novārtā vai, ja tās ir kļuvušas par aizskarošām attiecībām, lai šodien ir diena, kurā tu atjauno savu apņemšanos veidot veselīgas, cieņpilnas, dzīvi uzlabojošas un priecīgas attiecības ar ēdienu, kas pabaro un lolo tevi!


Nav komentāru: