Apzinātības ieguvumi sievietēm menopauzē: nē, karstuma viļņiem, liekajam svaram.

Menopauzē sievietes izjūt virkni nepatīkamu pārmaiņu. Pasliktinās dzīves kvalitāte, palielinās stress, mazinās prieks. Vērojams svara pieaugums, miega traucējumi, zemāka noturība pret stresu. Apzinātības prakses var palīdzēt.

Karstuma viļņi

Karstuma viļņi ir viens no netīkamākajiem menopauzes pavadoņiem. Apzinātība var palīdzēt cīņā ar nepatīkamajiem karstuma viļņiem. 

Pētījumā, kurā piedalījās 110 sievietes vecumā no 47 līdz 69 gadiem, viņas katru dienu ziņoja par vismaz pieciem mēreniem vai smagiem karstumiem/karstuma viļņiem (ieskaitot nakts svīšanu).

Pētījuma beigās apzinātības nodarbību dalībnieces novērtēja zemāku karstumu intensitāti, kā arī to, ka karstuma viļņi viņas traucējuši retāk. Bija vērojami arī klīniskie uzlabojumi viņu dzīves kvalitātē: miega kvalitāte, trauksme un izjustais stress.

Uzlabot smadzeņu darbību 

Liela daļa sieviešu menopauzes laikā sūdzas par smadzeņu darbības traucējumiem -  „miglu”, neskaidru domāšanu. Tas rada papildus trauksmi, liekot viņām uztraukties par demences attīstību. Tāpēc ir svarīgi atrast veidus, kā trenēt  mūsu smadzenes.

Aizvien vairāk pētnieki norāda uz daudziem apzinātības meditācijas ieguvumiem, kas uzlabo smadzeņu darbību, palielina emocionālo elastību un noturību pret stresu.

Piemēram, vienā pētījumā tika konstatēts, ka grupai, kas meditēja, bija ievērojami labāka veiktspēja salīdzinājumā ar kontroles grupu. 

Apzinātība uzlabo arī darba atmiņu (working memory) īpaši palielināta stresa apstākļos.

Veselīgs svars

Menopauze daudzām sievietēm saistās ar neizprotamu pieņemšanos svarā. Vielmaiņa palēninās un pieņemties svarā ir viegli. Tāpēc ir svarīgi atrast efektīvus rīkus, lai palīdzētu sev saglabāt veselīgu svaru (un veselīgu uzturu). Pieeja, ko atzīstu par efektīvāko ir apzināta ēšana.

Pētnieki ir atklājuši, ka apzinātība ēšanā var palīdzēt saglabāt veselīgu svaru, kā arī izvairīties no neveselīgas pārtikas izvēles.

Vēlies uzlabot savas dzīves kvalitāti menopauzē? Raksti man uz info@inesemillere.com vai ieskaties šeit.

Nav komentāru: