Meklē vārdu vai frāzi:

Kā pieņemt savu ķermeni šeit un tagad: atlaid banānu!

Negatīvs ķermeņa paštēls ir viens no iemesliem, kāpēc tik daudz skaistu (kam viņas pašas netic) sieviešu ikdienas uzsāk vai turpina nebeidzamo cīņu ar ēdienu, diētām un svaru. Pozitīva paštēla izveidošanai manā apzinātas ēšanas kursā ir veltīta atsevišķa nodarbība. 

Šis ir vingrinājums, kas palīdzēs tev sākt jau tūlīt: Atlaid banānu!


Dienvidaustrumāzijā mednieki izmanto gudru veidu kā ķert pērtiķus.

Viņi izdobj ķirbi, atstājot mizu neskartu, vienīgi izgriežot tajā tik lielu caurumu, lai tajā iebāztu banānu. Kad pērtiķis garduma meklējumos iebāž izdobtajā ķirbī ķepu un satver banānu, viņš ir notverts: caurums atļauj izvilkt atlaistu ķepu, bet ne sažņaugtu ķepu ar banānu. Nabaga pērtiķis pats izlemj savu likteni, jo viņa prātam ir grūti atteikties no idejas dabūt augli. Pērtiķis atsakās atlaist un tādējādi kļūst par sava prāta cietumnieku.

Kad vēlamies kontrolēt visu un visus, arī mēs kļūstam par sava prāta cietumniecēm, pieliekot visas pūles, lai izveiktu roku, bet ...tikai kopā ar banānu. 

Mēs ieslogam sevi šajā vēlmē redzēt lietas pa savam un tikai vairojam savu stresu: dusmas, nemieru, ciešanas un skumjas, sevis nepieņemšanu un negatīvu paštēlu: emocijas, kuras pēc tam apēdam.

Iedomājies sažņaugtu dūri. Lai to noturētu sažņaugtu tev ir jāpieliek noteiktas pūles un koncentrācija – visa tava pasaule un uzmanība ir vērsta uz dūri – nekam citam nav vietas ne tavā prātā, ne sirdī, jo arī tie ir saspringti un sažņaugti. Tā tu jūties, kad ievēro diētu ar mērķi izskatīties citādi.

Tagad iedomājies kā mainās tava sajūtas, kad tu lēnām, pavisam lēnām, atbrīvo pirkstus un ļauj spriedzei atslābt. 

Ah…viegluma sajūta, vai ne? 

Tas pats notiek, kad tu atbrīvo, atlaid vajadzību tavam ķermenim būt citādam – tas pēkšņi izskatās pavisam citādi; un tu esi atvērta brīnumam un jaunām iespējām. 

Rezultāts ir mierīgāka un vienkāršotāka, pieņemošāka attieksme pret sevi, savu ķermeni


Protams, var būt daudz lietu, ko tu savā ķermenī vēlies mainīt, bet vispirms tev ir jāpieņem sevi bez nosacījumiem. Pieņem, kas tu esi un kā tu izskaties tagad.

Daudzas sievietes, jo īpaši tās, kurām ir problēmas ar svaru baidās, ka tad kad viņas sevi pieņems viņas vispār neveiks pozitīvas pārmaiņas uzlabotu savus ēšanas un fizisko aktivitāšu paradumus. Tas ir ierobežojošs uzskats. Kamēr mēs nepieņemam lietas tādas kādas tās ir mēs nespējam mainīties. 

Vēlies padziļināti apgūt apzinātu ēšanu - apzinātībā balstītu pieeju ēšanas paradumiem, kas palīdz radikāli izmainīt attiecības ar ēdienu, ēšanu un tavu ķermeni? Tu vari sākt tūlīt šeit>>>   

No comments: