Meklē vārdu vai frāzi:

Vitamīns “P”| Priekpilna sevis pabarošana.


Apzinātas ēšanas tēma “pabarot ar prieku” palīdz mums atcerēties, ka ēdiens un ēšana ir TIK daudz vairāk nekā tikai noteikts daudzums uzturvielu vai tas, kas ir uz tava šķīvja.  

Priekpilna ēšana dod priekšroku tādiem produktiem, kuri tev garšo un palīdzēs tev labi justies. Apzināta ēšana nav īpaša diēta vai veids, kā zaudēt svaru; ne arī tā ir pieeja - viens risinājums visām! Tā ir pamats veselīgu, laimīgu un mierīgu attiecību ar ēdienu un ēšanu veidošanai. Tādu attiecību, kas ietver prieku un baudu.
Pabarot sevi nozīmē tik daudz vairāk nekā tikai ēdiens, kuru ēdam.
Tas ir par savu unikālo ķermeņa un prāta vajadzību respektēšanu; būšanu elastīgai un izvēlētā ēdiena izbaudīšanu. Un vissvarīgākais - ēšanā saglabājot vieglumu, jautrību un prieku!
 
Es patiesi uzskatu, ka prieks ir viens no vērtīgākajiem, bet novārtā atstātajiem veidiem, kas var palīdzēt mums rast lielāku mieru un harmoniju attiecībās ēdienu un ēšanu. Tas nenozīmē redzēt visu dzīvē notiekošo Poliannas acīm, bet ikdienā atrast nelielus prieka, klusuma, miera un apmierinātības mirkļus.

Priekpilnas ēdājas nav "perfektas" ēdājas (un tādas vispār nepastāv!), bet spēj:  

- pievērst uzmanību tam, kas pabaro viņu ķermeņus un prātus
- ēst baudai, ne tikai uzturvielu uzņemšanai
- izdarīt elastīgu izvēli
- veikt izmaiņas, ja rodas vajadzība
- nesalīdzināt sevi (savas izvēles) ar citiem, bet izdarīt izvēli atbilstoši savām vajadzībām
- atzīt, ka ne visi pārtikas produkti būs garšīgi

 

Pabarošana nav tikai par ēdienu; tas ir par rūpēšanos par visām tavām vajadzībām

Tas ir par kustībām, atpūtu, mijiedarbību ar citiem un citiem tavas dzīves aspektiem, kas tev liekas ir visvērtīgākie. Diētas, ierobežošana un pastāvīga domāšana par ēdienu un ēšanu mazina tavu spēju pabarot sevi tādā veidā, kas patiesi godina tavu ķermeni, prātu un dzīvi.

Padomā – Kā tu sev šodien vari sniegt mazliet vitamīna “P’ – priekpilnu sevis (visas sevis – sevis kā vienota veseluma) pabarošanu?  

No comments: