Meklē vārdu vai frāzi:

Vitamīns “P”| Priekpilna sevis pabarošana.


Apzinātas ēšanas tēma “pabarot sevi ar prieku” palīdz mums atcerēties, ka ēdiens un ēšana ir TIK daudz vairāk nekā tikai noteikts daudzums uzturvielu vai tas, kas ir uz tava šķīvja.  

Apzināta ēšana nav īpaša diēta vai veids, kā zaudēt svaru; tā nav arī ir pieeja - viens, ātrs risinājums visām! Tā ir  veselīgu, laimīgu un mierīgu attiecību ar ēdienu un ēšanu veidošanas pamats. Tādu attiecību, kas ietver, pastiprina, nevis izslēdz prieku un baudu.
Pabarot sevi nozīmē tik daudz vairāk nekā tikai ēdiens, kuru ēdam.
Tas ir par savu unikālo ķermeņa un prāta vajadzību respektēšanu; par būšanu elastīgai un izvēlētā ēdiena izbaudīšanu. Un vissvarīgākais - ēšanā saglabājot vieglumu, jautrību un prieku!
 
Es patiesi uzskatu, ka prieks ir viena no vērtīgākajām, bet novārtā atstātajām lietām, kas var palīdzēt mums rast lielāku mieru un harmoniju attiecībās ēdienu un ēšanu. 

Tas nenozīmē redzēt visu dzīvē notiekošo Poliannas acīm, bet ikdienā atrast nelielus prieka, klusuma, miera un apmierinātības mirkļus.

Priekpilnas ēdājas nav "perfektas" ēdējas (un tādas vispār nepastāv!), bet spēj:  

- pievērst uzmanību tam, kas pabaro viņu ķermeņus un prātus
- ēst baudai, ne tikai uzturvielu uzņemšanai
- izdarīt elastīgas uztura izvēles
-
ja nepieciešams, veikt izmaiņas
- nesalīdzināt sevi (savas izvēles) ar citiem, bet izdarīt izvēli atbilstoši savām vajadzībām
- atzīt, ka ne visi pārtikas produkti būs garšīgi

 

Pabarošana nav tikai par ēdienu; tas ir par rūpēšanos par visām tavām vajadzībām (patiesajiem izsalkumiem). 

Tas ir par kustībām, atpūtu, attiecībām; garīgumu un sasnieguma sajūtu. Tas ir par tiem tavas dzīves aspektiem, kas padara tavu dzīvi pilnvērtīgu un jēgpilnu. 

Diētas, ierobežošana un pastāvīga domāšana par ēdienu un ēšanu mazina šo tavu spēju pabarot sevi tādā veidā, kas patiesi godā tavu ķermeni, prātu un dzīvi.

Padomā – Kā tu sev šodien vari sniegt mazliet vitamīna “P’ – priekpilnu sevis (visas sevis – sevis kā vienota veseluma) pabarošanu?  

No comments: