Meklē vārdu vai frāzi:

No "grēcinieces" uz baudpilnu ēšanu.


Bauda ir dabiska cilvēka un dzīves daļa. Arī ēdiena izbaudīšana!

Bauda! Manuprāt, tā ir kā „slepenā sastāvdaļa”, kas var palīdzēt padarīt mūsu maltītes un ēšanas pieredzi „pabeigtu”. Un dabiski (bez ēdiena ierobežošanas un liegšnas) sasniegt mums tik kāroto mērķi - būs apmierinātām ar mzāku daudzumu ēdiena.

Kā cilvēkus mūs vada vēlme meklēt baudu un izvairīties no sāpēm. Tātad, tas ir pilnīgi loģiski, ka ēdiens var kļūt par veidu, kā mēs mierinām sevi, kad mēs izjūtam fizisku vai emocionālu diskomfortu.
 
Ēdiens ir vairāk nekā tikai uzturvielas, kuras mēs tradicionāli saprotam. 

Bauda ir kaut kas, ko mēs varam iemācīties atzīt un apskaut, neļaujot sevi apmānīt ar ideju, ka izbaudīt ēdienu ir kaut kas nepareizs. 

Gana bieži lietotais vārdu salikums "grēcīga bauda" runājot par ēdienu (pārsvarā kārumiem) padara mani dusmīgu. Jo ikdienā strādājot ar sievietēm, kurām ir 'sapīgas'attiecības ar ēdienu un savu ķermeni, redzu, kur tas viņas noved.

Šie divi vārdi, lietoti kopā, sūta ziņu, ka, mums, sievietēm vajadzētu justies slikti, ja izjūtam baudu. Ka esam „grēcinieces”, ja ēdam to, kas mums sniedz baudu. 

Ēdiena un ēšanas kontekstā, vainas sajūta traucē mums pilnībā izjust ēdiena sniegto baudījumu. Padara mūsu pieredzi par kaunpilnu. Tas būtiski ietekmēt mūsu spēju izdarīt izvēles, kas godā mūs kā cilvēkus. 

Bauda pati par sevi ir neilga - tā nāk, un tā aiziet. Bet atzīstot to, un baudot to kamēr tā ilgst, ir kaut kas ļoti vērtīgs. Nav nepieciešams pieķerties šai pieredzei (piemēram, dzenoties pakaļ baudai ēdot vairāk). Bet 'turēt' šo sajūtu/pieredzi viegli. Tas nozīmē, ka mēs varam to baudīt, pateikties par garšīgo mirkli...tad ļaut tam iet.
Bauda ir kā dārga dāvana, ko mēs visas varam baudīt un kopīgi dalīties tajā.
Iespējams, ka tev šī pieeja liekas pievilcīga, bet nesasniedzama. Tā var būt, ja gadi pavadīti tranzitējot no pārēšanās uz ierobežošanu. Bauda ir tikai viena no pieredzēm, ko Apzinātas ēšanas kursā tu mācies atlikt savā “ēdienkartē”. 

Tu mācies izbaudīt ne tikai ēdienu, bet arī sevi un dzīvi, iespējams, pirmo reizi mūžā!

No comments: