Meklē vārdu vai frāzi:

Negatīvs ķermeņa paštēls – kā iemīlēt savu ķermeni, kas noveco?

Frāze “Es gribu atgūt savu (iepriekšējo) ķermeni” raksturo izaicinājumu ar ko sastopas daudzas sievietes pēc 40. Viņas jūtas tik ‘atvienotas’- attālinājušās no sava pašreizējā ķermeņa, ka pat to vairs vispār nevēlas. Viņas vēlas agrāko – savu jaunāko ķermeni. Ironija ir tā, ka tagad gribam to ķermeni, kuru gadus atpakaļ kritizējām un negribējām!   

Kā tad tu „pazaudēji”savu ķermeni?  

Daļa vainas negatīva ķermeņa paštēla veidošanā jāuzņemas sieviešu žurnāliem. Tajos pārsvarā nerunā par ķermeņa pozitīvismu. Pat gluži otrādi, tajos tieši vai netieši nodarbojas ar ķermeņa kritizēšanu

Pilienu pa pilienam, jau no mazām dienām meitenēm veidojot pārliecību – mans ķermenis (es) nav pietiekoši labs.    

Otrs - dzīves laikā ar mums notiek daudzas izmaiņas, kas ietekmē mūsu ķermeņa formu, izmēru un funkcijas: nobriešana, bērnu dzemdēšana, stress, slimības vai traumas, izmaiņas mūsu vidē, aktivitātēs, uzturā, menopauze un novecošanās un tās ir tikai dažas.  

Par laimi, ķermenim piemīt apbrīnojama spēja pārveidoties un pielāgoties šīm nepārtraukti mainīgajām ietekmēm.

Problēma ar šo dabisko procesu sākas tad, kad tā vietā, lai atļautu tavam ķermenim pašam atgriezties atpakaļ optimālā stāvoklī, tu uzsāc nepareizu ceļu: negatīvu paškritisku iekšējo dialogu un bieži vien tam sekojošu striktu diētu. 

Tā kā diētas ilgtermiņā netrādā, jo-jo diētas („ēst-nožēlot-atkārtot!” cikls), tevi vēl vairāk attālina no tava ķermeņa. Ķermeņa, kurš dara tieši to, kas tam jādara: pielāgojas dabiskām pārmaiņām.  

Pieprasi savu ķermeni atpakaļ!  

Tu vari  iemīlēt savu (pašreizējo) ķermeni un izturēties pret to ar tam pienākošos cieņu.

Te ir manas idejas, kas var tev palīdzēt:
  • Klausies savās iekšējās izsalkuma un sāta sajūtu norādēs, tā vietā, lai sekotu striktiem ēšanas noteikumiem.    
  • Pārtrauc jo-jo diētošanu un izvēlēlies brīvi no visiem ēdieniem, lai līdzsvarotu ēšanu sevis pabarošanai ar ēšanu baudai.
  • Ēd to kas tev garšo bez vainas sajūtas, tā vietā, lai censtos ierobežot un liegt sev gardos ēdienus. Tas ved pie pārēšanās.   
  • Ēd apzināti, lai pabarotu savu ķermeni, prātu, sirdi un garu, nevis neapzināti vai esot apsēstai par katru kumosu.   
  • Atklāj fiziskās aktivitātes, kas tev patīk. Tās, kas dod tev enerģiju, mazina stresu un aktīvizē vielmaiņu. Neizmanto tās, lai sodītu sevi par ēšanu vai lai nopelnītu tiesības ēst.
  • Izveido noturību pret stresu; attīsti dzīves sparu. Tā vietā, lai sevi kritizētu, apzinies savas domas, emocijas un rīcību un to, kā tie tevi ietekmē.  
  • Izveido pašaprūpes buferzonu and risini savas patiesās vajadzības, tā vietā, lai turpinātu pārēsties un nevērīgi izturēties pret sevi.  


Sava ķermeņa pieņemšana un priekpilnu attiecību ar to veidošana ir tikai viena no lietām, ko tu apgūsti kursā “Kā neapēst stresu?” 

Tu esi pelnījusi mīlēt sevi un savu ķermeni. Uzzini vairāk par kursu šeit>>>    

No comments: