Meklē vārdu vai frāzi:

Kāpēc gribēt būt tievākai, vai svērt mazāk nepalīdz.

Es esmu ziņkārīga par tavu reakciju uz šo virsrakstu. "Gribēt" ir tik pierasts veids, kā izteikt to, ko mēs vēlamies mūsu dzīvēs. Sākot ar sīkām lietām, ko gribam: "Ko gribu ēst? '',"Ko tu gribi sev uz dzimšanas dienu?" Jau no agras bērnības mēs esam mācītas kaut kā gribēšanas vārdus un pieredzi.

Izdarīsim nelielu eksperimentu! 

Kad esi izlasījusi instrukciju, lūdzu aizver acis un izdari vingrinājumu; neapmierinies tikai ar izlasīšanu, izdari!

Padomā par kaut ko, ko tu vēlies. Tā kā šis ir attiecību ar ēdienu un ķermeni blogs, tava vēlēšanās varētu būt saistīta ar stresa (ne)apēšanu-ķermeni-izmēru-izskatu. Bet, ja tās jau esi atlaidusi, padomā par kaut ko citu.

Es gribu, lai tu iedomājies, ka vēlies šo lietu. Ņem vērā, es nelūdzu tev iedomāties, ka tev tā ir. Es lūdzu tevi iedomāties, ka vēlies to. Vērsies iekšpus savās sajūtās, kas saistītas ar šo vēlēšanos. Kā tu šo vēlēšanos sajūti savā ķermenī?  

Izdari to!

Kad es veicu šo vingrinājumu, es jūtu saspringumu manā ķermenī - īpaši mana kuņģa apvidū. Tā var būt nedaudz spiedoša sajūta, kas no mana kuņģa pārvietojas uz manu krūšukurvi. Es jūtu arī saspringumu acīs.  

Kā tev? Vai tev patika tava pieredze?

Redzi, tas ko dara vēlēšanās, ir rada kāri, lai nākamajā brīdī mums būtu tas, kas nav pašreizējā brīdī. Neatkarīgi no tā, ko tu vēlies, kāre būs tur, reizēm spēcīgāka, reizēm mazāk spēcīga. Bet vienmēr klātesoša....miljoniem un miljoniem mirkļos tavā dzīvē.   

Vai tas tiešam ir tas ko sev vēlamies? Pavadīt dzīvi gribot? 

- gribot būt par 5, 10, 20 kg vieglākas
- gribot būt 10, 20, 30 000 Eur bagātākas
- gribot parteri
- gribot bērnus  
- gribot labus eksāmenu rezultātus  
- gribot paaugstinājumu darbā  
- gribot jaunu, lielāku dzīvokli, TV, mašīnu  

Visi šie momenti nav pilnīgi piedzīvoti un novērtēti. Nav novērtētas to sniegtās unikālas tagadnības dāvanas.
Tagadne un viss ko tā satur, izmainīta pret neapmierinātības sajūtām ... 
Es zinu, to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt. Es tiešām zinu. Tas ir iemesls, kāpēc meditācijas prakse manā dzīvē un darbā ar cilvēkiem ir tik svarīga. Tas ir ikdienas atvēlēts laiks, kurā es atlaižu gaidas, prasības, kāres un vēlmes par to, lai kaut ko būtu citādāks, nekā tas ir šobrīd.

Un tad es jūtos kā vienots veselums, atvieglota un pateicīga. Spējot atlaist vēlmes, ko satur nākošie momenti, minūtes un stundas. Laiks izplešas. Prieks, prāta miers un baudījums arī. Dzīve iegūst krāsas.

Šādi praktizēt nozīmē, ka aizvien vairāk un biežāk es spēju būt klātesoša ar to, kas ir: mana sirds atveras un es jūtos pateicīga.   

Un kā tev? Kas tev ir iespējams, kad esi šeit, klātesoša tagadnībā?

Bet …vai tad vēlmēm mūsu dzīvēs nav vieta?   

Jā, ir! 

Iesākumā – nav nekas "nepareizs" gribēt vai vēlēties. Jo tāds viens veids, kā mums  vajadzētu būtu vai nebūt, nepastāv.

Mans jautājums drīzāk ir, kā tu vēlētos piedzīvot savu dzīvi? Kā tu vēlētos justies? 

Mans mērķis šeit ir rosināt diskusiju par to, kā lietu (notikumu, izskata u.c.) gribēšana ietekmē mūsu dzīvi. Pievērst uzmanību noteikta veida vēlmju ietekmei. Tam, kas liek tev būt neapmierinātai ar tagadni.  

Nav svarīgi, kas ir iekāres objekts (slaidums, lielāka māja, vairāk naudas, u.c.). Kam ir nozīme, ir sajūta. Tās ir ilgas ķermenī; sajūta, ka bez visa tā, tu nekad nebūsi vienots veselums; smeldze, ka kaut kā trūkst. Tas aizņem milzu vietu tavā prātā. Tā ir pieķeršanās.Tas ir pašradīts cietums.

Mēs skumstam par šīm lietām, jo uzskatām, ka tās palīdzēs mums justies noteiktā veidā - laimīgām, drošām, apmierinātām, mīlētām.

Bet vai tā ir taisnība? Vai tā ir taisnība, ka tad, kad mums tās būs, mēs būsim laimīgas, drošas, apmierinātas, mīlētas?   

Tā ir kļūda, ko pielaižam: mēs asociējam noteiktu "lietu" iegūšanu ar jušanos noteiktā veidā. Zemapziņā mēs uzskatām, ka, ja mums būtu  vairāk naudas, mēs justos droši. Ja mums būtu partneris, mēs justos mīlētas un novērtētas. Notievējot, mēs justos pieņemtas.

Bet cik daudz reižu tu esi vēlējusies kaut ko, un tad, kad to ieguvi, tas tev tiešām palīdzēja justies kā biji domājusi? Cik reizes tu esi sasniegusi savu mērķa svaru, tikai, lai justos tikpat nožēlojama un nelaimīga, kā biji agrāk?

Tainība, eiforija, ka vari valkāt noteikta izmēra drēbes, esot noteiktā izmērā vai formā, ir patīkama. Bet cik ilgi tā turpinās? 
Visu dzīvē iekāroto lietu iegūšana negarantē, ka tu uz visiem laikiem jutīsies noteiktā veidā.

Nekas ārpus tevis nevar palīdzēt tev izjust apmierinājumu, mieru, drošību vai jebko citu. Tās gan labas, gan sliktas ziņas. 

Sliktās ziņas ir, ka neviens un nekas, nevar tev likt tev justies emocionāli noteiktā veidā. Tas nozīmē, ka tu esi atbildīga par savām izjūtām. Vienmēr. Un slikta šī ziņa ir tikai tāpēc, ka tas ir atkarīgs no tevis.

Bet tā ir arī labā ziņa: jo tev nav nepieciešams gaidīt iespēju, veiksmi vai citus cilvēkus, lai mainītu to, kā tu par sevi, citiem, vai tavu situāciju jūties. Tev nav nepieciešams zaudēt 10 kg, lai būtu pieņemta. Tev nav nepieciešams atrast savu ideālo partneri, vai dzemdēt bērnus, lai justos kā vienots veselums un mīlēta. Tev nav nepieciešams jaunākais telefons, soma vai kurpes, lai tu piederētu. 

Jo tu jau esi mīlēta. Tu jau esi pieņemta un pietiekoši. Tu jau piederi un iederies. Nav nepieciešams nekas vairāk, lai tā būtu patiesība.  

Un jā, ir vieta vēlmēm! Mums ir iztēle un mēs esam radošas būtnes. Radīt lietas, situācijas, pieredzes, attiecības utt. noteikti var pievienot mūsu dzīvei jaunu pieredzi un garšu!  

Ko es ieteiktu tev sev pajautāt: 

- Vai es šo gribu, jo man ir sajūta, ka man trūkst?
- Ja jā, vai es to varu atlaist (trūkuma sajūtu)? 
- Vai es varu atlaist pieķeršanos vēlmei pēc šīs lietas? 
- Kādus soļus es varu spert, lai radītu vairāk šīs sajūtas, vienlaicīgi esot šajā mirklī?  
Nav nekas nepareizs plānot nākotnei un radīt lietas, kas, mūsuprāt, dos mums prieku un bagātāku pieredzi. Vienkārši nedari to esības tagadnībā prieka un pārpilnības rēķina!

Mana ikdienas mantra, ko māca mans Skolotājs Thich Nhat Hanh ir „Present moment, wonderful moment! 

Jo tagadne, mana mīļā, ir vienīgais, kas mums patiesi ir.  

Vai esi gatava mainīt savas attiecības ar ēdienu un ēšanu? Ieskaties šeit>>>
 

No comments: