Meklē vārdu vai frāzi:

Apzinātas ēšanas kursa (“Kā neapēst stresu? „) posmi.

Pārmaiņu uzsākšanas, implementēšanas un saglabāšanas process Apzinātas ēšanas kursā nav lineārs. Turpinot mācīties un augt mēs tās piedzīvojam kā spirāli, atgriežoties un pārskatot tās. Tu uz šīs līnijas vari būt jebkurā vietā: kādu posmu tu vari izlaist vai arī iet tiem cauri citā secībā. Katram posmam nav noteikta kārtība vai ilgums.

Atklāšana   

Šajā posmā tu iespējams esi nonākusi pie atziņas, ka tas, ko līdz šim, iespējams, pat diezgan ilgu laiku, esi darījusi tev vairs nestrādā. Tu meklē kaut ko citu. Tev ir iepēja atklāt jaunu pieeju. Tev ir iespēja izpētīt, pieredzēt, runāt par tavām attiecības ar ēdienu un savu ķermeni.

Pretošanās  

Tu saproti, ka apzināta ēšana nav ātrs risinājums un, ka tas izaicina tavus daudzus gadus veidotos, izauklētos un izmantotos uzskatus un uzvedības modeļus. Tev var rasties pretestība pret dažiem vai visiem apzinātas ēšanas konceptiem un principiem, vai pat pret pašām pārmaiņām. Tā var būt atklāta pretestība vai tā var maskēties kā pārāk daudz šķēršļu savā ceļā ievērošana. Tu vari uzskatīt, ka pastāv pamatoti un konkrēti iemesli, kāpēc tu nevari izmantot un iedzīvināt šo pieeju. Tu vari justies dumpīga, dusmīga, neapmierināta, izmisusi, neieinteresēta vai nobijusies. 

Padarīt to par diētu 

Tu sāc eksperimentēt ar šo pieeju, izmantojot apzinātas ēšanas instrumentus savā ikdienas dzīvē. Daudzi no tiem ir atbrīvojoši un spēcina, un tu jūties pozitīva un cerību pilna. Tu pārveido rīcību un rīkus noteikumos un turies pie tiem stingri; tu jūti, ka kontrolē. Tu iespējams zaudē svaru, kas pastiprina ideju, ka tev tā arī jāturpina. Tu domā par  panākumiem kā par cik vien iespējams ciešu sekošanu kursa materiālam. Kad tu paslīdi vai to nedari "pareizi” tu jūties vainīga vai raižpilna. Tu vari sākt just, ka "tas” tev nestrādās vai ka, tu, iespējams, "to" nevarēsi darīt.

Ziņkārība un sevis apzināšanās  

Tu sāc uzdot jautājumus un interesējies par to ko dari un kā tu to dari. Procesā tu sevi ziņkāri novēro un sāc ievērot kopsakarības un savus domāšanas/uzvedības šablonus. Tu tranzitē starp instrumentu izmantošanu un neizmantošanu. Dažkārt tev izdodas, dažkārt nē. Tu zini, ka dari labāko ko vari. Tu izturies pret sevi ar maigumu, līdzjūtību un uzticību. Šajā posmā tu var izjust ciešanas un diskomfortu, ko tu līdz šim esi ignorējusi un stūmusi prom (apēdot?). Tu vari justies nobijusies un apmulsusi. Tu zini, ka tev ir nepieciešams atbalsts, un tu to atrod. Tu atrod veidus kā sevi atbalstīt.

Pieņemšana  

Tu saproti, ka pārmaiņu process ir sarežģīts, lēns un reizēm sāpīgs. Tu pieņem, ka to ko tu dari, tu dari vērtīga iemesla dēļ. Tagad, caur savu pieredzi, tu esi atklājusi, ka nekas neilgst mūžīgi, neviena sajūta nav galīga, neviens lēmums nav „iekalts akmenī”, neviens ideja nav abolūta patiesība. Tu zini, ka tev ir nepieciešamie rīki, un tu uzticies, ka tiklīdz tu būsi gatava, tu tos izmantosi. Tu vairs nejūties nokaunējusies vai vainīga par savu ēšanu, ķermeni vai sevi.

Pārmaiņas  

Tev vairs nav sev jāatgādina rīkoties. Šī pieeja ir kļuvusi viegla un instinktīva. Tu attiecības ar ēdienu vairs nejūti kā cīņu. Kad tu pārēdies, tā ir tava izvēle. Tavu pašcieņu vai laimi nenosaka ķermeņa izmērs. Tu zini, kā tikt galā ar grūtiem brīžiem un krīzēm. Tu  savā dzīvē esi izdarījusi dažas izmaiņas, negaidot brīdi, kad būsi slaida. Tu jūties pašpārliecinātāka. Tu turpini atļaut sevi atbalstīt un atbalsti pati sevi, tu, iespējams, pat  atbalsti citus.

Ja tu jau kādu laiku lasi šos ierakstus, bet vēl joprojām mīņājies uz vietas neizlēmībā, tagad ir laiks. Laiks spert soli un uzsākt sev vēlamo pārmaiņu procesu. 

Pārmaiņu veikšana vienatnē ir grūta. Apzinātas ēšanas kurss tev palīdzēs uzsākt, paveikt un saglabāt ēšanas paradumu pārmaiņas. Te ir kā tu vari sākt  >>>

No comments: