Meklē vārdu vai frāzi:

Kanēļa tēja apzinātības trenēšanai un ikdienas stresa mazināšanai.Dienās, kad ir grūtības meditēt, tu vari izveidot apzinātības brīžus veicot vienkāršas darbības, piemēram, pagatavojot un izbaudot krūzi tējas.  

Tieši tāpat kā ēdot apzināti, arī dzerot apzināti mēs izmantojam visas mūsu maņas un apzināti esam klāt dzeršanas mirklī. 

Piedāvāju pamēģināt šo praksi ar  vienu no maniem mīļākajiem karstajiem dzērieniem - kanēļa tēju.

Man personīgi ļoti patīk saritināties dīvānā ar krūzi karstas, smaržīgas kanēļa tējas. Tā ne tikai kalpo kā apzinātības trenēšanas rīks :), bet arī palīdz relaksēties un "nomierināt nervus", jo īpaši stresa laikā. Karstā tēja arī brīnišķīgi sasilda – tieši tas, kas nepieciešams vēsajā gadalaikā.

Bet patiesībā neatkarīgi no gadalaika un tavas atrašanās vietas, apzināta dzēriena malkošana izmanīs tavas tā brīža sajūtas, gan kalpos kā soli pa solim apzinātības trenēšanas rīks.  


Kāpēc kanēļa tēja?
Kas tas ir:

Kanēlis ir sildoša, aromātiska garšviela, ko iegūst no Dienvidāzijā augošas kanēļkoka mizas. 

Pēdējo gadu pētījumi atklājuši kanēļa daudzpusīgās dziednieciskās īpašības, turklāt sevišķi vērtīga šī garšviela kļūst savienojumā ar medu. 1995. gadā Kanādas presē bija publicēts to slimību uzskaitījums, kas Rietumu zinātnieku skatījumā ārstējamas ar kanēļa un medus maisījumu. Medum jābūt svaigam, nepasterizētam, jo karsēšanas procesā tas zaudē vērtīgos fermentus.

Kanēli izmanto medicīnā, lai ārstētu infekcijas (pretsēnīšu, pretmikrobu iedarbība); tas darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis, pazemina asinsspiedienu, stabilizē cukura līmeni asinīs, uzlabo jūtīgumu pret insulīnu.   

(Pēcpusdienas) kāre pēc kāda saldumiņa:

Nestabils cukura līmenis asinīs, jo īpaši tas, ko izraisa hipoglikēmija, var palielināt kāri pēc ēdiena, radīt pēkšņu nogurumu, un raizēšanos. 

Amerikas Diabēta asociācija atzīst kanēļa spēju uzlabot jūtīgumu pret insulīnu, vienlaicīgi samazinot tukšas dūšas glikozes līmeni asinīs. Tas palīdz uzlabot to kā organisms atbild uz insulīnu, noturot cukura līmeni asinīs stabilu visas dienas garumā.     

Citiem vārdiem, šī lieliskā tēja palīdzēs pārvarēt kāri pēc cukura!  

Kanēļa tēja, kā to pagatavot:

Lai pilnībā izbaudīt kanēļa tējas nomierinošās kvalitātes, es iesaku izmantot kanēļa standziņas. Viena kanēļa standziņa ir pustējkarote kanēļa (~ 1 grams).  

Lai pagatavotu krūzi spēcīgas, mierinošas tējas, seko šiem soļiem: 
  • Katliņā ielej 1,5 krūzes ūdens un uzliec vārīties uz mērenas uguns. Ieliec 1 kanēļa standziņu.  
  • Atļauj ūdenim uzvārīties.  
  • Kad ūdens vārās, izslēdz. Atstāj zem vāka, lai 15-20 minūtes ievelkas.
  • Izņem  kanēļa standziņu, un no jauna uzkarsē tēju.
  • Ielej tēju savā mīļākajā krūzē, un, ja vēlies, pievieno tējkaroti medus. 

Apzināta dzēriena malkošana soli pa solim. 

  • Atrod mierīgu vietu, kur izbaudīt savu tēju apzināti: apsēdies; iekārtojies ērti.
  • Iesaisti visas savas maņas.
  • Pasmaržo aromātu. Pabaro degunu - ieelpo bagātīgo kanēļa aromātu; pabaro muti – ievēro dažādās garšas...un jūti kā tavs pirmssvētku stress izkūst...gluži kā pirmais sniegs :) 
  • Sajūti krūzes siltumu savās plaukstās. Ievēro kā ceļas garaiņi.   
  • Esi klātesoša ar savu tēju. Esi pašreizējā brīdī. Atlaid visas savas domas, raizes, rūpes. Ievēro katru malku. Fokusē prātu uz savu pieredzi. Ievēro kā tēja maina tavas sajūtas (sasilda, nomierina u.c.) .  

Kā garšo tava tēja? Jā, tieši šī tēja – tēja, kuru tu malko šobrīd? 

Tev nav strikti jāseko šiem soļiem. Atslēga ir atvērt sevi šai apzinātības praksei, sajūtot to, kas notiek, mirkli pēc mirkļa, un atgriezties pie sajūtām ikreiz, kad tava uzmanība aizvirzās domās - prom no tiešās pašreizējā brīža pieredzes.

Apzinātība nozīmē pievērst uzmanību sajūtām ķermenī – sasmaržojot, saskatot, sajūtot, sagaršojot, sadzirdot. 

Sajušana vienmēr notiek ķermenī un pašreizējā brīdī. Tu nevari sajust savās domās, nākotnē un/vai pagātnē. Tāpēc sajūtu sajušana palīdz mums atgriezties pie pašreizējā brīža – šeit un tagad. 

Tu esi atnākusi! Viss ir labi! Apzinātības necenšanās (non-striving) kvalitāte veicina iekšējo mieru un rāmumu

Vai kļūdīšos, ja teikšu, ka tā mums tik ļoti pietrūkst? Un tā meklējumi bieži beidzas ledusskapī. 

Ja apzinātība attiecībās ar ēdienu, ēšanu un sevi ir pieeja, kuru vēlies apgūt, esi laipni aicināta apzinātas ēšanas kursā.  


No comments: