Meklē vārdu vai frāzi:

Apmierinātība un pilnums– divi atšķirīgi izsalkuma aspekti un divas dažādas pieredzes!

Cilvēki bieži man jautā "Kāda ir atšķirība starp justies apmierinātai un justies pilnai?" Tas ir svarīgs jautājums. Lūdzu pārtrauc uz brīdi lasīšanu un uzdot sev šos jautājumus. "Vai es jebkad esmu jutusies pilna, bet neapmierināta? Vai es kādreiz esmu jutusies apmierināta, bet ne pilna? "
 
Mani neizskaidrojamu apstākļu dēļ īsti neuzrunā vārds „sāts”. Tāpēc lietoju vārdus „pilnums” un „apmierinātība” pēc ēšanas. 

„Pilnums” un „apmierinātība” pēc ēšanas ir divas atšķirīgas pieredzes. Ir svarīgi spēt tās atšķirt.  

Pilnums ir fiziska sajūta

Pilnums ir fiziska sajūta, apjoma un tā, cik daudz kuņģis ir izstiepts, mērījums. Pilnums ir saistīts ar kuņģi un tā izsalkumu. Kuņģa izsalkums tiek apmierināts ar (pareizu daudzumu) ēdienu.  

Apmierinātība ir emocionāla sajūta

Apmierinātība ir emocionāla sajūta, apmierinājuma sajūta vai iekšējais miers. Apmierinātība ir saistīta ar to, ko mēs bieži saucam par "sirds izsalkumu." Sirds izsalkums tiek apmierināts, kad jēgpilni mijiedarbojamies ar citiem, izjūtam intimitāti un vienkāršu laimi.   

Lūk, piemērs, kā kļūšana apzinātai par apmierinātību var atbalstīt tavu apzinātās ēšanas praksi.

Kāda mana Apzinātās ēšanas kursa dalībniece saprata, ka tad, kad viņa bija izsalkusi, viņas ķermenis jutās satraukts. Kad viņa ēda apzināti, viņas ķermenis jutās mierā. 

Viņa nolēma, ka ēdot viņa vienmēr pārbaudīs sava ķermeņa sajūtas, līdz tas izjutīs mieru. Mierīgs ķermenis viņai nozīmēja apmierināts ķermenis. Tad viņa pārtrauktu ēst. Šī vienkāršā prakse atrisināja viņas ar ēdienu un ēšanu agrāk izjustās ciešanas un palīdzēja viņai atgriezties pie veselīgāka svara.

Kad mūsu uzmanība ir izkliedēta un novērsta lasīšanā, datorā, sarunās ar citiem, vai pat domāšanā mūsu ēšanas vai dzeršanas pieredze ir apdraudēta. Mēs nevaram pievērst pilnīgu uzmanību vienlaicīgi divām lietām.

Tu to viegli vari pati sev pierādīt. Aizver acis un pievērs pilnu apziņu savas kreisās kājas lielajam pirkstam. Noturi to tur uz dažām sekundēm. Tagad pārvieto savu apziņu uz labās auss ļipiņu. Turi to tur uz dažām sekundēm. Tagad aizver acis un apzinies gan savu lielo pirkstu, gan savu ausu ļipiņu. Kas notiek? Tava apziņa ir sadalīta. Tu ievērosi, ka tā mētājas turp un atpakaļ, starp kājas pirkstu un auss ļipiņu.

Ja mēs ēdot daram daudzas lietas vienlaicīgi, mēs daļēji esam atvienotas no mūsu ķermeņa un no ēdiena, kuru ēdam. Mēs varam ēst, vai parēsties, bet mēs pabeidzam jūtoties neapmierinātas. Bieži vien mēs cenšamies „labot” šo neapmierinošo sajūtu ēdot vairāk. Tas var radīt pretēju efektu: jūtamies atvienotas --  ēdam vairāk -- kritizējam sevi un jūtamies aizvien vairāk atvienotas -- ēdam vairāk un tā tālāk.

Jau pēc dažām kursa nodarbībām, tas, ko bieži saka dalībnieces, ir: "Es nezinu kāpēc, bet es jūtos apmierināta ar daudz mazāku daudzumu ēdiena, nekā es parasti ēdu!" Tas notiek tāpēc, ka viņas ir sākušas ēst bez traucēkļiem (gan ārējiem, gan iekšējiem - traucējošām domām, emocijām, sajūtām).

Kad mēs pievēršam pilnu uzmanību ēšanas vai dzeršanas pieredzei, pieredze paplašinās. Tā kļūst bagātāka un pilnīgāka. Tā, it kā mēs būtu apēdušas vairāk ēdiena. 

Tas notiek tāpēc, ka tad, kad mēs ēdot esam klātesošas un apzinātas (prāts un ķermenis vienots pašreizējā brīža pieredzē), mēs piedzīvojam mijiedarbību. Tas varētu ietvert mijiedarbību ar ēdienu, mums to izbaudot, ar cilvēkiem, kas to izaudzēja, ar zemi, kurā tas auga, ar lietu, kas to baro, ar saules enerģiju, kuru ēdiens satur, kā arī mūsu pašu ķermeņiem, sirdīm un prātiem.  (Mijiedarbība ir viena no 12 apzinātas ēšanas dāvanām. Saņem savu mini-e-ceļvedi "12 apzinātas ēšanas dāvanas". Pieraksties lapas kreisajā pusē redzamajā lodziņā) 

Apzināta ēšana mums palīdz apzināties savstarpējo mijiedarbību un atkarību, kas ir dziļi barojoša, dziļi apmierinoša. Tā baro gan mūsu ķermeni, gan sirdi, un liek mums justies veselām, kā vienotam veselumam un viegli. 
  • Kur tu "meklētu" savā ķermeņa / sirds / prāta kompleksā, lai izlemtu, vai tu jūties pilna?
  • Kur tu "meklētu" savā ķermeņa / sirds / prāta kompleksā, lai izlemtu, vai tu jūties apmierināta?

No comments: