Māras apzinātas ēšanas stāsts:uztura jautājumos uzticēties savai gudrībai.


Līdzīgi kā daudzas 62 gadus vecas sievietes, Māra ir izmēģinājusi daudzas diētas. “Es pa to ceļu esmu gājusi atkal un atkal: Svara vērotāji (vēlāk “Figūras draugi”), dalītais uzturs, Dikāna diēta…kā jau parasti. Es pāris reizes pat esmu bijusi slaida, bet esmu vienmēr atguvusi zaudēto svaru, un pat ar uzviju”.  

58 gadus vecumā Mārai tika diagnosticēta hipertensija. Viņa nolīga personīgo treneri. "Tas bija ļoti stingrs ēšanas režīms; sešas nelielas ēdienreizes dienā. Protams, tas strādāja, izņemot to, ka es visu laiku jutos nogurusi un stresā!  Uztraukšanās par katru ēdiena kumosu, kas nonāca manā mutē un apsēstība par to, ko ēst restorānos, padarīja mani gluži slimu. Es jutos kā ieslodzītais pati savā ādā. " Kad viņa vairs nevarēja paciest stingro uztura režīmu, viņa atguva svaru atpakaļ, tāpat kā vienmēr. Par laimi, šoreiz viņa bija no jauna atklājusi mīlestību pret fiziskajām aktivitātēm un tās turpināja, jo tas viņai lika justies tik daudz labāk.
Gudrības pieredze 

Māra trīsdesmit gadus ir bijusi personāla vadītāja. Viņa ievēroja kā pēdējā laikā palielinās darba nespēju lapu skaits uzņēmumā un saprata, ka uzņēmumam ir nepieciešams sākt ieguldīt līdzekļus darbinieku veselības veicināšanā, palīdzot viņiem izveidot noturīgus ieradumus (par maniem veselības veicināšanas semināriem lūdzu rakstiet info@inesemillere.com).

Paralēli tam Māra turpināja cīnīties ar savu ēšanu. Tas bija līdz brīdim, kad viņa piedalījās dr. Ineses Milleres seminārā, kurā tika stāstīts par „Apzinātas ēšanas cikla” modeli. Šis modelis ar viņu patiešām rezonēja, kas rezultējās pārmaiņās viņas domāšanas veidā par uzturu un fiziskām aktivitātēm. Māra par savu atklāsmes brīdi stāsta:  

„Man ir paliels prasmju kopums par to, kas palīdz par sevi justies labi un kā praktizēt labu pašaprūpi, bet es to nedaru. Mani ieinteresēja dr.Ineses apgalvojums, ka "Kāpēc nosaka Ko." Tas lika man aizdomāties par faktoriem, kas man traucē izdarīt veselīgas izvēles, lai gan es zināju kā vajag. Es zināju, ka neesmu viena, jo es redzēju, ka daudzu uzņēmuma darbinieku veselīgie paradumi iet uz augšu un uz leju, tāpat kā man.”

Gudrība atlaist veco

Māra nolēma uzticēties savai intuīcijai un pieteicās apzinātas ēšanas kursā „Kā neapēst stresu?”. Viņa saka, ka process bija "pašapstiprinošs" atšķirībā no neelastīgajām pieejām, kuras viņa bija mēģinājusi gadiem. "Man vairs nav apsēstība ar " ēd to, nevis šo”, vai to, ka nedrīkstu ēst neko no restorāna ēdienkartes piedāvājuma."

Viens "kāpēc" piemērs ir tas, ka Māra atklāja, ka viņai augot, ēdiens reprezentēja gan mīlestību, gan rūpes. "Mana māte bija mājturības skolotāja, tāpēc viņa gatavoja gardas, veselīgas maltītes. Tajā pašā laikā viņa noteica noteikumus, piemēram, "Apēd visas vakariņas, pirms dabūsi saldo" un "nešķērdē ēdienu." Es domāju, ka šis ir viens no iemesliem, kāpēc man bija tik grūti saprast, cik daudz ēdiena man ēst. "

Kursā Kā neapēst stresu? Māra ir spējusi mainīt savus pamatpārliecības. "Tagad es jūtu, ka izšķērdīgāk ir ēst ēdienu, kas man nav nepieciešams, jo tam ir neskaitāmi nevēlami blakusefekti. Ja es ēdu pārāk daudz, tas arī maksā vairāk un es tērēju 30-40 eiro mēnesī par asinsspiediena zālēm, nemaz nerunājot, ko tas izmaksā manai enerģijai un veselībai "

Paradigmas maiņas gudrība 

Pārsteidzošs šīs maiņas aspekts Mārai bija, cik daudz viņa dod priekšroku šai instinktīvajai pieejai. "Es sāku vērot cilvēkus, kurus es apbrīnoju par viņu spēju kontrolēt; salīdzinājumā ar viņiem, es jutos kā neveiksminiece. Līdz šim man nebija „pielēcis”,  ka viņi pārspīlēti ieturēja diētu tieši tāpat kā citi cilvēki pārēdās. Viņu uzmanība bija vērsta uz ēdienu, nevis uz paļaušanos uz sava ķermeņa gudrību. Bija tik ļoti atbrīvojoši saprast, ka es tiešām negribu līdzināties viņiem. "

Māra turpina ievērot nozīmīgas pārmaiņas savā dzīvē, un slavē “Kā neapēst stresu?”, jo tas viņai iedeva sistēmu un struktūru, kura trūkst citām līdzīgām programmām.  
 
Apzinātības gudrība

"Es esmu sapratusi, ka apzināšanās uzliek man atbildību par manu izvēli," Māra saka." Ir tik lieliski, ka man tagad ir visi šie instrumenti, lai palīdzētu sev un arī manai ģimenei." Te ir dažas no galvenajām mācībām, ko viņa apguvusi kursā izmantojot „Apzinātas ēšanas ciklu”:

Kāpēc es ēdu?
 • "Esmu atrisinājusi manu bez-domāšanas--neapzināto ēšanu un ēšanu bez nodoma."
 • Māra vairs neēd emocionālu iemeslu dēļ, jo viņai ir prasmes atpazīt un tikt galā ar saviem neizsalkuma ēst vēlmes izraisītājiem.
Kad es vēlos ēst?
 • „Es no jauna atguvu izpratni par manu fizisko izsalkumu. Ja es NEESMU izsalkusi, es sev saku: "Tiešām ??? Kas tad te patiesībā notiek? "
 • Tāpat kā citas apzinātas ēšanas kursa dalībnieces, Māra atklāja, ka viņa var uzticēties sava ķermeņa gudrībai. "Ja es vienu dienu ēdu, piemēram, kā dzimšanas dienas svinībās, nākamajā dienā es neesmu tik izsalkusi. Tas pats dabiski līdzsvarojas. "
Ko es ēdu?
 • "Sākotnēji, kad visi uztura ierobežojumi tika atcelti, man bija pielāgošanās posms. Es domāju, ka tas ir normāli un kopš tā laika viss ir nostājies savās vietās."
 • Māra arī instinktīvi zina, ko un cik daudz viņai vajag, lai piedalītos savā stundu garajā sporta nodarbībā. "Es ēdu ogļhidrātus pirms treniņa un olbaltumvielas pēc, jo es zinu, kas man strādā, nevis tāpēc, ka kāds teica, ka man tā vajag."
 • Tagad tā vietā, lai būtu apsēsta par to, ko pasūtīt, kad viņa iziet paēst ārpus mājām, viņa ar nodomu jautā: "Ko es gribu un ko man vajag?”
Kā es ēdu?
 • Māra atzīst, ka sākumā, bija grūti lauzt savu ieradumu izklaidēt sevi ar lasīšanu ēšanas laikā. Viņa saka: "Mana dzīve ne vienmēr ir ar nodomu vai apzināta, bet es esmu tik daudz vairāk apzināta par un ap manu ēšanu. Es esmu pamazām zaudējusi 15 kg, un es esmu atradusi ceļu, kam es varu sekot visu manu atlikušo mūžu. "
Cik daudz es ēdu?
 • "Tagad es ēdu mazāku daudzumu ēdiena. Izrādās, tas ir līdzīgs tam, ko ēdu kādā no manām veselīgākajām diētām, bet tagad tā ir izvēle, nevis spriedums un sods. "
 • "Izsalkuma un pilnuma skala” ir patiešām noderīga. Es vairs reti ēdu pāri  "6", jo es negribu justies miegaina, gausa, nogurusi, vai sajust dedzināšanu kuņģī." Šis ir vēl viens piemērs Māras jaunatklātajai spējai uzticēties viņas ķermeņa gudrībai.
 • Māra saka, ka viņas vīrs atbalsta viņu pat tad, kad viņa atstāj līdz pat divām trešdaļām no sava ēdiena uz šķīvja. Viņš saka: "Ja tas ir viss, kas tev ir nepieciešams, tad tas ir viss, kas tev ir nepieciešams. Tas maksā tik pat - vai tu ēd to, vai atstāj uz šķīvja. "
 • Mārai, lai izlemtu, cik daudz ēst, patīk dūres un balona analoģijas.
 • Savas diētotājas pagātnes dēļ Mārai ar nodomu ir jāatlaiž savas vecās "kalorijas iekšā, kalorijas ārā" mentālās plates, pirms tās ved viņu atpakaļ ierobežojošajā ēšanas ciklā.
Kur es investēju savu enerģiju?
 • Tagad Mārai šāda ēšana ir kļuvusi par dabisku esības stāvokli. Viņa, kura savā mūžā bija izmēģinājusi tik daudz diētu – ierobežojošas ēšanas veidu, kas viņai lika paļauties uz visiem citiem, izņemot sevi, ir pārliecinājusies, ka tas ir paveicams; ka patiešām var no jauna apgūt prasmi uzticēties sava ķermeņa gudrībai par to kad, ko un cik daudz ēst.

Piedāvāju apgūt apzinātu ēšanu – holistisku psihes-ķermeņa pieeju noturīgu ēšanas un dzīvesveida paradumu veidošanai

 • Individuāli.
 • Uzņēmumos.

Nav komentāru: