Meklē vārdu vai frāzi:

„Meditācijas burka” – kā mācīt bērniem apzināto elpošanu un emocionālo inteliģenci.


Tāpat kā mēs, pieaugušie, arī mūsu bērni ikdienas ir stresā. Kā mēs, pieaugušie, varam viņiem palīdzēt izaugt par emocionāli inteliģentiem un pret stresu noturīgiem cilvēkiem?Lai veicinātu bērnu noturību pret stresu un spēju pār to atgūt kontroli, un palīdzētu bērniem apgūt emocionālo inteliģenci, iesaku vecākus saviem bērniem mācīt izmantot elpošanu, stresa situācijās izmantojot apzināto elpošanu. 

Elpa ir instruments, kuru var un vajag izmantot stresa mazināšanai; tā ir vienmēr klāt, tā ir bez maksas, tikai ir nepieciešams to prasmīgi izmantot. :)

Lai šo praksi iedzīvinātu, kā palīgierīci aicinu izgatavot „Meditācijas Burku” Tas ir brīnišķīgs veids, kā bērniem uzskatāmi parādīt, ka mūsu prāts darbojas līdzīgi kā šī burka - no rīta, kad esam pamodušies, gluži kā burka miera stāvoklī atrodas mūsu prāts, taču dienas gaitā tajā rodas daudz domu, kuras gluži kā sīkās daļiņas, burku sakratot, virpuļo.

Vērojot, kā „burka nomierinās”, varam vienlaicīgi bērniem mācīt elpot un sajust, kas notiek viņu ķermenī, tādējādi aktivizējot savu parasimpātisko nervu sistēmu, kas atbild par organisma atjaunošanos pēc stresa situācijām. 

Šāds elpas treniņš palīdzēs izlīdzināt esošās stresa situācijas un palielinās bērnu stresa noturību. Soli pa solim, dienu no dienas!

Iesaku to bērniem mācīt tad, kad bērni atgriežas no skolas vai bērnudārza gaitām, nomierinot viņus vakara cēlienam. 

Ar laiku bērni spēs piekļūt un stiprināt savu emocionālo inteliģenci, izmantojot savu elpu arī dienas laikā, kas atļaus viņiem prasmīgi rīkoties stresa situācijās. 

Iedvesmai - noskaties video.
No comments: