Meklē vārdu vai frāzi:

Izmanto šo 2 minūšu viltību un kontrolē stresu UN pārēšanos.


Gribu tev iedot vienu svara kontroles padomu, kam nav nekāda sakara ar to, ko un cik daudz tu ēd. Tomēr, tas var mainīt to, kā tu jūties un domā, kad tu nākamreiz sastopies ar ledusskapja, ēdienkartes, vai kalorijām bagātu našķu kārdinājumu. 

Daudzas gudras un aizņemtas sievietes vēlas atgūt atpakaļ savu varu pār ēdienu. Kad runa ir par šo viņu dzīves jomu, viņas nejūtas tik efektīvas un kontrolēt varošas, kā viņas jūtas citās savas dzīves jomās. Šodien es vēlos dalīties ar īpašu svara optimizēšanas padomu no aizraujošiem pētījumiem, ko veic Hārvarda Biznesa skolas asociētā profesore Amy Cuddy.

Sociālā psiholoģe Amy Cuddy ir iespējams, vislabāk zināma no viņas TED sarunas (video zemāk) par to, kā ķermeņa valoda ietekmē ne tikai to, kā citi mūs redz - bet arī, kā mēs redzam un izjūtam sevi.

Nesen es vienai manas „Kā Neapēst Stresu” kursa dalībniecei rekomendēju minēto Amy uzstāšanos, jo, manuprāt, viņai šī informācija varēja būt ļoti nozīmīga. Patiesībā, ikviena no mums var (un vajadzētu) izmantot šo informāciju, lai pieveiktu stresu un pārēšanos. 

Ja tu esi iestrēgusi „ēd-nožēlo-atkārto” ciklā, vai kādās citās disfunkcionās attiecībās ar ēdienu, zini, ka viņas varas pozas ieteikums ir tiešām neticami vieds svara optimizēšanas padoms.

Cuddy’s pēta to, kā mūsu ķermeņa valoda ietekmē to, kā mēs jūtamies. Viņas ideja ir, ka, ja neverbālās varas izpausmes ir tik dziļi mūsos, ka mēs instinktīvi paceļam rokas uz augšu V veidā, kad mēs uzvaram sacīkstēs – un, ja psiholoģiskās teorijas ir pareizas, ka emocijas ir tikpat daudz rezultāts,cēlonis mūsu fiziskajām izpausmēm, tad kas notiek, ja mēs pieņemam ekspansīvas pozas pat tad, kad mēs esam sajūtamies bezspēcīgas?
 
Vai mūsu ķermeņa valoda maina to, kā mēs jūtamies?

Atvēli brīdi, lai padomātu par saviem lielākajiem stresiem, pārslodzi, un pārēšanos. Kā tu jūties par savu virzību un rezultātiem, ko sasniedz. Kas ir tavs lielākais izaicinājums? Tagad - ievēro savu pozu.

Kā tu sēdi vai stāvi, vai turi savu ķermeni? Ja tu šo lasi uz ekrāna - iespējams, tu jau esi nedaudz saliekusies uz priekšu, neatkarīgi no savām emocijām. Ja tev ir domas par šo tēmu, kuras tev dod zināmu smaguma sajūtu, tava poza varētu būt saspringta, sašķiebusies, vai vēl "mazāk nekā eleganta". Lielākā daļa no mums, vai nu tāpēc, ka tā jūtamies, vai tā ko darām dēļ  (tehnoloģija), pavadām daudz laika ierobežotās, "mazās" pozās.

Kā tava poza iespējams ietekmē tavu pārliecību par tavu svara optimizācijas rezultātu: 

Jūtas un uzvedība ir divvirzienu. Kad tu jūties spēcīga, tu paplašini savu ķermeni (padomā par to, kā tu stāvi vai sēdi, kad tu jūties fantastiski, pretēji tam, kā, ja jūties nogurusi vai uzvarēta). 

Te arī patiesi aizraujošākā daļa - tas darbojas arī pretējā virzienā. 
Kad tu paplašini savu ķermeni un ieņem varas pozas, tu jūties daudz spēcīgāka. Izmainot to, kā tu nes sevi, sēdi vai stāvi, var likt tev justies daudz spēcīgākai.

Šī nav tikai teorija. Tas ir pārbaudīts un apstiprināts. Vienā pētījumā, cilvēki tika sadalīti divās grupās. Katra grupa tika lūgta divas minūtes ieņemts zināmu pozu.
 
Pirmā grupa pieņēma "zemas varas" pozas - pozas, ka aizņēma mazāk vietas. Ja viņi sēdēja, viņu rokas bija sakļautas un atradās tuvu ķermenim. Ja viņi stāvēja, viņi stāvēja ar kājām ciešāk kopā, rokas tuvu ķermenim, un galva noliekta uz leju.  

Otrā grupa pieņēma "augstākas varas" pozas. Sēdus pozās, viņi paplašināja savus ķermeņus, aizņemot vairāk vietas - kājas izstieptas un rokas sakrustotas aiz galvas. Stāvošajās pozās, viņi iespieda rokas sānos, pozā ko sauc par „Super Varones” pozu -  rokas uz gurniem, zods uz augšu, un kājas plati.

Pēc divām atrašanās pozās minūtēm (divas minūtes!), augstākas varas pozētāji uzrādīja 19% hormona testosterona pieaugumu un 25% hormona kortizola samazinājumu. "Zemas varas" pozētāji parādīja pretējo - 10% testosterona samazinājumu un 17% kortizola pieaugumu.

Testosterons, "pašpārliecības hormons" ir saistīts ar dominances uzvedību, un atspoguļo izmaiņas indivīda statusā un varā. Kortizola, ko parasti dēvē par "stresa hormonu," palielina mūsu apdraudējuma sajūtu un iespēju, ka mēs izvairīsimies no sarežģītas situācijas ( un izraisa toksisko stresu, ka padara mūs apaļīgas)
Svara optimizēšanas padoms: nākošajā reizē, kad tu esi izaicinošā situācijai, vai izvēles priekšā, pamēģini ieņemt varas pozu.  

Tu zini, kā tu jūties, kad esi pārliecināta un efektīva, bet tavā dzīvē var būt vietas, kad tas nav veids, kā tu sevi tajās parādi (piemēram, attiecībās ar ēdienu). Un tu arī zini, ka attieksmei un pārliecībai, ar kādu tu sevi parādi, ir nozīme - un tam ir liela ietekme uz rezultātiem, kurus tu spēj sasniegt. 

  • Ko tu varētu mainīt savas dzīves izaicinošajās sfērās, ja tu justos varenāka, pārliecinātāka un gatava izaicinājumiem? 
  • Ko  tavā dzīvē varētu izmanīt divu minūšu „Super Varones” poza?Atvēli divas minūtes un pamēģini. Ko tu vari zaudēt? 

Ja domā, ka „varas poza” mazinās tavu sievišķību, manuprāt, gluži otrādi! „ Es nevarīgā" pozas palielina stresa hormona kortizola līmeni un, tas, kā zināms palielina tavu stresa apetīti un kā negudrs pako liekos kilogramus, radot „riepas efektu”. 

Laiks pārņemt kontroli savās rokās!!!

Priecāšos, ja atrakstīsi, kā tev izdevās? Kas mainījās? Atziņas? 

Vēlies uzzināt vairāk? Iesaku Amy Cuddy grāmatu „Presence”. Par to vairāk šeit>>>


No comments: