Meklē vārdu vai frāzi:

Jaunā gada apņemšanās - „Vesela, tāpēc, ka izvēlos, nevis gadījuma pēc!” | Vēlreiz par uztura bagātinātājiem.


Jauns gads, jaunas apņemšanās! Notievēt, uzlabot veselību, iekrāt naudu...

Mans moto un apņemšanās šogad paliek tā pati, kas jau desmitiem gadu – „Vesela, tāpēc, ka izvēlos, nevis gadījuma pēc!” 

Nozīmīga daļa no tā ir uztura bagātinātāji. Par to jau esmu runājusi. Jo tos regulāri, neizlaižot nevienu dienu, lietoju jau 30 + gadus.

Tiesa, izlasot Marka Haimena grāmatu „Ultraprāts”, nolēmu dalīties ar tevi ar vairākām nozīmīgām atziņām.
" „Es uzskatu, ka cilvēkiem nav vajadzīgi vitamīni un tie ir tikai veltīga naudas izšķiešana... ”

Tā var teikt tikai tad, ja cilvēki lieto uzturā dabiskus, svaigus, pilnvērtīgus, vietējus, ģenētiski nemodificētus pārtikas produktus, kas izaudzēti tīrā, ar minerālvielām un un uzturvielām bagātā augsnē, nav pārvadāti milzīgos attālumos un pirms lietošanas uzturā mēnešiem ilgi glabāti.

Tad mums vitamīni tiešam nav vajadzīgi.

Protams, šāds apraksts neatbilst nevienam mūsu planētas iedzīvotājam. Realitāte ir tāda, ka mums visiem ir nepieciešami vitamīni.

Neviens no mums, t.i., 100% cilvēku, neuzņem pietiekami daudz pamatuzturvielu, kas nodrošina labu veselību.", raksta Dr. Haimens.

Tā saka viens no vadošajiem pasaules veselīga dzīvesveida advokātiem, Marks Haimens MD, Funkcionālās medicīnas institūta vadītājs un UtraWellness Center dibinātājs. http://drhyman.com

Pasaulē par mūsu uztura nepietiekamību optimālai organisma funkcionēšanai un labas veselības nodrošināšanai runā pilnīgi visi, kuru viedoklī ieklausās un ievēro.

Diemžēl, ne pie mums Latvijā.

Līdz šim pavisam reti esmu dzirdējusi par uztura bagātinātāju nepieciešamību runājam Latvijas ārstus. Tieši pretēji. Parasti tiek apgalvots, ka cilvēkam, kurš ēd pilnvērtīgi papildus vitamīnus uzņemt nevajag.

Man jautājums vienmēr ir - kas ir pilnvērtīgs uzturs??? Vai tāds IR tavs uzturs? Mans noteikti nav.
"Ir daudzi iemesli, kuru dēļ mūsdienu pārtika  patiesībā vairs nav piemērota ēšanai, jo nesatur veselības nodrošināšanai nepieciešamās uzturvielas.
Visu vēl vairāk sarežģī tas, ka mēs visi esam pakļauti bīstamu toksīnu un ķīmisko vielu iedarbībai, kas saindē organismu; mūsu dzīvē ir pārāk daudz stresa, pārāk maz laika miegam, pārāk maz fizisko aktivitāšu un ļoti daudz dažādu iekaisumu, kas vēl vairāk palielina organisma prasību pēc uzturvielām.
Mūsdienās katram cilvēkam ir jālieto multivitamīnu pamatkomplekss un uztura bagātinātāji, kas satur minerālvielas. To apliecina arī daudzu pētījumu rezultāti*.", raksta Dr. Haimens.

Tāda ir pasaules 'bilde' -  tiesa Latvijas ārsti vienbalsīgi apgalvo, ka "uztura bagātinātāju iegāde ir lieka naudas izmešana". Par to vairāk lasi šeit.

Nu ko – tu jau zini, ka veselība ir tikai mūsu pašu izvēle un atbildība. Un tas pats attiecas arī uz to, kuru uzklausīt!

Pamatvajadzību nodrošināšanai Dr. Haimens rekomendē ikdienas lietot augstvērtīgu multivitamīnu kompleksu, kalcija un magnija uztura bagātinātājuszivju eļļu, labu B grupas vitamīnu kompleksu smadzeņu veselības efektīvākai uzlabošanai,  un labas probiotiskās baktērijas, kas uzlabo gremošanas trakta darbību un mazina pārtikas alerģijas un zarnu trakta iekaisumu.


Kur iegādāties augstvērtīgus uztura bagātinātājus?  Vairāk par to šeit.

Dr. Haimens turpina:
”Esmu konstatējis, ka vitamīnu trūkuma novēršana ļauj cilvēkiem justies daudz labāk, uzlabo viņu emocionālo noskaņojumu, prāta asumu, atmiņu un koncentrēšanās spēju, viņiem arī pieaug enerģija un samazinās ķermeņa svars. ”
Pilnvērtīgs uzturs mūsu šūnām ir nepieciešams katru dienu, tāpēc Dr. Haimens uzsver, ka „runājot par uztura bagātinātāju lietošanu ikdienā, ir jāņem vērā, ka tie ir jālieto ik dienu visu turpmāko dzīvi”. 

Es personīgi izvēlos labu veselību, tāpēc integrēju manā uzturā augstas kvalitātes augu valsts bioloģiski aktīvu vielu kompleksus.Tos iesaku arī citiem.  

"Daudzas veselības problēmas, ar kurām saskaramies ikdienā un par kurām domājam, ka ar tām būs jāsadzīvo visu atlikušo mūžu, ir saistītas ar uzturvielu nepietiekamību."

Veselība, tas NAV par veiksmi. Un tava veselība IR tikai un vienīgi tavās rokās!

Kāds būs TAVS pirmais solis, lai 2016. gads būtu veselīgs !

* Kaplan,B.J.et al.2007.Vitamins, minerals, and mood. PsycholBull 133 (5):747-760


No comments: