Meklē vārdu vai frāzi:

Cukurs un liekais svars| Cukurs un triglicerīdi| Is Sugar the New Fat? Dokumentāla filma. Austrālija, 2014Cukurs, saukts arī par ”balto nāvi”. Bet vai pamatoti? Vai tiešām cukurs ir liekā svara epidēmijas un daudzu (dzīvesveida izraisītu) hronisku slimību sakne? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē dokumentālā filma ”Is Sugar the New Fat?”

Jaunzēlandē esot oficiāli vairāk nekā 1 miljonam pieaugušo ir svara problēmas. 

Arī Latvijā ar šo lietu ir ”viss kārtībā”: normāla ķermeņa masa ir tikai aptuveni pusei Latvijas vīriešu un sieviešu, pētījumā noskaidrojis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pētījumā secināts, ka liekā ķermeņa masa ir 35,7% vīriešu un 27,8% sieviešu, savukārt 16,4% vīriešu un 18,6% sieviešu jau novērojama aptaukošanās. Turklāt, palielinoties vecumam, liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība sabiedrībā pieaug. Tas saistīts gan ar ēšanas paradumiem, gan mazkustīgu dzīvesveidu. 

"Liekais svars pēc 40 un tauku slāņa veidošanās vidukļa rajonā nav tikai izskata jautājums, šie tauki apdraud tavu dzīvību!" saka stresa un aptaukošanās eksperte, integratīvās medicīnas ārste Pamela Pīke.

No comments: