Gaidas stāsts: nomest svaru ...no pleciem.

Gaidas problēmas ar svaru sākās, kad viņai bija 13 gadu.

Mācoties augstskolā, darba dienās viņa neko daudz neēda un nedēļas nogalēs pamatīgi pārēdās. Stresa augstskolā bija daudz un viņa pieņēmās svarā par 20 kg. Viņa ieturēja diētu un zaudēja 15 kg. Tad atkal pieņēmās par 15 kg un, tad zaudēja apmēram 15 kg.   

Gaida apprecējās un piedzima bērni. Pirmās grūtniecības laikā viņa pieņēmās svarā par 30 kg. Pēc dzemdībām atlika vēl lieki 25 kg. Viņa devās uz „Figūras draugiem”. Viņai bija sajūta, ka tur saņem noteikumus, kuri nepieciešami, lai atgūtu kontroli; tomēr viņa turpināja ciklu – zaudējot un atgūstot apmēram 5-7 kilogramus. 

Te ir Gaidas stāsts:

" Ēdiens un fiziskie vingrojumi kļuva par manu apsēstību. Es regulāri piedzīvoju manus "Es ienīstu savu ķermeni " periodus. Tas bija mokoši. Lēnām pārtraucu darīt lietas, kas man patika. Es jutos traģiski, bet es nezināju, ko vēl darīt. Man bija tik skumji, bet es turpināju, pierakstīt katru savu ēdiena kumosu."  

Atmošanās

Ģimenes ārste, kura bija piedalījusies kādā no Ineses lekcijām, rekomendēja Gaidai apzinātas ēšanas kursu.  

Gaida pieņēma lēmumu – ir pienācis laiks atjaunot harmoniskas attiecības ar ēdienu un sevi, un uzsāka kursu.   

Gaida atzīst, ka sākumā izjutusi bailes. „Un ja nu nekas nemainās? Un ja es atgriežos atpakaļ pie agrākās diētas pieejas – skaitīt, mērīt, pierakstīt? Es pat baiļojos, ka mans svars nav pietiekoši liels, lai iederētos.”  

Sākumā kursa prakses un uzdevumi Gaidai radīja raizes. Stāstīju Inesei par savām raizēm, ka man neizdosies, tāpēc dažus uzdevumus labāk nemaz neuzsākt. Inese man atbildēja, ka “Tev neizdosies tikai tad, ja neesi gatava labprātīgi zaudēt”. Tā tagad ir mana mantra”.   

 

Jauna dzīve 

"Kursa nodarbības mainīja manu dzīvi. Mazo soļu pieeja, (pieeja, ko, kā panākumu ķīlu, uzsver Inese), ļāva man bez pūlēm integrēt manā ēšanā visu apgūto. 


Atzīstu, ka tūlīt pēc pabeigšanas, es jutu raizes: esmu uzzinājusi visus šos lieliskos rīkus, bet vai es tos visus vienkārši neaizmirsīšu? Bet, laiks gāja un es domāju, "Tas nu gan ir tik interesanti! Ir pagājis vēl viens mēnesis, un es esmu joprojām nepierakstu savu apēsto. "  

Gaida ievēroja arī citas lielas pārmaiņas. 
  • Viņa parasti pārtrauc ēst, kad jūtas paēdusi. Reizēm viņa apēd pārāk daudz, un domā, "Es negribu to atkal atkārtot !" 
  • Pirms kursa, Gaida nebija iedomājusies, ka arī fiziskās aktivitātes bija kļuvušas par problēmu. "Es daudz sportoju, bet tagad es sapratu, ka es to darīju, lai sodītu sevi. Pēc sportošanas man bija jājūtas tā, it kā man būs jāmirst, vai arī nav uzskatāma par sportošanu. Bet tagad, kad man nav vairs jānopelna figūras punkti, man patīk pilates. Arī pastaigas ar manu darba kolēģi, pirms pusdienām, un brīvdienu pārgājieni ar bērniem. Agrāk es tos nebūtu uzskatījusi par fiziskiem vingrinājumiem, un tāpēc man būtu papildus jāsporto!”
  • Gaida pielāgo savu uzturu, lai justos labi, nevis lai būtu laba. Piemēram, viņa saka: "Pagājušajā nedēļā mums katru vakaru bija deserts. Es sapratu, ka nejutos labi un mēs ar vīru nolēmām atpūsties. Agrāk es būtu rājusi sevi un sodījusi sevi ar fiziskiem vingrinājumiem, un pārgājusi uz zemu kaloriju desertiem.” 
  • Viņai vairs nav nepieciešams sev ko aizliegt. Viņa atceras, "Pēc kursa beigšanas, es domāju,"Dažreiz es gribu mazliet šokolādes, un man vajadzētu būt iespējai to apēst. Tāpēc es nopirku divas dažādas manu mīļāko šokolāžu tāfelītes un ieliku tās sava rakstāmgalda atvilktnē. Tas bija gandrīz pusotru mēnesi atpakaļ, un varbūt tikai ceturtā daļa no katras ir apēsta! Agrāk es domāju, ka man nebija gribasspēka, un es domāju, ka es nevaru turēt saldumus sev tuvumā. Tagad man ir gabaliņš ikreiz, kad es to gribu. Es zinu, ka tur vēl ir gana, un es zinu, ka drīkstu ēst, tāpēc nav nepieciešams apēst to visu."
  • Gaida saka, ka cilvēkiem atrasties viņas sabiedrībā tagad ir daudz vieglāk un patīkamāk. "Es esmu mazāk aizkaitināta mamma - saudzīgāka, maigāka, pacietīgāka. Mēs tagad kopā darām daudz jauku lietu – vēl viens prieka avots, kas bija neiespējams laikā, kad biju apsēsta ar ēdienu! "   
  • Es biju visa melns un balts. Man vairs nav nepieciešams būt perfektai. Tagad es atrodu pelēkās zonas. 

 

Vietas izveidošana

Bet lielākā transformācija ir savas dzīves atgūšana. Gaida bija aktīva adītāja; viņa patiesībā reiz bija rokdarbnieču pulciņa vadītāja. Tāpat,  reiz viņa bija rakstījusi dzeju, un ir pierakstījusi neskaitāmas klades. Viņa gadiem nebija ne adījusi, ne rakstījusi.    

"Pirms kursa, es neapzinājos, cik ļoti mana dzīve bija pārņemta ar domām par ēdienu, svaru un sportošanu. Tas paņēma tik daudz manas mentālās enerģijas. Kad es pārtraucu apsēstību ar ēdienu, man bija tik daudz laika un enerģijas, ka man bija iespēja atsākt adīšanu un rakstīšanu. Kā man tas patīk! Kā man tas patiesībā bija pietrūcis!"

„Kaut gan tagad es sveros tikai reizi nedēļā, mans svars ir nemainīgs arī bez ēdiena pierakstīšanas! Jocīgākā lieta ir, ka cilvēki turpina teikt, ka es esmu zaudējusi svaru. Es droši vien izskatos savādāka, tagad, kad svars no maniem pleciem ir nomests."
 
Arī tev ir iespēja pārstāt apsēstību ar svaru un ēdienu, atprasīt savu vienīgo dzīvi un iegūt brīvību darīt to, ko visvairāk vēlies! Spied šeit un sāc tūlīt!

Nav komentāru: