Meklē vārdu vai frāzi:

Kā apzinātu ēšanu pārvērst par Diētu.


Apzinātas ēšanas pieejas, kā efektīvas neskaitāmo ar ēšanas paradumiem saistīto jautājumu risināšanā, popularitāte strauji pieaug.

Šī diētām alternatīvā pieeja, anti-diēta ir īpaši efektīva, lai pārrautu "ēst-nožēlot-atkārtot" ciklu. To ciklu, kas rodas kā ierobežojošas ēšanas sekas, un, kuru labi pazīstam arī kā jo-jo diētošanu.

Ironiski, ka daudzi cilvēki, kas ir lec apzinātās ēšanas vilcienā, nesaprot smalkās, bet tajā pašā laikā būtiskās, atšķirības starp apzinātu ēšanu un tipiskām diētām. Viņi filtrē apzinātās ēšanas koncepcijas, izmantojot vispāratzītu diētu paradigmu un vienkārši pārvērš apzināto ēšanu par diētu - ar tiem pašiem labi prognozējamiem rezultātiem

Lai izceltu dažas parastākās kļūdas, ko redzu darbā ar mana kursa dalībniekiem, te ir idejas kā pārvērst apzinātu ēšanu par diētu un ko darīt, lai tā tomēr nenotiktu!

1. Izveido jaunu diētas likumu, piemēram “Ēst tikai tad, kad esmu izsalkusi” vai “Vienmēr beigt ēst, kad sajūtu sātu”.  

Kāpēc: Vainas sajūta, kas rodas, ja tu ēd, kad neesi izsalkusi vai kaunini un tiesā sevi par ēšanu pēc 18iem, neatšķiras no diētas. Šis ierobežojošās ēšanas veids novedīs pie tā paša "ēst-nožēlot-atkārtot!" cikla.  

Tā vietā: Kad tev ir vēlēšanās ēst, iepauzē un pajautā sev: "Vai es esmu izsalkusi?" Dari to nevis, lai izlemtu vai tev ir atļauts ēst, bet, lai atpazītu, kāpēc tu vēlies. Ar šo izpratni, tu vari brīvi izvēlēties - ēst vai ne.  

2. Domā par apzinātu ēšanu kā par “Padomiem un trikiem”, nevis praksi.

Kāpēc: Padoms, piemēram, "Sakošļā katru kumosu 20 reizes". Ja tam peejam mehāniski, ‘pēc burta’, tas nepalielina apzinātību, bet vienkārši noved pie garlaicības! Un, lai gan mēs visas esam pieradušas pie virsrakstiem, piemēram, "5 triki, lai saglabātu diētu", šī īstermiņa "burvju" pieeja izraisa īstermiņa uzvedību.

Tā vietā: Atšķirībā no diētas, kas laika gaitā parasti kļūst aizvien grūtāk saglabājama, apzināta ēšana praktizējot kļūst dabiska. Praktizējot, tu apgūsi kā attiekties pret savām fiziskajām sajūtām, domām un emocijām; tu atklāsi, ka tevī ir iekšējais eksperts, kurš dabiski vada tevi pretīm līdzsvaram, daudzveidībai un mērenībai. 

3. Izmanto apzinātu ēšanu, lai pretotos ēdieniem, kurus vēlies.

Kāpēc: Kam mēs pretojamies, saglabājas! 

Tā vietā: Apzinātība tev māca atļaut būt visam, ko tu pamani. Iespējams, ka tu ievērosi, ka tev kārojas kāds no tavas bērnības iecienītākajiem ēdieniem. Tā vietā, lai to noliegtu, un kārdinājumam pretotos, kļūsti ziņkārīga par šo kāri. Kā es sajūtu šo kāri? Ko tieši tu no šī ēdiena vēlies? Kādas asociācijas tev šis ēdiens izraisa? Vai šīs asociācijas dod tev kādus norādījumus par tavām risināmajām vajadzībām? Kā tu justos, ja tu ēstu šo ēdienu? Kā, ja neēstu? Ziņkārība – « iesācēja prāts ».  

4. Atļaut sev mīļāko kārumu, no tā apēdot tikai pāris kumosus. 

Kāpēc: Šie ieteikumi joprojām ir ierobežojoši! Ja tev ir vajadzīga "atļauja", lai ēstu mīļāko ēdienu, šie nemanāmie specifiskie likumi veicina neapzinātu kritikas un trūkuma sajūtu, kas var izraisīt paradoksālu pārēšanos.

Tā vietā: Nenosaki patvaļīgas robežas ap ēšanu, kas galu galā noved pie "krāpšanās" un vainas sajūtas. Apzināta ēšana palīdz tev iemācīties uzticēties savam iekšējam ekspertam, ka tu vari ēst to, ko tu mīli, un mīlēt to, ko tu ēd.

5. Fokusējies uz svara zaudēšanu.

Kāpēc: Vienkāršākā apzinātības definīcija ir netiesājoša pašreizējā brīža izpratne. Pašreizējā brīdī tu nevari mainīt savu svaru. Ja tu šobrīd koncentrējies uz svara zudumu, tu koncentrējies uz kaut ko nākotnē. 

Tā vietā: Kļūsti apzinātāka par sava fiziskā izsalkuma un sāta pazīmēm; par to kā tu jūties, kad tu ēd dažādu veidu un daudzumu ēdienus. Esi klātesoša, izvēloties ēdienu un to ēdot: izskats, aromāts, garša un tekstūra. Ievēro to, kā jūtas tavs ķermeni kustībā. Izmanto sava ķermeņa sajūtu norādes, lai praktizētu pašaprūpi, piemēram, atpūsties, kad tavs ķermenis ir noguris, ņemt pārtraukumu, kad esi stresā, satikties ar citiem, kad tev ir garlaicīgi vai vientuļi, un tā tālāk. Mirkli pēc mirkļa ievēro savu lēmumu sekas un atļauj, šai izpratnei ietekmēt izvēles, kuras tu veiksi nākotnē.

Kas notiks ar tavu svaru un veselību, būs atkarīgs no taviem šī brīža lēmumiem un rīcības. Pašreizējais brīdis ir vienīgais, kurā tu kaut ko vari mainīt. Mazi. Apzināti soļi. 

Bet tas tev nav jāpaveic vienai! Mēs to varam paveikt kopā. Man ir uzkrāta liela profesionālā un personīgā pieredze, kas palīdzēs tev sasniegt tavus mērķus ātrāk un efektīvāk. Piedalies „Apzinātas ēšanas” kursā grupā vai individuāli un uzdāvini sev brīvību!  


No comments: