Meklē vārdu vai frāzi:

Šokolāde: nevis, kam mēs pretojamies, bet ko mēs radam.

“Šokolāde” ir filma, kura mums māca nozīmīgas ēšanas un dzīvošanas mācībstundas un, kurā brīnišķīgi parādītas neveselīgu attiecību ar ēdienu sekas. Es šo filmu skatos atkal un atkal; man tā nekad neapnīk. Tā man ikreiz atklāj jaunas mūsu cilvēcības un līdzjūtības pret sevi nepieciešamības šķautnes.  
  
Šī ir filma ar vienmēr aktuālo ziņu un daudzām mācībstundām tām, kuras cieš no nekārtīgām attiecībām ar ēdienu, ēšanu, sevi un dzīvi!  
   


Kādā klusā Francijas ciematā, kas lepojas ar tradīcijām un paškontroli, ierodas svešiniece, Vianne ar savus ārlaulības meitu, lai lielā gavēņa laikā atvērtu eksotisko La Chocolaterie Maya.

Mērs, Comte Paul de Reynaud, ir aizspriedumains un nelokāms. Filmā ir ainas, kurās viņš kāri noskatās uz kruasānu, to neēdot, un šī pretošanās rezultējas ierobežojošajā ēšanas ciklā ar pavisam paredzamām sekām – pārēšanos, vēlāk filmas gaitā. (pieraksties uz lapas kreisajā pusē redzamajā lodziņā uz jaunumiem, saņem mini e-kursu "4 Soļi Slaidam Viduklim" un uzzini kāds ir tavs ēšanas cikls)   

Vianne ir ne tikai eksperte konditorejā, bet viņai ir talants identificēt tos cilvēkus, kuriem ir nepieciešams maigums un mīlestība. Caur viņas dažādajiem "projektiem", filma maigi šķetina vairākas sarežģītas attiecības, kuras atspoguļo dihotomiju (melns/balsts domāšana) starp stingrību un iegribu apmierināšanu. Tikai tad, kad parādās upes čigāns Džonijs Deps, viņa sāk atpazīt viņas pašas vajadzības.

Pilsētniekiem sākot mainīties, Comte redz, ka viņa kontrole pār pilsētu ir apdraudēta, un mēģina izdzīt Vianne un čigānus ārā no ciemata. Vēlāk viņš Lielā Gavēņa laikā ielaužas konditorejā, lai to iznīcinātu, bet padodas kārdinājumam un negausīgi pārēdas līdz gauži raudot sabrūk. Viņš aizmieg konditorejas skatlogā, kurā viņu atrod nākamajā rītā. Šī aina, smieklīga un tajā pašā laikā bezgala sāpīga, rezumē sāpīgo Ēd-Nožēlo-Atkārto ciklu:
ierobežošanu, kontroli, neprātīgu neapzinātu rīšanu, izmisumu, un kaunu.  

Neskatoties uz visām nepatikšanām, ko Comte ir viņai sagādājis, Vianne nāk viņam pretim ar līdzjūtību - būtisku mācību mums visām, kuras cieš no un nespēj izturēt mūsu pašu neelastīgos un neiedomājami augstos standartus.

Pēc savas pazemošanās epizodes, Comte klausās kā jauns priesteris Pere Henri saka spēcīgu Lieldienu sprediķi:

"... mēs nevaram iet apkārt mērīdami mūsu labestību pēc tā, ko mēs  nedarām, pēc tā, ko mēs sev liedzam, kam mēs pretojamies, un ko mēs izslēdzam. Es domāju, ka mums jāmēra labestība pēc tā, ko mēs apskaujam, ko mēs radām, un ko mēs iekļaujam. "

Šis būtība ir mans  sauklis:  " Ēd Apzināti, Dzīvo Pilnvērtīgi! "

Tāpat filmā ir arī vairāki jauki apzinātas ēšanas piemēri. Mani mīļākie ir dzimšanas dienas svinības, un noslēguma skats ar no pašuzspiestās kontroles, nedrīkstēšanas un atteikšanās  žņaugiem atbrīvoto Comte, kurš apzināti bauda Lieldienu festivāla desertu, netieši norādot uz atklātāku un dzīvespriecīgu dzīvi mazajā ciemā. 

Tu vari noskatīties filmu šeit

Vēlies harmonizēt attiecības ar sevi, ēdienu un ēšanu? Piedāvāju apgūt apzinātu ēšanu -- 21.gs. anti-diētu! Grupā vai individuāliUn tagad, MAZLIET šokolādes? :)
 
Šādu ŠOKOLĀDI tu vēl nebūsi baudījusi!!!


Tumšā beļģu šokolāde, kas bagātināta ar mūsu veselībai vajadzīgajiem vitamīniem, mikro-makro elementiem, neaizvietojamajām aminoskābēm un augu ekstraktiem.

Veselīgi un ar baudu! Uzzini vairāk un ēd vesela!

http://visionvitaminilatvija.blogspot.com/2016/02/vision-chocolight-veseliga.html

No comments: