Meklē vārdu vai frāzi:

Apzināta ēšana - veidojam veselīgākas attiecības ar ēdienu.


Kad mūsu attiecības ar ēdienu zaudē harmoniju, mēs zaudējam mūsu iedzimto spēju gūt prieku un baudu no ēdiena un ēšanas procesa. Ja attiecības ar ēšanu jau ilgstoši ir nekārtīgas, ir viegli aizmirst to, kas ir "normāla" ēšana. Patiesībā to, kas bija "normāla" ēšana, jo zīdaiņa vecumā gandrīz visas esam piedzīvojušas dabisku prieku, kas bija saistīts ar ēšanu un instinktīvu izpratni par to, cik daudz ēdiena nepieciešams apmierinājuma sajūtas sasniegšanai.  

Ēdiens un ēšana ir bauda! Bet ne visām! Un kā tas ir tev?

Te ir dažas veselīgu attiecību ar ēdienu sastāvdaļas.  

1. Laikā kad tu neēd, tu jūties laimīga un esi pilnībā iesaistīta dzīvē. (ēdiens nav tavs vienīgais prieka un apmierinātības avots.) 

2. Ja tu neesi izsalkusi, tu neēd.

3. Kad apēsts līdz pietiekoša apmierinājuma līmenim, tu pārtrauc ēst; pat ja uz šķīvja vēl paliek ēdiens.
  
4.  Starp ēdienreizēm, kurās tu ēd, jo jūties izsalkusi un izbaudi ēšanu, tev ir vismaz vairāku stundu pārtraukumi, kad tu neesi izsalkusi un/vai nedomā par ēdienu.  

5. Tev garšo dažādi ēdieni.  

6. Tu visu mūžu saglabā veselīgu svaru, kas ir stabils vai svārstās divu-trīs kilogramu robežās. Tev nav nepieciešams svērties vairāk nekā vienu reizi ik pēc pāris mēnešiem vai gadiem.

7. Lai izlemtu, vai tu vari kaut ko "atļauties" ēst vai nē, tu neesi pārņemta ar domām „labs/slikts” ēdiens vai kaloriju skaitīšanu.  

Ja kaut daži no punktiem NEattiecas uz tevi, tu neesi viena. Daudzas no mums dzīves gaitā ir izveidojušas neveselīgus paradumus, dažādu iemeslu dēļ.

Par laimi apzināta ēšana var palīdzēt atjaunot dabisko līdzsvara, apmierinātības un prieka sajūtu attiecībās ar ēdienu.

Tev tas nav jāpaveic vienai! Te ir kā mēs to varam paveikt kopā.

No comments: