Meklē vārdu vai frāzi:

5 mazas lietas, ko vari izdarīt gaidot, kamēr gatavojas vakariņas.


Dažreiz vakariņu gatavošana ir laikietilpīgs pasākums. Bet citos vakaros, kad maltītes pamatsagatavošanas darbs ir paveikts, vakariņas ir atstātas gatavoties krāsnī vai uz plīts, tev atliek mazliet laika.

Ko darīt ar šīm dārgajām minūtes, kamēr gatavojas vakariņas

Viens variants būtu neapzināti knibināties ap kādām citām ēdamām lietām. Jo pēc darba dienas tu noteikti esi izsalkusi. Tā, pavisam nemanāmi knibinoties un apēdot šo un to, tu mazini vai pat vispār apmierini savu izsalkumu jau brīdi pirms vakariņām. Tiesa, pieļauju, ka vakariņas tu ēdīsi vienalga, pat, ja tavam ķermenim enerģija vairs nebūs nepieciešama. Sekas – liekas kalorijas un lieks svars.  

Man ir labākas idejas. Tā kā tu jau esi virtuvē, kāpēc nepavadīt šo laiku turpat, darot kaut ko  lietderīgu?

Visi šie uzdevumi ir ātri un vienkārši, bet tie padarīs tavu laiku virtuvē mazliet labāku :) 

5 mazas lietas, ko paveikt, kamēr gatavojas vakariņas. 

Šeit ir piecas noderīgas lietas, ko darīt ar tām 20 vai 30 minūtēm no ēst gatavošanas brīvā laika, kad acīmredzamās lietas jau pabeigtas galds uzklāts, salāti sagatavoti, kokteiļi samaisīti, vīns ieliets!

 

1. Nomazgā traukus.


Protams, vai ne ?! Izmanto šo laiku, lai iztukšotu trauku mazgājamo mašīnu, nomazgātu brokastu traukus, un tos, ko izmantoji vakariņu gatavošanai. Pēc vakariņām tev  joprojām būs nomazgājami daži trauki, bet laiks, ko pavadīsi to darot būs īsāks.  

 

2. Sagatavo brokastis. 


Rīti parasti ir drudžains un steidzīgi, tāpēc vienīgā iespēja nedēļas laikā ēst labas brokastis ir gatavot tās iepriekš. Katram tas var nozīmēt dažādas lietas. Tev tas varbūt nozīmē katliņā ar karstu ūdeni apliet auzu pārslas rīta putrai, izvārīt olas, sagriezt svaigus augļus, vai pat uzcept kādas smalkmaizītes 

3. Iesaiņo rītdienas līdzi ņemamās pusdienas. 


Kāpēc atlikt uz vēlāku to, ko tu vari paveikt tagad? Palutini sevi no rīta ar pāris minūtēm ekstra miega un vienkāršo savu rīta rutīnu sagatavojot un iesaiņojot pusdienas jau vakarā, kamēr gatavojas vakariņas. Ja tu plāno  pusdienās izmantot pārpalikumus no vakariņām, izmazgā vai izliec ‘pa rokai’ savas pusdienu kastītes, un nomizo un sagriez kādus papildus dārzeņus.  

 

4. Paveic kādu mazu virtuves darbiņu. 


Tev iespējams ir kāda virtuves atvilktne vai plaukts, kurā vienmēr valda  juceklis, un tas tevi ‘uzvelk’ katru reizi, kad tu to atver vai ieraugi. Tā sakārtošana iespējams, neaizņems vairāk kā 15 minūtes, bet laika atrašana vakarā vai nedēļas nogalē vienmēr ir problēma. Tu vari šo paveikt, kamēr tavas vakariņas gatavojās cepeškrāsnī!

Apskati savu virtuvi – varbūt tas ir garšvielu plauktiņš, vai miltu un citu cepšanas piederumu plaukts tavā pieliekamajā, vai zāļu skapītis. Varbūt vari nomainīt virtuves dvieļus un netīros aiznest uz veļasmašīnu?    Lielākus projektus sadali mazākos soļos un paveikt to vairākās dienās.

 

5. Pašķirsti pavārgrāmatas jaunu recepšu iedvesmai. 


Vēlies biežāk gatavot no savām pavārgrāmatām, taču faktiski nekad nevari atrast laiku, lai tās vispār izšķirstītu? Izmanto laiku, kamēr vakariņas ir krāsnī! Ielej sev glāzi vīna, un apsēdies, lai izvēlētos receptes nākošas nedēļas vakariņām. Tad vari sagatavot sarakstu ar visām sastāvdaļām, kuras tev būs nepieciešams nopirkt.

Ko tu dari, kamēr vakariņas vēl gatavojas? Es labprāt dzirdēšu tavas idejas, lai padarītu šo nelielo laika brīdi vēl noderīgāku.


No comments: