Meklē vārdu vai frāzi:

Apzinātais našķis| Nevis našķēties vai nenašķēties, bet kā.


Apzināta ēšana nav par pretestību vai ierobežojumiem. Tas ir par lielāku izbaudīšanu. Uzzini par apzinātas ēšanas tehniku, ko vari izmantot brīžos, kad vēlies uzkodas.

Mēs visas reizēm ēdam neapzināti - vai nu mēs ‘tusējam’ ar draugiem, steidzamies, skatāmies televizoru, vai apēdam visu uz mūsu šķīvja uzlikto ēdienu tikai tāpēc, ka tas tur ir. Vai arī mēs ēdam komforta ēdienu, lai tiktu galā ar stresu, tiesa jau pēc pirmajiem pāris kumosiem to īsti nesagaršojot.

Apzinātība ir efektīvs veids, kā panākt līdzsvaru katrā mūsu ēšanas aspektā. 

Tā vairo iekšējo gudrību -- izpratni par to, kā mūsu ķermenis un prāts reaģē, un ārējo gudrību -- spēju gudrāk izmantot tik daudzveidīgo uztura informāciju, lai vislabķajā veidā apmierinātu savas vajadzības un vēlmes.

Lūk apzinātas ēšanas tehnika, ko izmantot brīžos kad vēlies uzkodas. 

Tas varētu būt vēlu pēcpusdienā, kad tu esi nogurusi, izsalkusi, un, iespējams, ka ir bijusi stresa pilna un saspringta diena, vai arī jebkurā laikā,, kad ēšana beidzas neapzinātībā. 

Izmanto šo pieeju savu regulāro uzkodu laikā. Sākumā labāk laikā, kad esi viena pati, lai tu varētu pilnībā koncentrēties uz savu pieredzi. Patiesībā, tu vari izmantot šīs prakses ikreiz, kad  tev ir vēlme ēst.

1. Uz brīdi iepauzē un apzinies savu elpu. "Palēnini ātrumu" izdarot  divas vai trīs dziļākas ieelpas un izelpas. Ja vēlies, vari aizvērt acis. Vērs savu apziņu uz to, kas tev izraisa vēlmi ēst. Vai esi fiziski izsalkusi? Cik izsalkusi? Kā tu to zini? Vai arī tu vienkārši esi stresā vai nogarlaikojusies, vai varbūt tu vienkārši atgriezies mājās un uz galda ieraudzīji paciņu krekeru? Tavai vēlmei ēst varētu būt vairāki izraisītāji. Vienkārši ievēro, kas tie ir. Ja esi fiziski izsalkusi, atļauj sev uzkost.

2. Izvēlies savu uzkodu apzināti. Apsver, ko tu vēlies. Kas tev sniegtu gandarījumu? Kas tev garšotu - kas palīdzētu tev relaksēties, radītu komfortu, vai palīdzētu tev sagaidīt līdz vakariņām? Vai tu vēlies kaut ko saldu, kaut ko kraukšķīgu, kaut ko pikantu? Vai krekeri joprojām „sauc tavu vārdu”, varbūt kopā ar mazliet siera? Vai tu tiešām vēlies mazliet saldējuma? Mazliet pārdomā šo, jo tad tu būsi apmierinātāka un apēdīsi mazāk, nekā tad, ja tu vienkārši paķertu sev pirmo priekšā pagadījušos ēdamo lietu.  

3. Izmanto ārējo gudrību, lai apsvērtu cik daudz ēst. Viens labs noteikums ir ēst apmēram 100 kalorijas stundā, lai uzturētu sevi līdz nākamajai ēšanas reizei. Apmēram tik daudz tavs organisms šajā laikā sadedzinās. Tas ir veids, kā vienkārši dot sev atļauju baudīt izvēlēto uzkodu, nevis ēst to izjūtot vainas sajūtu. Tātad, ja krekeri izklausās kārdinoši, un ir divas stundas līdz vakariņām, izdomā, cik daudz krekeru būtu aptuveni 200 kalorijas. Vai arī atsakies no krekeriem un izēd nelielu trauciņu saldējuma.

4. Apvieno  ar iekšējo gudrību. Izbaudi ēdienu, ēd to lēnām nedarot neko citu. Pievērs uzmanību ēdiena izbaudīšanai; tām patīkamām norādēm, ko tev sūta mute un garšas kārpiņas. Tu būsi pārsteigta, cik apmierināta tu būsi no mazāka daudzuma ēdiena, gan tāpēc, ka tu pilnībā pievērsi tam uzmanību (nevis lasīji arī e-pastus vai šķirstīji žurnālu), un tāpēc, ka tu devi sev atļauju baudīt šo nelielo uzkodu.  

5. Esi elastīga. Citu dienu vai citu reizi, tu vari izmēģināt citus paņēmienus. Esi ziņkārīga un sevi pieņemoša. Pārnes šo praksi uz citām uzkodu reizēm, tad pamazām arī uz ēdienreizēm. 

Izpēti, kā mainās tava ēdiena un ēšanas pieredze, kad tu tajā ienes vērīgu, pieņemošu, un atvērtu apziņu.

Apzināta ēšana ir vienkārša, bet ne viegla. Tas prasa apgūt jaunas prasmes un zinošu un profesionālu atbalstu. 

Ja vēlies sākt apgūt apzināto ēšanu - tev „Apzinātas ēšanas” kurss
Ja vēlies papildināt un nostiprināt savas prasmes - ieskaties šeit.

Uzdāvini sev BRĪVĪBU!


No comments: