Meklē vārdu vai frāzi:

Liekais svars un cilvēka mikrobioma līdzsvarošana ar labajām baktērijām-probiotikām.


Jaunākie pētījumi atklāj, ka ir baktērijas, kas liek taukiem pazust, tāpēc ārsti grasās stāties pretī globālajai aptaukošanās epidēmijai ar jauniem ieročiem atjaunojot cilvēka mikrobioma līdzsvaru ar jaunākās paaudzes probiotikām. 

Ja tev uz vēdera ir uzkrājušies tauki un tu esi noraizējusies par iespējamu diabētu vai sirds slimību, varbūt vari atviegloti uzelpot. Visticamāk, drīzā nākotnē mediķi aptaukošanos ārstēs ar vienkāršu baktēriju tableti. Vairākos jaunos izmēģinājumos pētnieki pārvērta resnas peles par tievām, mainot to zarnu mikrofloru

Eksperimenti turklāt atklāja, ka slaidās peles var “aplipināt” resnās ar tieviem raksturīgajām baktērijām.

Izmēģinājumus veica zinātnieku kolektīvs no Gordona laboratorijas, kas darbojas pie Vašingtonas universitātes Sentluisā, Misūri štatā. Vadošais pētnieks Džefrijs Gordons uzskata, ka mēs stāvam uz jaunas ēras sliekšņa – nākotnē ēdiens ne vien sniegs enerģiju, bet arī novērsīs dažādas slimības. 


2012. gads -- cilvēka mikrobioma projekts. 

Vašingtonas universitātes zinātnieki nav vienīgie, kas tā domā. Kopš 2012. gada darbojas cilvēka mikrobioma projekts – pētnieki atklājuši, ka mēs sevī nēsājam prātam neaptveramu daudzumu mikroorganismu

Tie dzīvo visā mūsu ķermenī un uz tā un skaitliskā ziņā krietni pārspēj mūsu pašu šūnas. Uz katru šūnu cilvēkam ir desmit baktēriju šūnu

Evolūcijas laikā baktērijas ir tik cieši “saaugušas” ar mums, ka zinātnieki par tām runā kā par papildu orgānu – mikrobiomu.

"Mikrobioms"- cilvēka ekosistēma ir baktēriju un vīrusu kopums, kas dzīvo ciešā simbiozē ar cilvēku, faktiski lielā mērā veidojot mūs pašus. Izrādās, ka no desmit mūsu ķermeņa šūnām mums pašiem pieder tikai viena. Ekosistēmas traucējumi izraisa veselības traucējumus, imunitātes pavājināšanos un iekaisuma reakciju riska palielināšanos, mazina stresa noturību, paātrina novecošanos un veicina liekos kilogramus uzkrāšanos un padara diētu mokas neefektīvas. 

Zinātnieki ir sākuši pētīt mikrobiomu, un daudzie jaunie atklājumi liek domāt, ka mūsu baktēriju mikrofloras izjauktais līdzsvars būtiski ietekmē to, kā attīstās dažādas slimības, sākot ar bronhiālo astmu un beidzot ar cukura diabētu un vēzi.

Ardievas kuņģa operācijām!!!

Viena no lielākajām zinātniskās pētniecības jomām, kura skar mikrobiomu, ir aptaukošanās

Pāris beidzamajās desmitgadēs tā epidēmiski izplatījusies lielā daļā pasaules, izraisot tādas nopietnas kaites kā cukura diabēts, sirds un asinsvadu slimības.

Pētnieki noskaidrojuši, ka aptaukošanās ir sarežģīta parādība, kas ir atkarīga ne tikai no apēstā ēdiena daudzuma.

Vairāki jauni pētījumi rāda, ka svarīga nozīme ir zarnu mikroflorai

Piemēram, dermatologs Lī Kaplens, kas darbojas arī Hārvarda Medicīnas skolā, nesen pierādīja, ka izmēģinājuma pelēm svaru liek zaudēt jau tās zarnu mikrofloras pārmaiņas, kas rodas pēc kuņģi samazinošās operācijas – daļu kuņģa nosien. 

Tā ir viena no efektīvākajām aptaukošanās ārstēšanās metodēm ar ilglaicīgu iedarbību. Tomēr šī operācija ir gana dārga un ir nopietna iejaukšanās slimnieka organismā. 

Tāpēc, ja varēs panākt līdzvērtīgu efektu, mainot zarnu mikrofloru, šai metodei būs lielas perspektīvas.

2006. gadā zinātnieki Džefrija Gordona laboratorijā demonstrēja, ka resnām un tievām pelēm zarnu mikroflora atšķiras. Resno peļu zarnu mikroflora, pārstrādājot vienādu izejvielu daudzumu, spēj iegūt vairāk enerģijas. Eksperimenti atklāja arī, ka tievas peles kļūst tuklas, ja ārsti ievieto tām resno peļu zarnu mikrofloru. Tā nu visi eksperimenti ļauj domāt, ka zarnu mikroflora ietekmē aptaukošanos.

Peles ātri zaudēja svaru.

Džefrija Gordona laboratorijā doktorande Vanesa K. Ridaura kopā ar kolēģiem izgudroja eksperimentu, kas pierāda sakarību starp aptaukošanos un baktērijām.

Eksperimentā zinātnieki paņēma zarnu mikrofloras paraugus no četriem dvīņu pāriem, kuriem viens dvīnis bija ar normālu ķermeņa masu (ĶMI starp 20 un 25), bet otrs – resns (ĶMI virs 30). Tās bija 21–32 gadus vecas sievietes, kas bija augušas līdzīgos apstākļos. Viens pāris turklāt bija vienšūnas dvīnes, tāpēc šoreiz zinātnieku kolektīvs varēja izsvītrot ģenētiskos faktorus, kas būtu ietekmējuši svaru.

Zinātnieki ievietoja dvīņu pāru zarnu mikrofloru laboratorijas pelēs. Rezultāti bija pārsteidzoši. Kaut arī visas peles tika barotas ar liesu, šķiedrvielām bagātu uzturu vienādos daudzumos, peles, kam bija resniem sastopamā zarnu mikroflora, strauji pieņēmās svarā. Turpretī peles ar tieviem raksturīgo zarnu mikrofloru saglabāja normālu svaru.

Tādējādi eksperiments atklāja, ka zarnu mikroflora būtiski ietekmē aptaukošanās attīstību, un šis rezultāts ir interesants pats par sevi. Taču atklājumi ar to vien nebeidzās.

Zinātnieku kolektīvs peles, kas bija kļuvušas resnas, ielika vienā būrī ar normāla svara pelēm. Rezultāti lika pētniekiem izbrīnā ieplest acis – dažu nedēļu laikā resnās peles zaudēja visus taukus un pilnīgi visas peles kļuva tievas.

Vanesa K. Ridaura, analizēdama to zarnu mikrofloru, atklāja, ka visas peles ieguvušas tādas baktērijas kā tievajām dvīnēm un ka resno peļu zarnu mikroflora mainās, tām zaudējot taukus. Radās iespaids, it kā resnās peles būtu inficējušās ar tieviem biežāk sastopamajām zarnu baktērijām.
Tas nozīmē, ka aptaukošanās ne tikai ir cieši saistīta ar zarnu mikrofloras sastāvu
Baktērijas no tievajām pelēm var iedzīvoties arī resnajās pelēs. Toties otrādi ne. 

Zinātnieki spēj izskaidrot arī to.

Resniem raksturīgā zarnu mikroflora satur mazāk baktēriju nekā tievo mikroflora, un tajā ir vieta jaunām baktērijām. Tāpēc “tievuma baktērijas” var iekļūt resno mikroflorā un pārņemt to savā varā. Turpretī tieviem raksturīgā zarnu mikroflora neatstāj brīvu vietu, tāpēc “tukluma baktērijām” nav iespēju iedzīvoties tajā. 

2016. gads – radīta Bio-In programma.

Apzinātība ir darīt visu iespējamo, lai palīdzētu sev justies labi un būt veselām. 

Tāpēc rekomendēju Bio-In - unikālu, revolucionārau 5. paaudzes simbiotiķu (prebiotikas+probiotikas) programma cilvēka mikrobioma līdzsvara atjaunošanai.

Tā efektīvi atjauno tavu zarnu mikrofloru un palīdz cīņā ar liekajiem kilogramiem uz visiem laikiem.Izmantoti materiāli no žurnalā Ilustrētā Zinātne.


No comments: