Neapzināta ēšana – 5 faktori, kas ietekmē tavu svaru.


Par faktoriem, kas ietekmē apetīti un mūsu ēšanas paradumus, veikts ne mazums pētījumu. 

Vadošais neapzinātas ēšanas pētnieks Brian Wansink Ph.D., Kornela (Cornell) universitātes Food and Brand laboratorijas direktors un grāmatas Mindless Eating: Why We Eat More Than We Think autors apgalvo, ka mēs ikdienas pieņemam ap 200 ar ēdienu saistītus lēmumus – bet vairumu no tiem mēs neapzināmies

Šai sakarā "Huffington Post" ir apkopojis 5 veidus, kā apkārtējā vide un cilvēki ietekmē mūsu šķīvja saturu un ko ņemt vērā, ja vēlies zaudēt liekos kilogramus.

Kur tu ēd

Pat, ja maltīte negaršo tik labi, kā gribētos, tas, vai tu to apēdīsi pilnībā, ir atkarīgs no vietas, kur atrodies. Pētījumi liecina, ka, piemēram, kinoteātrī cilvēki apēdīs to pašu popkorna daudzumu, neraugoties uz to, vai tas ir svaigs un garšīgs, vai pastāvējis un sakaltis. Tādēļ, lai apmānītu savu apetīti, reizēm ir nevis jādomā par ēdienu, bet gan vidi, kurā to patērējam, teic speciālists.

Ko ēd tavi draugi

Kā apgalvo eksperti, mūsu maltītes izvēlē lielu lomu spēlē tas, ko izvēlas cilvēki ar kuriem kopā tu ēd. Respektīvi, ja tavi draugi pasūtīs salātus, tu, visticamāk, neizvēlēsies frī kartupeļus, un otrādi. 

Tavas dzēriena glāzes forma

Lai novērstu pārmērīgu alkohola lietošanu, izvēlies slaidāku vīna glāzi, iesaka speciālists. Pētījumos atklāts, ka pārmērīgu alkohola lietošanu ietekmē dažādi faktori – piemēram, glāzes turēšana rokās, nevis uz galda, platākas glāzes izvēle, kā arī tas, vai glāzes krāsa atbilst dzēriena krāsai.

Atmosfēra

Skaļa mūzika un spilgts apgaismojums liks tev apēst vairāk. Pētnieki noskaidrojuši, ka restorānos, kur mūzika un apgaismojums ir klusinātāki, cilvēki ne tikai apēd mazāk kaloriju, bet arī vairāk izbauda maltīti. Protams, tas, kāda ir konkrētās vietas politika attiecībā uz šo atmosfēras un ēdiena daudzuma korelāciju, atkarīgs no restorāna vai kafejnīcas vadītāju vēlmēm.

Kas redzams tavā virtuvē

Cilvēkiem ir tendence pirmo apēst to, ko viņi redz uzreiz. Tāpēc cepumu trauku nomaini ar augļu trauku, savukārt saldumus paslēp dziļāk skapīšos un ledusskapja tuvākajos plauktos novieto veselīgus produktus, aicina speciālists.

****
Vēlies radikāli mainīt savas attiecības ar ēšanu, ēdienu un stresu? Tev ir jāapgūst apzinātas ēšanas prasmes! Mans 10 nedēļu kurss ir veidots ar nodomu palīdzēt tev ēšanas paradumu maiņas ceļā. Šoreiz tev izdosies!!!! Uzzini vairāk šeit.   

Nav komentāru: