Meklē vārdu vai frāzi:

Kāpēc ar apzinātu ēšanu var būt pa maz.


Šajā četru rakstu sērijā, es dalos ar to kā risināt pārēšanos un zaudēt svaru, atbildot uz četriem būtiskiem jautājumiem. Gadījumā, ja tu palaidi garām pirmos trīs, es pievienošu saites uz tiem šī raksta beigās.     

Visas šīs sērijas laikā es esmu iedrošinājusi tevi uzsākt apzinātas ēšanas praksi, kas ietver klātbūšanu un apzināšanos, kad tu ēd, un „iečekošanos”, tādās lietās, kā, piemēram, tavs izsalkuma līmenis un iemeslos, kas liek tev kārot ēdienu, īpaši tad, kad tu neesi fiziski izsalkusi.
Apzināta ēšana ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, kurus tu vari izmantot, lai kontrolētu emocionālo un stresa ēšanu un pārēšanos.  

Problēma ir, ka ir pareizs un nepareizs veids, kā būt apzinātai par savu ēšanu. Daudzas sievietes ir tik "apzinātas" par savu ēšanu, ka tas viņas padara vai ‘trakas’. Daudzi clvēki, kas cīnās ar pārēšanos var just, ka ēdiens un svara zudēšana aizņem pārāk daudz vietas viņu smadzenēs, un tas nepalīdz. Faktiski, iespējams, ka tas tieši veicina pārēšanos, jo-jo diētu, un svara atgūšanas apburto loku.   

Ja tu vēlies, gūt labāko no apzinātas ēšanas prakses, ir svarīgi uzdot sev šo būtisko jautājumu:  

Kad tu esi apzināta par savu ēšanu kas ir tas par ko tu esi apzināta? Vai tu esi  iemācījusies kultivēt līdzjūtību un ziņkāri?
  • Vai tava galva piepildīta ar "vajadzētu" un "nevajadzētu" un kaloriju skaitīšanu?
  • Vai tu sēdies pie galda ar kritisku attieksmi pret sevi, vai ar spriedumiem par to, cik izsalkušai tev "vajadzētu" būt?
  • Vai tavā pieejā apzinātai ēšanai ir vieta kļūdām un iespējai no tām mācīties un augt, vai tevi vada Tava Iekšējā Perfekcioniste, kas tevi visādi apsaukā ("resna", "stulba", "slinka"), kad tev neizdodas precīzi sekot savam plānam?  

Uz šo jautājumu ir vērts atbildēt. 

Efektīva apzinātas ēšana pieeja ir vairāk nekā vienkārši pievērst uzmanību. Tas ietver izturēties pret sevi līdzjūtību un zinātkāri.
  • Sāc ar pieeju, ka pastāv iemesls, kāpēc tu pārēdies vai ēd to, ko gribētu neēst.
  • Nākamais, līdzjūtīgi to izmeklēt.
  • Paskaties uz savām "neveiksmēm" vai „kļūdām”, kā uz iespējām uzzināt kaut ko par sevi, vai uzzināt vairāk par to, kas tev ir nepieciešams, lai gūtu panākumus.  

Viena no manām visperfekcionistiskajām un ambiziozākajām klientēm atrada panākumu atslēgu, kad viņa pārstāja sev stāstīt to, ka nav motivēta, un nemēģina pietiekami daudz. Vilšanos un sevis tiesāšanas atmešana  ļāva viņai saprast, ka viņa patiesībā bija iztukšota, nogurusi balansēt „dzīves šķīvi”, kas vienmēr bija pārpilns, un jutās tā, it kā atteikšanās no viņas vakara gardumiem bija tikai vēl viena prasība jau daudzo vidū.  

Kad viņa kultivēja līdzjūtību un zinātkāri viņa varēja skaidrāk redzēt, ka, ja viņa gribēja pārtraukt pārēšanos vakaros, viņai vajadzēja jaunus veidus, kā apslēpt savus (vairs) neapslēptos izsalkumus.  

Ja tu paplašinātu savu ziņkārību un atmestu paškritiku, ko tu varētu iemācīties?    

Ko tu varētu atklāt nākamreiz ēdot tad, kad neesi īsti izsalkusi vai tad, kad tu atrod sev virtuvē neapzināti ēdot ēdienu, kuru tu pat patiesi nevēlies?  

Ja tu pieņem šo izaicinājumu – te tas ir:  

Nākamajā reizē, tiklīdz tas ar tevi notiek, pieņem līdzjūtīgu apzinātību. Pat ja tu jau esi apēdusi to, ko nevēlētos, ka tu nebūtu ēdusi.    

Pajautā sev divus jautājumus:   

  1. Kā šobrīd jūtos (emocija)?
  2. Ko es zinu par to, kāpēc es esmu izsalkusi/ kāpēc es gribu ēst tad, kad neesmu izsalkusi/kāpēc es tikko ēdu šādā veidā?    

Nesteidzies. Atļauj atbildēm atnākt. Tu būsi pārsteigta par to, ko uzzināsi.   

Tu meklē soli pa solim, paveicamu gidu, kā pārņemt kontroli par pārēšanos vai ielikt sevi atpakaļ savu prioritāšu sarakstā?

Mans 8 nedēļu kurss ir veidota ar nodomu palīdzēt tev ēšanas paradumu maiņas ceļā. Šoreiz tev izdosies!!!! Sāc šeit.   

Te ir pārējie četri būtiskie sērijas jautājumi, kurus pajautāt sev, ja vēlies pārtraukt pārēšanos, stresa/emocionālo ēšanu vai zaudēt svaru:  

No comments: