Meklē vārdu vai frāzi:

Kāpēc ar apzinātu ēšanu var būt pa maz.Apzināta ēšana ir viena no efektīvākajām pieejām, kuru tu vari izmantot, lai risinātu emocionālo un stresa ēšanu un pārēšanos.  

Apzināta ēšana ir vienkārša, bet ne viegla. Tā tiek bieži pārprasta. Tu vari būt apzināta par saviem ēšanas ieradumiem veidā, kas tev palīdz un veidā, kas tev traucē veiksmīgam pārmaiņu procesam.  

Daudzas sievietes ir tik "apzinātas" par savu ēšanu, ka tas viņas padara vai "trakas". Tas, ko man stāsta klientes ir, ka ēdiens un domas par svara zaudēšana aizņem pārāk daudz vietas viņu galvās, un tas nepalīdz. Iespējams, ka tas tieši veicina pārēšanos, jo-jo diētu, un svara atgūšanas apburto loku.   

Ja tu vēlies, gūt labāko no apzinātas ēšanas pieejas, ir svarīgi uzdot sev šo būtiskos jautājumus:  

Kad tu esi apzināta par savu ēšanu kas ir tas par ko tu esi apzināta? Vai tu esi  iemācījusies kultivēt mīlošu ziņkāri un līdzjūtību pret sevi ?
  • Vai tava galva piepildīta ar "vajadzētu" un "nevajadzētu" un kaloriju skaitīšanu?
  • Vai tu sēdies pie galda ar kritisku attieksmi pret sevi, vai ar spriedumiem par to, cik izsalkušai tev "vajadzētu" būt?
  • Vai tavā pieejā apzinātai ēšanai ir vieta kļūdām un iespējai no tām mācīties un augt, vai tevi vada Tava Iekšējā Perfekcioniste, kas tevi visādi apsaukā ("resna", "stulba", "slinka"), kad tev neizdodas precīzi sekot savam plānam?  

Uz šiem jautājumiem ir vērts atbildēt. 

Efektīva apzinātas ēšana pieeja ir vairāk nekā vienkārši pievērst uzmanību. Tas ietver izturēties pret sevi ar līdzjūtību un ziņkāri.
  • Sāc ar pieeju, ka pastāv iemesls, kāpēc tu pārēdies vai ēd to, ko gribētu neēst.
  • Nākamais, līdzjūtīgi to izmeklēt.
  • Paskaties uz savām "neveiksmēm" vai „kļūdām”, kā uz iespējām uzzināt kaut ko par sevi, vai uzzināt vairāk par to, kas tev ir nepieciešams, lai gūtu panākumus.  

Viena no manām visperfekcionistiskajām un ambiziozākajām klientēm atrada panākumu atslēgu, kad viņa pārstāja sev stāstīt to, ka nav motivēta, un nemēģina pietiekami daudz. 

Vilšanos un sevis tiesāšanas atmešana  ļāva viņai saprast, ka viņa patiesībā bija iztukšota, nogurusi balansēt „dzīves šķīvi”, kas vienmēr bija pārpilns, un jutās tā, it kā atteikšanās no viņas vakara gardumiem bija tikai vēl viena prasība jau daudzo vidū.  

Kad viņa kultivēja līdzjūtību un ziņkārību viņa varēja skaidrāk redzēt, ka, ja viņa gribēja pārtraukt pārēšanos vakaros, viņai vajadzēja jaunus veidus, kā paslēpt savus (vairs) neapslēptos izsalkumus.  

Ja tu paplašinātu savu ziņkārību un atmestu paškritiku, ko tu varētu iemācīties?    

Ko tu varētu atklāt nākamreiz ēdot tad, kad neesi īsti izsalkusi vai tad, kad tu atrod sev virtuvē neapzināti ēdot ēdienu, kuru tu pat patiesi nevēlies?  

Ja tu pieņem šo izaicinājumu – te tas ir:  

Nākamajā reizē, tiklīdz tas ar tevi notiek, pieņem līdzjūtīgu apzinātību. Pat ja tu jau esi apēdusi to, ko nevēlētos, ka tu nebūtu ēdusi.    

Pajautā sev divus jautājumus:  
  1. Kā es šobrīd jūtos (emocija)?
  2. Pēc kā es patiesībā esmu izsalkusi:kāda nepamierināta vajadzība manī liek man gribēt ēst tad, kad neesmu izsalkusi?    

Nesteidzies. Atļauj atbildēm atnākt. Tu būsi pārsteigta par to, ko uzzināsi.   

Tu meklē soli pa solim, paveicamu gidu, kā pārņemt kontroli par pārēšanos vai ielikt sevi atpakaļ savu prioritāšu sarakstā?

Mans apzinātas  kurss ir veidots ar nodomu palīdzēt tev ēšanas ieradumu maiņas ceļā. Šoreiz tev izdosies!Strādājot kopā ar mani tev izdosies! Nāc, ejam...

No comments: