Meklē vārdu vai frāzi:

Emocionālā ēšana: kā pabarot patieso izsalkumu bez pārēšanās un liekā svara.Kad tu meklēsi atbildi uz šodienas jautājumu, tu risināsi vienu no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc sievietes pārēdas un cīnās ar lieko svaru - emocionālo ēšanu. Vai tā ir komforta ēšana, stresa ierosināta ēšana, vai pat ēšana sevis uzmundrināšanai - emocionālā ēšana nozīmē ēdiena izmantošanu citu, ne izsalkuma vajadzību risināšanai. 
Pārāk bieži mēs barojam sevi ar ēdienu, kad mēs patiesībā esam izsalkušas pēc kaut kā cita.  
Emocijas nav vienīgais slēptais izsalkums, kas izraisa pārēšanos. Daudzi cilvēki ir iemācījušies izmantot ēdienu kā vieglu, ērtu, bet pagaidu risinājumu visa veida situācijās - no stresa līdz izdegšanai, kā veidu, lai prokrastinētu - atliktu kaut kā darīšanu.

Ja tu vēlies, vadīt savu dzīvi, nevis atļaut to darīt ēdienam, tev jāapsver, kāpēc ēdiena ietekme tavā dzīvē ir tik spēcīga. 

Bet ar izpratni par kāpēc nepietiek. Ja tu vēlies atbrīvoties no pārēšanās ieraduma, galvenais jautājums uz ko atbildēt, ir šāds:
Vai tu esi iemācījusies pabarot sevi veidos, kas nav saistīti ar ēdienu - un vai tu sev atļauj to darīt?
Māra ik rītu pamodās stāstot sev, ka šodien viņa turēsies pie sava veselīgās ēšanas plāna. Šodien viņa ēdīs vairāk dārzeņu un neēdīs cukuru. Šodien vakarā, pēc tam, kad bērni būs devušies pie miera, viņa neko neēdīs. Pirms mēs sākām strādājāt kopā, katrs rīts bija sācies ar tiem pašiem solījumiem un gandrīz katru vakaru Māra bija aizvien  neapmierinātāka ar sevi, jo viņa nebija spējusi sekot savai apņemšanās. 
 
Māra prātoja, vai viņa ir cukura atkarība vai arī viņa ir vienkārši atkarīga no ēdiena. Viņa bēdājās, ka nevar tā vienkārši kā ar nazi nogriezt, un izmest ēdienu no savas dzīves. No otras puses, ēdiens bija kaut kas par ko domājot un alkstot viņa pavadīja daudz laika.

Mārai apgūstot apzināto ēšanu, viņa sāka saprast savus slēptos izsalkumus, vajadzības, kuras viņa "baroja" ar ēdienu. Ēdiens bija veids, kā rūpēties par sevi, mierināt sevi, un atalgot sevi pēc ļoti grūtas dienas.

Māra jutās vainīga un neērti atvēlot laiku sev un padarot viņas pašas vajadzības par prioritārām. Viņa bija izstrādājusi domāšanas veidu, kas teica, ka rūpes par sevi ir greznība, vai kaut kas, ko viņa varēja atļauties tikai pēc tam, kad bija parūpējusies par visiem pārējiem. Viņas aizņemtajā pasaulē, tas nekad vēl nebija. Māra nebaroja sevi ar to, ko viņai vajadzēja un tā vietā bija izmantoja ēdienu kā veidu, lai mēģinātu apmierināt visam pamatā esošos izsalkumus. Vai tevi tas uzrunā? Vai tev ir bijis līdzīgi?  

Vai tu esi iemācījusies pabarot sevi veidos, kas nav saistīts ar ēdienu - un tu sev atļauj to darīt?

Biežāk jā nekā nē, kontroles atgūšana pār pārēšanos un emocionālo ēšanu ir saistīta ar jaunu prasmju apgūšanu - un parasti tam nav nekāda sakara ar ēdienu. 

Jūti, ka tev nepieciešama palīdzība pārvarot emocionālo ēšanu un veidojot jaunas prasmes, ko likt ēšanas vietā? Piedalīšanās manā apzinātas ēšanas kursā tev palīdzēs to paveikt ātrāk un efektīvāk. 

****

Vēlies vienmēr saņemt informāciju par jaunākajiem ierakstiem un citām aktualitātēm -- pieraksties lapas labajā pusē redzamajā lodziņā.  No comments: