Meklē vārdu vai frāzi:

Kā pāriet no autopilota ēšanas uz apzinātu ēšanu (un kāpēc tu to vēlies).

Ja tu esi sākusi ēst apzināti - ar nodomu un uzmanību, tu iespējams ievēro dažas interesantas lietas, vai pat dažas pozitīvas izmaiņas. No otras puses, tu varbūt jūties  zaudējusi drosmi vai neapmierināta, jo tev apzinātā ēšana šķiet neiespējama.

Neuztraucies.  

Mierīgas un harmoniskas attiecības ar ēdienu veidojas soli pa solim.
Dažkārt tieši tavi lielākie ar pārēšanos saistītie izaicinājumi novedīs pie mācīšanās, un tas būs tas, kas visu mainīs.  

Ja tu vēlies būt veiksmīga, pamazām atgūstot kontroli pār pārēšanos, emocionālo un stresa ēšanu, ir svarīgi  fokusēties uz autopilota ēšanu (jebkuru neapzinātu ēšanu vai ēšanu, kas notiek bez tavas pilnas uzmanības).  

Te ir svarīgs atbildams jautājums, ja tev ir tendence pārēsties, vai, ja tu vēlies zaudēt svaru:

Apsver reizes, kad tu mēdz ēst neapzināti vai autopilotā. Kas palīdzētu tev būt klātesošākai un apzinātākai par savu ēšanu?  

Autopilota uzvedība atņemt mūsu spēju izvēlēties

Viena no spēcīgākajām darbībām, kuru tu vari veikt, ir būt proaktīvai un izlemt, kā tu atbildēsi uz saviem slēptajiem izsalkumiem.

Tu nevari pieņemt lēmumu par to, vai tavam ķermenim ir nepieciešams ēdiens, vai arī tu ir reaģē uz emocionālo izsalkumu, kamēr tu neesi klātesoša, un apzināta, kad tu apsēdies ēst.

Ēdiena paķeršana, vienlaicīgi darot kaut ko citu, neapzināti knibinoties ap pārpalikumiem vai apēdot to, kas palicis uz šķīvja restorānā, jo tu pat nedomā par apstāšanos - tā ir autopilota uzvedība, kas var ātri novest pie liekajiem kilogramiem un vilšanās.

Jautāšana, kas palīdzētu tev būt apzinātākai/vērīgākai, var dot un var nedot tev skaidras idejas. 
  • Atvēli laiku, lai apsēstos un pārdomātu šo jautājumu.  
  • Pieraksti savas domas un idejas dienasgrāmatā.  
  • Dod sev atļauju domāt un nākt klajā ar idejām sevi netiesājot.  
  • Vissvarīgākais, nekad nenoraidi nevienu ideju kā pārāk mazu vai muļķīgu.

Dažreiz vissīkākās izmaiņas var izraisīt jaunu uzvedību. Tādas lietas kā, piemēram, ēdiena uzlikšana uz šķīvja vai apsēšanās, lai paēstu. Televizora izslēgšana vai tālruņa atstāšana otrā istabā.  

Pajautā sev par jebkādiem šķēršļiem vai izaicinājumiem, kas varētu stāties ceļā tavai apzinātajai ēšanai.
  • Vai jūties pārāk aizņemta?
  • Vai tev ir grūti vienlaicīgi darīt tikai  vienu lietu?
  • Vai uzmanības pievēršana un klāt-būšana ēšanas laikā liek tev justies ierobežotai/neērti?

Esi godīga pret sevi un tad redzi, vai ir kādi mazi veidi, kā tu tomēr vari virzīties uz priekšu.  

Aina nejuta gatavību apņemties nekad pusdienlaikā nestrādāt, tāpēc viņa noteica sev mērķi, mēģināt to vienu reizi nedēļā. Pārējās dienās viņa jau iepriekš nolēma, ko viņa varētu ēst un atbrīvojās no konfektēm, kuras glabāja sava rakstāmgalda atvilktnē, jo zināja, ka tās varētu provocēt neapzinātu ēšanu brīžos, kad viņa bija aizņemta - pat bez izgaršošanas un baudas.

Līga nolēma paeksperimentēt ar atteikšanos no elektroniskajām ierīcēm vakariņu laikā  (tas iekļāva arī TV fonā).  

Sandra, pirms viņa izkāpa no automašīnu dodoties uz biznesa pusdienām, izveidoja ieradumu atgādināt sev būt klāt un baudīt savu ēdienu.

Maija pirms savas maltītes sāka ieturēt pauzi, un pateikties par savu ēdienu. Viņa atklāja, ka tas palīdz viņai justies centrētai un patiesi izjust savu izsalkumu, sātu, un ēdienu ēšanas laikā.  

Kāds ir tavs lielākais izaicinājums, kas traucē salauzt autopilota ēšanas modeļus un, kas ir viena izmaiņa ar kuru tu šonedēļ eksperimentēsi ?

Jūti, ka tev nepieciešama palīdzība veidojot līdzsvarotas, harmoniskas attiecības ar ēdienu? Mans apzinātas ēšanas kurss tev palīdzēs to paveikt ātrāk un efektīvāk. Uzzini vairāk šeit.  

****
Vēlies vienmēr saņemt informāciju par jaunākajiem ierakstiem un citām aktualitātēm -- pieraksties lapas kreisajā pusē redzamajā lodziņā. 

No comments: