Meklē vārdu vai frāzi:

Liekais svars Latvijā.

Normāla ķermeņa masa ir tikai aptuveni pusei Latvijas vīriešu un sieviešu, to pētījumā noskaidrojis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pētījumā secināts, ka liekā ķermeņa masa ir 35,7% vīriešu un 27,8% sieviešu, savukārt 16,4% vīriešu un 18,6% sieviešu jau novērojama aptaukošanās. Turklāt, palielinoties vecumam, liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība sabiedrībā pieaug. Tas saistīts gan ar ēšanas paradumiem, gan mazkustīgu dzīvesveidu.

Citā pētījumā,
kas veltīts korporatīvās darba vides analīzei, atklāts, ka vairāk nekā pusei jeb 53% biroja darbinieku, kuri ir vecāki par 40 gadiem, ir palielināts svars un aptaukošanās, konstatēts pētījumā,

Tikai 45% vadošo un ierindas biroju darbinieku ir normāls svars. Savukārt 35% tas ir palielināts, 18% darbinieku konstatēta aptaukošanās, bet 2% bijis samazināts svars.

"Liekais svars pēc 40 un tauku slāņa veidošanās vidukļa rajonā nav tikai izskata jautājums, šie tauki apdraud tavu dzīvību!" saka stresa un aptaukošanās eksperte, integratīvās medicīnas ārste Pamela Pīke.

Ja vēlies izveidot labas, veselīgas un noturīgas attiecības ar ēdienu un sevi, kuras nebalstās uz mērīšanu, svēršanu, skaitīšanu, ierobežošanu un apsēstību, apzinātas ēšanas koučings tev palīdzēs tādas izveidot.


No comments: