Meklē vārdu vai frāzi:

Vasaras zaļie smūtiji | Kazeņu kokteilis ar baziliku


Vakar pastaigas laikā es ievēroju sievieti, kura no krūmiem, kuri auga turpat taciņas malā, lasīja ogas. Izrādijās, ka tās bija kazenes. Nu ko, salasīju arī es. Neko jau lielu, bet vienam bezgala garšīgam un veselīgam zaļajam kokteilim sanāca.

Kāpēc ēst kazenes? 

Jebkādas ogas uzlabo atmiņu un padara mūs skaistas - tā apgalvo mediķi un uzsver, ka vasaras laikā ir jāēd daudz, daudz ogu! Ogas ir nozīmīgs dabas vitamīnu avots ne vien mūsu veselībai, bet arī skaistumam.  

Kazenes ir bagātas ar C, K un E vitamīnu. Tās satur daudz bioloģiski aktīvu vielu - polifenolus un antociānus, kas palīdz saglabāt veselu sirdi un asinsvadus, kā arī var samazināt ļaundabīgo audzēju veidošanās risku. Kazenes nozīmīgā daudzumā satur mangānu, 100 g kazeņu nodrošina 32% no mangāna ieteicamās dienas devas. Kazeņu ekstrakts veicina smadzeņu šūnu rašanos, palīdz nodrošināt koordināciju, uzlabo līdzsvara funkcijas un stiprina atmiņu.

Te ir mans zaļais kokteilis – eksperiments: Kazeņu kokteilis ar baziliku.


Izrādijās, ka kazenes lieliski saderas ar baziliku. Kas to būtu domājis?! Kazeņu vietā vari izmantot arī mellenes.
Sagatavošana 

  • Vispirms sagatavo keņepju piena kokteiļa bāzi sablenderējot 2 ēdamkarotes kaņepju sēklu ar ūdeni; kamēr pinībā sablenderējas. Nu redz – kaņepju piens! 

  • Pievieno pārējās sastāvdaļas: kazenes, bumbieri, laima sulu, baziliku. Izmanto 3 lapas neizteiktai garšai un 5 lapiņas izteiktākai garšai.  

  • Pievieno olbaltumvielu pulveri ar vaniļas garšu: tas papildinās tavu kokteili ar papildus olbaltumvielām un piedos kokteilim maigu, krēmīgu tekstūru.

Priecāšos, ja dalīsies ar savu zaļā kokteiļa recepti!!!

Tevi varētu patikt arī mana veselīgā saldējuma recepte. Tā šeit.

     

No comments: