Meklē vārdu vai frāzi:

Pašmotivācijas ABC | starpība starp Zināt un Darīt.


Man ir daudz gudru klienšu. 

Viņas zina daudz.  

Daudzas no viņām strādā veselības aprūpē, un tādējādi viņas seko līdzi jaunākajiem ieteikumiem par to, kā saglabāt veselību UN viņas, ikdienas sastopoties ar pacientiem, redz, kādas ir sekam šo ieteikumu nedarīšanai.  

Un, pat ja viņas zina, ko darīt, viņas nāk pie manis ... ar lieko svaru, stresa nomāktas, un ar visām veselības problēmām, kuras izraisa hroniski augsts stresa hormona kortizola līmenis. Viņas vēlas, lai es viņas motivētu.  

Deviņdesmit procenti no manām klientēm, kas vēlas strādāt pie svara samazināšanas mērķiem saka: "Es zinu visu, kas man ir jādara, lai parūpētos par sevi. Kāpēc es vienkārši nevaru sevi piespiest darīt lietas, kuras es zinu man vajadzētu darīt?" 

Un 100% gadījumu es viņām atbildu – tas ir tāpēc, ka viņas nav NOLĒMUŠAS, ka tās lietas, kuras viņas ZINA ir vērts DARĪT.  

Mums visām ir mūsu "iemesli" lietu nedarīšanai. Mums visām ir atrunas un uzskati, kas sabotē.

Tie var būt laika vai naudas trūkums, bailes no neizdošanās, bailes justies savtīgai, vai arī uztraukšanās no citu nosodījuma un kritikas par to, ka reizēm mēs sevi liekam pirmajā vietā. Tie ir tikai daži no iemesliem. 

Zināšana kļūst par darīšanu, kad mēs apņemamies un rīkojamies.

Neperfekta rīcība. Sperot katrā reizē tikai vienu soli. Vienu mazu bērna soli. Perfekcija nav nepieciešama un nav iespējama.   
 
Pirmā soļa speršana

Mans kliente Inga, ir lielisks piemērs neperfektu bērnu soļu speršanai. 

Viņa strādā atbildīgā administratīvā amatā lielā slimnīcā. Viņas darbs ir stresains, viņai ir vīrs, kurš tikko sāk savu biznesu un viņa bieži atvēl laiku, lai rūpētos par saviem mazbērniem. Inga tiešām dara daudz, vai ne? Viņa ir labā formā un ēd veselīgu uzturu. 

Bet viņai NAV laika sev un viņa zina, ka tas nav labi, jo viņa sāk justies aizvainota uz visiem un visu.

Viņa jūtas vainīga par jebkuru laiku, ko pavada prom no savas ģimenes, neskatoties uz to, ka arī viņas vīrs ir mudinājis viņu meklēt mazliet "Ingas laika". Tātad, viņas pats pirmais solis, kad mēs sākām strādāt kopā, bija noskaidrot, kur tiek piedāvātas jogas nodarbības (Ingas izvēle labākas pašaprūpes veidošanai), kas iederētos viņas ikdienas grafikā. Tas arī viss...pirmais solis... vienkārši savākt informāciju.

Kad informācija bija savākta, viņa NEPIERAKSTĪJĀS uz nodarbībām. Viņa joprojām jutās vainīga.

Tad, 2 nedēļas vēlāk, viņa ‘lēca’. Viņa pierakstījās uz jogas nodarbībām. Jogas nodarbībās viņa saprata, ka joga tiešām dod viņai centrēšanās sajūtu, tāpēc tagad viņa no rītiem ceļas 10 minūtes agrāk, lai veiktu dažas jogas pozas pirms pieceļas viņas ģimene. 

Kā atrast un kāpēc 5 vai 10 minūtes veltītas sev var būt viss, kas nepieciešams veiksmīgai dienai uzzini mini e-kursā ”Veido jēgpilnu rīta rutīnu”.    

Tikai 10 minūtes ... bet tas uzsāk viņas dienu uz lēnākas un apzinātākas nots. Šis nelielais solis ļāva viņai spert nākošo – uzsākt arī citas sporta nodarbības.  

Neviens no šiem soļiem pats par sevi nav milzīgs ... bet sasummēti kopā, tie ir pilnībā izmainījuši to kā viņa jūtas, un kad un ko viņa ēd.

Saki, ko tu dari, kad tu zini, ka ir kaut kas, ko tev vajag vai tu gribi darīt savā labā?

Tu vienkārši zini vai tu DARI? Tas nav viens un tas pats.

Kas ir tas ko tu nedari no tā ko tu patiešām vēlies apņemties, un zini, ka tev to vajadzētu darīt? 

Kāda rīcība vai jauna uzvedība jau ir tur ... tikai gaida, lai tu spertu pirmo soli?

Es vēlētos saņemt ziņas no tevis un atbalstīt tevi šajā jaunajā apņemšanās! 

Šonedēļ, sper soli, vismazāko soli, lai beidzot uzsāktu tavu ceļojumu pretim JEBKURAM mērķim, kas palīdzēs sasniegt tavu veselīgāko un patiesāko sevis vīziju.

No comments: