Meklē vārdu vai frāzi:

Vasarīga un praktiska pieeja stresa apēšanas samazināšanai.

Daudzas no mums ikdienas darbu aizņemtībā reti atvēl laiku, lai darītu kaut ko jautru, kaut ko, kas liktu mums pasmaidīt, to, kas mums tiešām sagādā baudu. Tomēr stresa mazināšanai tas ir tik nepieciešams.   

Vai tu gribi uzzināt pavisam vienkāršu aktivitāti, kura efektīvi samazinās stresu?  

Tā ir dārzkopība. Vai tu zināji, ka dārza darbi mazina stresu, nostiprina veselību un vairo labsajūtu? , tas ir tik vienkārši -- zemes rakšana, puķu un dārzeņu stādīšana, un rūpēšanās par tiem.  

Es zinu, ka tavā dzīvē jau ir daudz lietu un aktivitāšu un darbi dārzā varētu būt pēdējā lieta, kas varētu tevi interesēt. Un daudzas no mums tos arī redz kā vēl vienu obligāti veicamu darbu mūsu nekad nebeidzamajā veicamo darbu sarakstā.     

Es saprotu tavas atrunas, bet iespējams zinot dārza darbu ieguvumus stresa samazināšanai tu vismaz pamēģināsi. Vai arī paskatīsies uz tiem citādi, ja tev tie ir obligāti veicami pienākumi. 

Vai atceries sevi kā bērns? Ko tev patika darīt pavasaros un vasarās?  

Man patika spēlēties ārā un, jo īpaši spēlēties ar dubļiem: cept dubļu plāceņus, vārīt nezāļu zupas un doties bezbailīgos piedzīvojumos cauri džungļiem (kas gan bija tikai pāris krūmi manas vecmāmiņas pagalmā.)  

pieaugušie, mēs bieži vien aizmirstam par vienkāršajiem dzīves priekiem, kas patiesībā ienes lielāko līdzsvaru mūsu dzīvē. Kad tu visu dienu sēdi pie rakstāmgalda, roku iegremdēšanā zemē, rakšanā un kaut kā tiešām skaista radīšanā, ir tāda neaprakstāma burvība. 

Jau tajā vien, ka mēs esam ārā dabā ir tāda kā savienošanās sajūta ar sākotnējo un būtisko.  

Stresa mazināšanas ieguvumus no dārza darbiem ir grūti pārspēt, apgalvo gan rūdīti dārzkopji, gan pētnieki:
  • Vienkāršie sēšanas, stādīšanas un augu kopšana darbi var atjaunot līdzsvaru un perspektīvu pat vissmagāko dzīves krīžu laikā.
  • Pētījumi tāpat liecina, ka cilvēki, kuri pēc operācijas redz dabas ainavas - pat tad, ja tās ir tikai zaļo augu fotogrāfijas, atveseļojas ātrāk.  
  • Nesenā Nīderlandē veiktā pētījumā, atklāts, ka dārzkopība palīdz cīnīties ar stresu pat labāk, nekā citas relaksējošas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes. Pēc saspringta darba, divām cilvēku grupām, tika dots uzdevums 30 minūtes vai nu telpās lasīt vai darboties dārzā. „Dārznieku” grupas dalībnieki, atzina, ka ir ne tikai labākā noskaņojumā, bet arī viņu stresa hormona kortizola līmenis bija zemāks.

Nu ko, lai mazinātu emociju un stresa apēšanu, laiks iziet dabā!!!!

No comments: