Meklē vārdu vai frāzi:

Liekais svars un krūts vēzis. Sliktāk nekā tu domā.


Ir viena lieta, kam piekrīt vairums ārstu – ja tu izdari tikai vienu lietu, lai samazinātu dzīvībai bīstamus veselības riskus – tas būtu saglabāt veselīgu svaru.

Iespējams, esi dzirdējusi, ka liekais svars bieži vien veicina krūts vēža attīstīšanos, tomēr nu pētnieki atklājuši arī to, kad un kāpēc liekie kilogrami sievietes veselībai ir īpaši bīstami, vēstī "Women's Health".

Pētījumi liecina, ka liekie kilogrami, kas sieviešu svaram nāk klāt pusmūžā – 40 līdz 50 gados – ievērojami palielina krūts vēža attīstīšanās risku nākamo 10 gadu laikā.

Tas atklāts, pētījumā piedaloties 205 000 sieviešu no deviņām valstīm un tiekot nosvērtām pētījuma sākumā un pēc četriem gadiem. Tāpat zinātnieki fiksēja krūts vēža saslimstības biežumu šo sieviešu vidū nākamo septiņu gadu laikā.
Rezultātā tika secināts, ka pusmūža vecuma sievietēm, kuras gada laikā uzbarojās par vienu līdz četriem kilogramiem, krūts vēža risks palielinājās par deviņiem procentiem.

Pētnieki šo tendenci skaidro ar faktu, ka sievietēm pusmūžā tauki visbiežāk nogulsnējas vēdera rajonā, kā arī tie ir veselībai bīstamākie. Tie ir tā sauktie ‘toksisā stresa tauki’ jeb metabolais sindroms – ko pasaules veselības Organizācija ir atzinusi par 21 gs. veselības biedu.

Savukārt vidukļa līnijai ir cieša korelācija ar risku saslimt ar krūts vēzi, īpaši tad, ja sieviete piedzīvo menopauzi, kas savukārt ievērojami maina hormonālo līmeni organismā.

Tu iespējams esi mēģinājusi risināt savas attiecības ar ēdienu ar diētu palīdzību. Tomēr vienmēr esi nonākusi jo-jo diētu ciklā – nemitīgi tranzitējot starp ierobežojošu diētu un pārēšanos. Ar katru nākamo diētas mēģinājumu uzkrājot vēl vairāk lieku kilogramu.
Attiecību ar ēdienu atrisināšana vecumā pēc 40 nav estētisks jautājums, tas ir veselības un dzīvības jautājums.

Vēlies atbrīvoties no yo-yo diētu cietuma un izmanīt savas attiecības ar ēdienu un ēst visu ko gribi, kad gribi; nemērot, neskaitot un neierobežojot. Šeit ir kā tu to vari paveikt.

No comments: