Trīs garšīgas (apzinātas) ēšanas stundas no Džūlijas Čaildas (Julia Child).

Vienīgais laiks, kad ēst diētas ēdienu, ir brīdis kamēr gatavojas tavs steiks  -- Julia Child.

Tu noteikti esi redzējusi fantastisko filmu Julie&Julie ar lielisko Merilu Strīpu galvenajā lomā. Filma ir par amerikānieti Džūliju Čaildu (Julia Child), kura pārtulkoja franču pavārgrāmatu angļu valodā. 

Filmas iedvesmota, es nopirku Džūlijas Čaildas biogrāfiju Dearie:The Remarkable Life of Julia Child.

To lasot esmu guvusi dažas vērtīgas atziņas, kuras domāju noderēs arī tev, mainot tavas attiecības ar ēšanu un ēdienu. Džūlijai liekas ir īpašs ķēriens gatavot un ēst apzināti.      

BRĪDINĀJUMS!!! Lasot grāmatu esi uzmanīga! Ap 119. lpp. tava mute var sākt pildīties siekalām. Viss par ko ir runa, ir siera soufflés, sēņu omletes,  bešamela mērce, un, protams, slavenais beef bourguignon jeb liellopu gaļas sautējums Burgundijas vīnā. Tas viss liek mums sajusties izsalkušām. :)

Te ir pārdomas, kas man radās lasot biogrāfiju:

Ēst gatavošana ir prasme, ko varam iemācīties – labi ka tā!  

Kad mēs ar apzinātas ēšanas kursa dalībniecēm pārrunājam to, kā ēst gatavošana mājās var palīdzēt kļūt par apzinātākām ēdājām un pārvaldīt savu svaru/veselību, viņas bieži vien saka: "Bet es neprotu gatavot." 

Dzūlija ir lielisks piemērs tam, ka tev nav 'jāpiedzimst ar putošanas slotiņu rokā', lai būtu laba pavāre. Viņa atzīst ka, daudzas reizes pirms savām laulībām, virtuvē ir bijusi pilnīga nezinīte. Viņai tas bija prakse, prakse, prakse. Viņa devās uz skolu, lai uzzinātu, kā gatavot, ilgi pirms viņa to mācīja kādam citam. Kad viņa centās pilnveidot recepti, viņa to izmēģināja daudzas, daudzas reizes. Patiesībā, tas aizņēma vairāk nekā gadu, un 284 mārciņu miltu, lai izstrādātu vienu maizes recepti.

Atziņa no Julia Child: tas, ko saku savām ‘meitenēm’ -- uzsākot veidot apzinātas ēšanas paradumuspraktizē, praktizē, praktizē – tā ir panākumu ķīla. Un nekad nepadodies. Neiznāk vienā veidā, mēģini citādi; mācies no kļūdām, nopurini miltus :) un esi pacietīga.   

Maltīte, kura kalpoja kā pavērsiena punkts. 

172. lapā es iepauzēju. Lai gan Džūlija nemin vārdus "apzināta ēšana," viņas reakcijas apraksts, pirmo reizi Parīzē ēdot austeres, cieši sasaucas ar šo pieeju. 

Sākotnēji, kad viņa ieradās Parīzē, viss, ko viņa ēda bija divi pazīstami ēdieni. Tad vienu vakaru viņa pasūtīja kaut ko jaunu. Grāmatā rakstīts: "tas bija tā it kā kāds viņai parādīja to, ko tas īsti nozīmē ēst, nevis tikai piepildīt savu kuņģi ar ēdienu, bet - ēst, izbaudīt katru brīnišķīgo kumosu ar garšu." Tā bija maltīte, kas visu izmanīja – no tā brīža viņa sāka novērtēt ēdienu jaunā veidā. 

Atziņa no Julia Child: Padomā par savu "pagrieziena punkta maltīti." Tā varētu būt maltīte, kas lika tev izbaudīt ēdienu, ne tikai ēst. Un neaizmirsti par 'iesācēja prātu'.

Vienkārši ēst apzinoties.  

Grāmatā tiek daudz runāts par ēdienu, bet par laimi līdz 461.lpp nav pieminēta apsēstība ar svaru (jā, šī ir bieza grāmata! - 557 lpp.) 

Ap 1989, norāda Džūlija, parādījās "ēdienu policija". Viņa saka, ka pēkšņi, "sviests, krējums, gaļa, cukurs, smadzenes, kartupeļi un tauki" kļuva par "septiņiem sliktajiem vārdiem, kurus nedrīkst pieminēt televīzijā." Viņa brīnījās, "kas noticis ar veco labo mērenību." (461. lpp). 

Tajā ir veselais saprāts. Tie, kuri ēd apzināti, ir iemācījušies novērtēt savu izsalkumu un ēšanas paradumus, un ēst labu, garšīgu ēdienu, bez apsēstības par kalorijām vai lēkšanas uz svariem

Bet, sākumā tas noteikti nav viegli

Atziņa no Julia Child: Mērenība visās lietās. Ne tikai ēšanā. Un izbaudi pieredzi. 

Kā to paveikt? Kā kļūt par apzinātu ēdēju, kas atļaus tev izmainīt tavas attiecības ar ēdienu, pārtraukt apsēstību ar diētām un pārraut jo-jo diētošanas ciklu?

Tu to vari paveikt piedaloties apzinātas ēšanas kursā „Kā neapēst stresu.” Uzzini kā tu vari piedalīties šeit.


Nav komentāru: