Meklē vārdu vai frāzi:

Aizņemtas sievietes veselīga dzīvesveida ABC| Idejas, ēdiena ņemšanai no mājāmNest pusdienas līdzi no mājām. Tā noteikti rīkojas daudzas sievietes. Tas, protams, ir finansiāli izdevīgi. Bet ne tikai – tas atļauj mums ēst tieši to, ko vēlamies. Un tik veselīgi, cik vēlamies. Iespējams, ka arī tev pusdienu ņemšana no mājām liekas pievilcīga ideja. Taču vienmēr kaut kas traucē to realizēt. 

Te ir dažas idejas, kas var tev noderēt.


1. Vienmēr pagatavo dubultu (vai trīskāršu) ēdiena daudzumu

Labu vakariņu pārpalikumi ir arī labākās pusdienas, jo tās neprasa papildu darbu un garšo daudz labāk nekā vienkāršā apnikusī sviestmaize. Ja tu nevēlies ēst vienu un to pašu vairākas dienas pēc kārtas, sasaldē neapēsto atsevišķos pusdienu konteineros nākamās nedēļas vai nākamā mēneša pusdienām.

Šis likums attiecas arī uz tādām pusdienu sastāvdaļām kā, piemēram, graudaugi, pupas, gaļa, grilēti dārzeņi, mērces un cieti vārītas olas. Vienmēr pagatavo, vairāk nekā tev nepieciešams, un saglabā lieko nākamajām ēdienreizēm.

2. Nekavējoties sadali to porcijās

Būs rīti, kad tev vienkārši nebūs tās piecas papildu minūtes, kas nepieciešamas, lai pārliktu vakardienas gardās kvinojas kāpostu ruletītes no lielā konteinera uz mazo konteineri, kuru gribi paņemt uz darbu. Tajos rītos tu būsi gana pateicīga, ka iepriekšējā vakarā pēc vakariņām tu pārpalikumus uzreiz iesaiņoji mazajos konteineros.  

3. Pazīsti savu saldētavu

Dažos vakaros tu vari būt pārāk aizņemta, vai pārgurusi vai stresaina, lai  gatavotu vakariņas. Bet tas nenozīmē, ka tādējādi tu sabotē arī  nākamās dienas pusdienas. Nē, ja tu reižu pa reizei ieliec kādu ēdienu porciju saldētavā. Nestreso par to. Tev nevajag 10 kg sautējuma. 

Vienkārši, ja esi pagatavojusi lielas porcijas, ielej pāri palikušo zupu, vai  lēcas vai rīsus, vai jebko citu vienā vai divās burkās un „iemet” tos saldētavā. Un tajos rītos, ka modinātājs nozvanīs pārāk vēlu, vai rīts kādu citu iemeslu sāksies ar spriedzi, tu par šiem krājumiem būsi tik laimīga. Tici, tas tiešam strādā !  

4. Saglabā prieku

Ja tev negaršo tavas pusdienas, tu tās neēdīsi, vai arī ēdīsi, žēli noskatoties kā tavi kolēģi bauda ko "neveselīgu", treknu un kārdinošu. 

Pusdienām nav jābūt skumjām un negaršīgām. Tā vietā, izmēģini jaunas receptes, kuras noteikti esi ielikusi grāmatzīmēs.  

Pagatavo to, kas tev garšo, palutini sevi ar īpašu gabaliņu šokolādes vai tām super dārgajām ogām, kuru iegādi tu parasti nevari pamatot. Laimīgs pusdienlaiks ir tā vērts.    


No comments: