Meklē vārdu vai frāzi:

Nekad nav par vēlu sekot saviem sapņiem.


Izvēlies darbu, kuri mīli, un tev mūžā nebūs jāstrādā ne dienu”  Konfūcijs.

Viena mana draudzene jau kopš bērnības ir kaislīga fotogrāfe (vēl no tiem tālajiem laikiem, kad viss process līdz bildei bija gana sarežģīts, salīdzinot ar šodienas iespējām).

Jaunībā viņas sapnis bija padarīt fotografēšanu par savu karjeru. Bet gadi gāja, un nekad nešķita īstais laiks, lai aizietu no labi apmaksātā darba bankā.   

Pagājušajā gadā viņa saslima un bija spiesta trīs mēnešus nestrādāt.  Līdzko viņa jutās labāk, lai izietu no mājas, viņa nolēma, lai kur viņa ietu, visur nest līdzi fotokameru.

Radošums, piemēram, atrašanās dabā, ir neticami dziedinoši un viņas slimība bija atgādinājums, ka viņai vajadzīgs atvēlēt vairāk laika sev un lietām, kas liek viņas „dvēselei dziedāt”.  

Nākamo pāris mēnešu laikā, viņa safotografēja neskaitāmas bildes turpat savā apkārtnē: fotografējot cilvēkus un vietas, kas bija daļa no viņas ikdienas dzīves.  

Viņa palēnināja savu skrējienu un dzīvi pietiekami, lai ievērotu vienkāršo skaistumu, kas bija ‘rokas stiepiena attālumā’.  

Šī vienkāršā lieta deva viņai pilnīgu skaidrību par savu nākamo soli. 46 gadu vecumā, viņa pameta savu darbu un sāka darīt to, ko viņa sapņoja darīt gandrīz 30 gadus.

Protams, kā jebkuram jaunam aizsākumam, ir vajadzīgs laiks, lai gūtu ienākumus. Bet tas ko viņa saka ir: „Naudai nav nozīmes, jo es pavadu dienas darot to, ko mīlu”.  

Varbūt tu šobrīd nevari darīt tieši to ko tu gribētu darīt, bet nekad neatsakies no saviem sapņiem. Soli pa solim stratēģijas kā atrast un iedzīvināt savu aizraušanos un kaislību un tu vari mācīties e-kursā.   

Līdz tam pamēģini šīs idejas:

  • Katru nedēļu atvēli vienu pēcpusdienu (vai vismaz, kādu pēcpusdienu divās nedēļās), lai darītu lietas, kas tev patiešām patīk. Vienkārši pārliecinies, ka tu atrod laiku savai  kaislībai!
  • Atrod "pakaļdzīšanās sapnim" domubiedreni un tiekaties regulāri, lai uzturētu viena otras motivāciju. 
  • Raksti dienasgrāmatu, kurā ‘notver’ iedvesmojošas idejas par taviem sapņiem.
  • Meditē – tas ir fantastisks veids kā atraisīt radošumu un savienoties ar savu intuīciju.  
  • Veido “sapņu-ķērāju” kasti. Izmanto kurpju kasti; aplīmē to ar tevi iedvesmojošām bildēm, un liec kastē visu, kas atgādinās tev par tavu sapņu dzīvi. 

Katru dienu mazliet sevi pabiedē. Drosmīgums attīsta drosmi - nelielas darbības ārpus tavas komforta zonas rosinās tevi meklēt, identificēt un uzņemties aizraujošus izaicinājumus, kad tie nāks tev priekšā.  

Nekad nav par vēlu sekot saviem sapņiem – to es tev saku arī no savas personīgās pieredzes.

No comments: