Meklē vārdu vai frāzi:

Apzinātības Joga – Kā Atpazīt Izsalkumu"Man nav ne jausmas, kad es esmu izsalkusi, un, kad pietiek." Šī ir lieta, ko saka daudzas manas apzinātas ēšanas kursa „Kā Neapēst Stresu” dalībnieces. Tas nav nekāds pārsteigums. Jo-jo diētu un neapzinātas pārēšanās gadi apgrūtina tavu izpratni par izsalkumu - tava ķermeņa dabiskajiem, iekšējiem signāliem par to, kad sākt ēst un kad apstāties.


Vai ir kaut kas ko tu vari darīt, lai to mainītu? 

Jā! Apzinātas kustības ir lieliska iespēja no jauna atjaunot veselīgu saikni ar tavu ķermeni, un tādējādi ar tavām dabiskajām izsalkuma un pilnuma norādēm.

Ko zinātne saka par apzinātām kustībām? 

Pētījumi apstiprina, ka ne tikai intensīvi kardio treniņi vai skriešanu palīdz cilvēkiem būt apzinātākiem ēdējiem. Patiesībā, maigas apzinātu kustību prakses un joga var būt viss, kas tev ir nepieciešams (Framson et al. 2009; McIver, McGartland, and O’Halloran 2009). 

Tu varbūt domā: „Bet joga neliek man svīst, kā tā var man palīdzēt kontrolēt svaru un ēstgribu?”

Kad tu palēnini savu skrējienu un ieklausies sevī, tu sāc attīstīt un rūpēties par svarīgo saikni starp savu ķermeni un prātu, kuru ir iznīcinājuši diētās pavadītie gadi.

Galu galā, joga palīdz tev vairāk apzināties to, ko tu ēd, un kādas ir sajūtas, kad pietiek. Kad tu atjauno draudzību ar savu ķermeni un labi par to rūpējies, izmantojot stiepšanos, elpošanas un relaksācijas tehnikas, tu pret to vairs neizturies kā pret ienaidnieku.

Tikai caur sava ķermeņa apzināšanos tu gūsti lielāku varu pār savu izsalkumu, apetīti un stresa izraisītu vēlmi ēst.   

Apzinātas ēšanas joga.

Tev nav jākļūst par jogas eksperti, lai kļūtu par aizvien apzinātāku ēdēju un baudītu neskaitāmus apzinātas ēšanas ieguvumus. Mēģini iemācīties vienu pozu

Atceries, ka šī apzinātības vingrinājuma mērķis ir tev atjaunot saikni ar savu ķermeni, nevis veikt intensīvu treniņu. Tavs mērķis ir iepazīt sevi no iekšpuses un ārpuses. Lai prasmes no jogas paklājiņa tu vari pārnest uz attiecībām ar ēdienu.

Te ir dažas idejas, kā tu vari sākt. 

Pieņem apzinātības domāšanas veidu.  

Atceries, ka šis solis ir ne tikai par kaloriju sadedzināšanu. Tas ir par tādas prakses  veidošanu, kas palīdzēs tev ieklausīties savā ķermenī.   

Joga palīdz attīstīt apzinātību, labu stāju un muskuļu tonusu, veselīgu elpošanu, pozitīvu ķermeņa paštēlu, viedumu, pacietību, disciplīnu, un līdzjūtību.

Ieņem pozu

Pamēģināt savu izvēlēto jogas pozu telpā bez spoguļiem. Skatīšanās spogulī var padarīt tevi nedrošu.Mērķis ir vērsties iekšpus. Perfekcijai un pilnībai nav nozīmes.   
Izmanto savas sajūtas

Ievēro katru sajūtu; un nav svarīgi, cikneliela. Pat vismazāko un nenozīmīgāko. 

Šī ir lieliska prakse/treniņš, kas palīdzēs tev ieklausīties savā ķermenī ēšanas laikā.

Pieņem

Kad kusties, laipni sagaidi un apskauj jebkādas sajūtas, kas nāk tavā prātā. Tās varētu būt pozitīvas domas un izjūtas par izjusto pieredzi, piemēram, "Jā, labas sajūtas," vai negatīvās domas, piemēram, "Nejūtos ērti."

Runā līdzjūtīgi.

Pozitīvs iekšējais dialogs ir daļa no jogas. Kamēr esi pozā, saki sev tādas lietas kā, piemēram, "Es jūtos spēcīgāka un lokanāka."

Izaicini sevi

Tu vēlies, lai tavs ķermenis jūtas izaicināts un citāds. Bet nespied sevi pārāk grūti, jo tad tu vari būt neapmierināta un uztraukta. Tu zināsi, kad tu esi sasniegusi izaicinājuma punktu, kad tu sāksi just diskomfortu. Tas ir izaicinājums, kuru tu vari pielāgot savai ēšanai.

Pagrūd sevi ārā no savas komforta zonas, pasūtot kaut ko jaunu vai arī atstājot uz šķīvja neapēstu ēdienu.   

Atļauj sev apstāties 

Atpūties. Atkal – godā savu ķermeni, kad tas ir noguris vai saka, ka laiks pārtraukt. šīs prasmes sadzirdēt sevi ir kritiskas, lai tu kļūtu par apzinātu ēdēju.

No comments: