Meklē vārdu vai frāzi:

Perfekcionistes domāšana -- Pretpotes Idejas..kā būtu ja...


Gada nogale mums ir svētku laiks: valsts svētki, Ziemassvētki, Vecgada vakars... Vai tev patīk svētku laiks, bet dziļi sirdī tu bīsties stresa? Vai tevi uztrauc tas, ka tu ķersies pie ēdiena, lai tiktu galā ar svētku raizēm?


Pirms sāc meklēt risinājumus, padomā, kas tieši tev izraisa stresu?

Svētku stress – tas kā jebkurš stress mums katrai ir savs. Katrai savs stresors – vienai dāvanu iegāde, citai, ‘tauku riepiņa’, kuras dēļ skaistā svētku kleita paliks skapī (vai veikalā), bērnu kārtējās iesnas un gripa; gada beigu atskaites darbā... 

Kas ir tavs stresors -- stresa izraisītājs?

Daudzas sievietes ir pefekcionistes. Doma „man ir jābūt perfektai un viss jādara prefekti” sabotē tavu ikdienas stresa pārvaldīšanas plānu, nemaz nerunājot par svētkiem.    

Padomā:
Vai tavi neticami augstie standarti traucē tev izbaudīt svētkus un vairo tavu pirmssvētku stresu? 

Tomēr "perfekts stāvoklis" reāli nepastāv. Tas ir galamērķis, kurā tik daudzas vēlas nokļūt, kas nav pat kartē

Tiklīdz mēs ieliekam visas mūsu pūles perfektā ...viss viens kas tas ir – izskats,svars, svētku galds, dāvanas agrāk vai vēlāk, mēs nomaldīsimies. Būt nevainojamai vai izdarīt nevainojami -- tas nav ilgtspējīgs stāvoklis. Es nezinu nevienu, kura jebkad ir atradusies tur pastāvīgi.

Parastā atbilde, kad mēs nokrītam no perfekcijas pjedestāla, ir sava veida uzbrukums sev, sevis ienīšana, un paškritika...un no jauna sevis mierināšana ar saldumiem un pārēšanās.

Pretpote – no pārāk perfekti uz pietiekoši labi  


Te ir daži ieteikumi no mana apzinātas ēšanas kursa  „neapēst Stresu” (kurā tu iemācies atpazīt un risināt savus stresa izraisītājus bez ēdiena, arī prefekcionistes domāšanu, kas tev šobrīd liek pārēsties un, iespējams, vairo lieko svaru).

Šīs idejas palīdzēs tev pārslēgties no “pārāk perfekts” uz “pietiekoši labs”.  

Kā būtu ja..

Tu pieņemtu, ka pilnība nav iespējama, un, par laimi, nav nepieciešama. Atlaistu nepieciešamību izdarīt pareizi un tā vietā izturētos pret svētkiem ar elastību un sevis pieņemšanu. 

Kā būtu ja...

Tu domātu: virziens nevis perfekcija. Pavaicā sev: "Kādas varētu būt citas, pamatotākas, gaidas attiecībā uz šo situāciju? Kāds būtu reālāks un spēcinošāks veids, kurā es par šo ar sevi varētu runāt?” Esi gatava kļūdīties, jo tā ir vienīgā iespēja mācīties un augt. Esi ievainojama. Autentiska. Atļauj cilvēkiem, kuriem tu uzticies, redzēt tavas nepilnības un bailes. Tas var padziļināt tuvību un atbrīvot tevi no nepieciešamības būt perfektai

Kā būtu ja… 

Tu atmestu savu pārāk dogmatisko pieeju, un mēģinātu nekoncetrēties tik ļoti uz noteikumiem vai etiķetēm. "Tās ir tradīcijas. "."Tā es daru vienmēr. "

Atbrīvo sevi no domas, ka pastāv perfekti svētki, kas, visticamāk, ir kāda cita izdomāts plāns, kas necienī tavu unikalitāti un tavu gudrību par to, kas būtu jādara, kā būtu jāsvin.     

Kā būtu ja… 

Tu atteiktos no kontroles (tikai reizi pa reizei), un kļūtu par pasažieri, nevis vienmēr sēdētu pie auto stūres. Ieguvums? Tu varētu atklāt, ka,  pabeigt darāmo, pagatavot garšīgu maltīti, plānot svētkus, iespējams arī citādi, ne tikai pa tavam. Un tu galu galā varētu arī atklāt, ka tev ir radies papildus laiks, kuru tu vari izmantot produktīvi kādā citā veidā. Cik atbrīvojoši! Lasi: Atbrīvo kontrolētāju sevī.

Kā būtu ja… 

Tu apturētu "vajadzētu" un "jābūt" iekšējo dialogu un paļautos uz savu intuīciju un sajūtām, ļaujot tām maigi virzīt tevi cauri situācijai. Es zinu, tava racionālā puse varētu nepiekrist, jo tev ir iepriekš izveidoti priekšstati par to, kā tev "vajadzētu" sajust vai domāt, bet pamēģini ieklausīties savos iekšējos signālos, nevis tos noteikt.  

Kā būtu ja… 

Tu sev aizliegtuvisu vai neko” mentalitāti. Tu pazīsti to destruktīvo domāšanas procesu, kas, ja tu neesi pārliecināta, ka tu varēsi izdarīt par 110% (vai paveikt to perfekti), paralizē un vairo stresu.      

Kā būtu ja… 

Tu apskautu un pieņemtu novirzīšanos un iemācītos elastīgas pārgrupēšanās mākslu. Neiznāk gluži kā plānots vai kā gribēts, vai kā vienmēr ...pārgrupējies -- Tu mācies elastību, tā vietā, lai vienmēr strikti sekotu nospraustam plānam.
 
Pilnības un perfekcijas gaidīšana no sevis un citiem ir garantija tam, ka tu nekad nebūsi laimīga ar svētku norisi un iznākumu.
 
Ir laiks atlaist perfekcionismu …vai vismaz sākt par to domāt. Man tas izklausās kā perfekts plāns!  Un tev?
Esi gatava mainīt perfekcionistes domāšanu un pacelt savu dzīves kvalitāti augstākā līmenī?
Mācīties par sakarībām starp sievietes pēc 40 psihisko un garīgo labsajūtu un figūras uzturēšanu formā?
 

No comments: