Meklē vārdu vai frāzi:

Kā iemācīties mīlēt sevi -- pirmie soļi.

Tu nevari neko paveikt labi vai ilgtermiņā, vispirms nemīlot sevi. Kad tu sevi mīli, tu rūpējies par savu ķermeni un tu rūpējies par to, ko tu tajā ieliec. Tāpat tu rūpējies par savām domām.” Louise Hay

Es nostājos uz veselīga dzīvesveida ‘takas’ sen. Ļoti sen – caur pagājušā gadsimta 70. gados lasītām Vladimira Levi un Amosova grāmatām. Vēlāk Pola Brega (Paul Bragg) grāmatām. Ar katru jaunu soli, atklājot aizvien jaunus un jaunus veidus, kā ēst un dzīvot veselīgāk, domāt pozitīvāk. 

Ar katru manu jaunu personīgo atklājumu, tā iedzīvināšanu manā personīgajā dzīvē un rezultātu gūšanu nāca arī karsta vēlēšanās šos ieguvumus sludināt citiem.

Jā, sludināt ir pareizāks vārds nekā dalīties – jo brīžiem mans entuziasms sita tik augstu vilni, ka citādi kā par sludināšanu to nevar nosaukt.

Tolaik es domāju, ka visi grib būt veseli, dzīvot pēc iespējas ilgāk, un kvalitatīvāk, justies iespējami labi. No vienas puses man bija taisnība, bet no otras - ak, kā es alojos

Tagad vadot ēšanas un dzīvošanas paradumu maiņas kursu un strādājot individuālajās koučinga sarunās, es bieži redzu ...pretējo: jā, es gribu, bet... 

Ir kaut kas, kas traucē realizēt tavus labās veselīga svara, ēšanas, stresa mazināšanas mērķus. Un tas 'kaut kas ' ir sevis nemīlēšana.

Ir pilnīgi vienalga, cik zaļos kokteiļus tu dzer, vai cik stundas tu meditē – ja tu sevi patiesi nemīli, tu  nespēsi dzīvot to brīnišķo dzīvi kādu tev ir potenciāls dzīvot.

Transformācija nedzimst no tā, ka tu vienkārši nomaini savu diētu (ārējais kontroles lokuss) – un nav svarīgi, cik labas - bio, svaigēšana uc. tās pārmaiņas. Nē, nē, nē. 

Patiesa transformācija var notikt tikai tad, ja mēs pārveidojam savas attiecības ar ēdienu un savu ķermeni.

Kad mēs mīlam sevi, mēs cienām sevi. Un tikai caur šo dziļo iekšējo cieņu mēs dabiski iedvesmojamies patiesām rūpēm par sevi. Mēs esam rūpīgas par to, kā mēs izturamies pret sevi, mēs tiešām gribam būt labas pret sevi, un tas padara pārējo transformācijas procesu vieglāku un baudāmāku.  
Iemācīties mīlēt sevi ir priekšnoteikums, lai piesaistītu visas tās brīnišķīgās lietas, ko dzīve piedāvā - prieku, labsajūtu, veselību, slaidu figūru, pārpilnību, harmoniskas attiecības, pārsteidzošas pieredzes, un romantisku mīlestību.

Iemesls, kāpēc diētas visbiežāk nav ilgtspējīgas, ir tāpēc, ka uzsākot parasti to galvenais mērķis ir zaudēt svaru. Mēs liedzam sev noteiktus pārtikas produktus, un mocam sevi skaitot kalorijas un "ierobežojot" – un tas viss tikai tāpēc, lai izskatos slaida un seksīga ‘tievajās’ jeans. 

Lai arī šīs vīzijas vilinājums sākumā varētu palīdzēt mums nenovirzīties no ceļa, mums neizbēgami neizdosies. Un tad mēs pārmetīsim sev vēl vairāk (jau kuro reizi) par to, ka esam lielas lūzeres un neveiksminieces. Izklausās pazīstami?  

Kad tu pārformulē lietas, un pieej labsajūtai no es vēlos justies labi un mīlēt sevi ar labākās kvalitātes pārtiku, rīcību, un domām puses, pārmaiņu process (svara zaudēšana un saglabāšana) notiek daudz gludāk un nesāpīgāk. 

Protams, šad un tad tu sastopies ar izaicinājumiem un šķēršļiem, bet tāpēc, ka tu mācies sevi patiesi mīlēt, tev būs vieglāk sev piedot, nevis sevi tiesāt un kritizēt.  

Labsajūta nav galamērķis, kurā tev jānonāk - tās ir attiecības mūža garumā ar savu ķermeni un prātu.

Attiecības, kur komunikācija ir atvērta un atbrīvojoša, un MĪLESTĪBA ir noteicošā emocija. Tātad, šis solis ir par tava iekšējā kritiķa apklusināšanu un kļūšanu par savu labāko draugu - savu kārsējmeiteni.  

Tava rīcība:

Nākamās 21 dienu, saki sev šo pozitīvo apliecinājumu:  "Es tevi mīlu [iekļauj savu vārds šeit] " katru reizi, kad tu paskaties uz sevi spogulī. Skaties sev acīs un saki sev, cik fantastiska tu esi.
 
Ja tu esi savās mājās, saki šo pozitīvo afirmāciju skaļi. Ja nē, vienkārši pasaki to savā galvā
"Es tevi mīlu [iekļauj savu vārds šeit] "

Sākumā tu vari justies mazliet neērti un smieklīgi, bet es apsolu, ka ar laiku tas kļūs daudz  vieglāk. Kad 21 dienas periods tuvosies beigām, teikt : "Es tevi mīlu", ikreiz kad tu redzēsi savu atspulgu, būt dabiska tava reakcija. Tu nevarēsi paiet garām veikala skatlogam bez sevis slavēšanas.  

Pēc tam, kad šis solis kļūst par ieradumu, tu ievērosi, ka sāk notikt dažas apbrīnojamas pārmaiņas:
  • Tu attiecībā pret sevi (un arī citiem) būsi maigāka un līdzjūtīga.
  • Tu ar vieglumu piedosi sev kļūdas, paslīdēšanas, neizdošanās un iespējamas novirzīšanās no labi uzsāktā plāna (piem. no kursā „Kā neapēst Stresu” apgūtajām stratēģijām).
  • Tu sevi daudz mazāk kritizēsi un daudz vairāk slavēsi.      
  • Tu iegūsi pārliecību, un spēsi pastāvēt par sevi.
  • Tu redzēsi, ka tu esi tik daudz vairāk nekā tavs ķermenis.
  • Tu savienosies ar sevi garīgajā apziņas līmeni un redzēsi pilnību, skaidrību, un mīlestību, kas tu patiešām esi.  

Tavs nākošais solis?

Kā uzticēties, ieklausīties sevī un no jauna sevi iemīlēt ir tikai viens no izaicinājumiem ar kuriem tu strādā kursā „Kā neapēst Stresu”.

No comments: