Meklē vārdu vai frāzi:

Apzinātības prakses ikdienas un svētku stresa mazināšanai.


Stress – tas mums katrai ir savs. Katrai savs stresors, stresa izraisītājs – vienai svētku dāvanu iegāde, citai, ‘tauku riepiņa’, kuras dēļ skaistā svētku kleita paliks skapī (vai veikalā), gada beigu atskaites darbā, svētku eglītes rotāšana, bērnu iesnas un klepus ...  
Šoreiz tā vietā, lai stresotu, pamēģini citādu pieeju svētkiem -- vairāk "būt" un mazāk "darīt". Būt apzinātai. Palēnināt skrējienu un izbaudīt.

Idejai -- Neformālas apzinātības prakses izbaudīšanas praktizēšanai:   

Dari visu, ko tu ik dienas dari, tikai dari to nedaudz lēnāk.

Pirmssvētku laikā mums visām ir neskaitāmi veicami darbi. Vienu reizi dienā, piecas minūtes dari kādu darbu mazliet lēnāk. Neveic uzdevumu īpašā palēninājumā, un nepārtrauc to darīt, vienkārši dari to mazliet lēnāk. 

Ienes ēšanā apzinātību

Atvēli piecas minūtes pusdienu laikā, lai ievērotu, ko tu ēd. Tu patiesībā vari to darīt katrā ēdienreizē. Viss, kas tev ir jādara, ir jāievēro ēdiena izskats, smarža un garša. Kad tu ieliec ēdienu mutē, sajūti tā tekstūru -- kraukšķīga vai maiga, garšu – sāļa vai salda? Ievēro, kā ēdiens smaržo. Kad tu norij, ievēro, kā tas slīd lejā. Dari to pašu ar dzērienu.

Es nezinu labāku veidu kā apgūt apzinātu ēšanu -- 21.gadsimta diētu, kas NAV diēta, bet dzīvesveids, kā piedaloties veselīga dzīvesveida kursā "Kā Neapēst Stresu".  

Trīs minūšu elpošanas pauze.
Atvēli trīs minūtes, lai vienkārši sēdētu un vērotu savu elpu. Vietai nav nozīmes. Tas var būt pie datora,  sabiedriskajā transportā, vai parkā uz soliņa. Aizver acis. Un trīs minūtes vienkārši vēro savu elpu. Tu vari izvēlēties to darīt, vērojot kā elpā cilājas vēders, vai kā gaiss plūst iekšā un ārā pa nāsīm. Tavai uzmanībai ir nedalīti jābūt vērstai uz tavu elpu. Ja tu ievēro, ka prātā nāk ar elpošanu nesaistītas domas (un tās nāks, tā ir neizbēgama un dabiska prāta īpašība), tādas kā „Kāpēc es daru, šo muļķīgo vingrinājumu?”, ievēro tās, bet maigi novirzi savu uzmanību atpakaļ uz elpošanu.  

 

Mazgā traukus apzinoties, ar baudu. Sākot mazgāt traukus, ievēro šķīvja virsmas tekstūru un silto ūdeni uz savām rokām. Ieelpo un ievēro trauku mazgājamā līdzekļa aromātu. Ieklausies, lai dzirdētu ūdens šļakstus vai kādas citas skaņas ap tevi. Neaizmirsti elpot :). Tu ne tikai praktizēsi atrašanos šajā brīdi, bet pilnībā pārvērtīsi apnicīgu ikdienišķu nodarbi.  

Rīta dušaTā vietā, lai domātu par nekad nepadarāmo dienas darbu sarakstu, atvēli dažus mirkļus, lai ievērotu siltā ūdens pieskārienu tavai ādai. 

  • Kā jūtas tava āda? 
  • Vai tu sajūti kādas smaržas? 
  • Vai tavi mati ir slapji? 

Vienkārši esi klāt un ievēro visas savas sajūtas. ...elpo.   

Tev radās priekšstats...tagad tava kārta mēģināt. 

***** 


Vēlies vairāk antistresa un apzinātības stratēģiju? Kurss "Kā neapēst stresu?" ir tev. Spied šeit un izvēlies sev labāko formātu>>>

 

No comments: