Meklē vārdu vai frāzi:

Valrieksti sievietes veselībai un dzīvildzei.


Valriekstu labvēlīgā ietekme uz veselību nav jaunums. Visbiežāk tos minam kā nozīmīgu Omega-3 neaiztājamo taukskābju avotu. Bet valrieksti nodrošina daudz vairāk veselības ieguvumu. Paskatīsimies kādu.  Pirmie pētījumi, kas apstiprina valrieksta labvēlīgo ietekmi uz veselību, veikti 1937. gadā, kad tika atklāts, ka valrieksti ir nozīmīgs C vitamīna avots.  Riekstu kodoli satur taukus (60 – 70 %), olbaltumvielas, K un P vitamīnus. Valriekstos atrodamas veselīgās omega-3 taukskābes, kas nāk par labu sirds un asinsvadu veselībai.

Daudzās Eiropas valstīs valriekstus uzskatīja par spēkavīru maltīti. Valrieksti tiešām nostiprina muskuļus un pēc fiziskās slodzes mazina nogurumu. Turklāt valriekstiem  ir baktericīda, vispār nostiprinoša, asinis atjaunojoša, pretiekaisuma un brūces dziedējoša iedarbība.

Valrieksti pret krūts dziedzeru vēzi.

Profesore Eleina Hardmane iesaka sievietēm dienā apēst 5 valriekstus, tomēr arī neaizmirst – kaut gan rieksti ir veselīgi un satur Omega-3 taukskābes, kas ļauj uzlabot asinsvadu stāvokli, tie tomēr ir tauki. Valriekstiem ir augsts kaloriju saturs – par to nav jāaizmirst tām, kuras cenšas zaudēt lieko svaru.  

Valrieksti uzlabo stiprina imunitāti.

C vitamīna satura ziņā valrieksti vairāk reižu pārspēj upenes un citrusaugļus. Tādēļ valrieksti ir neaizvietojami saaukstēšanās sezonā un ieteicami cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti. Valriekstus uzturā iesaka rudenī un ziemā.

Pamēģini šo veselības recepti:  

Aprikozes, medus un valrieksti stiprina imunitāti
Nepieciešams: 200 g rozīņu, 200 g žāvētu aprikožu,200 g valriekstu,1 citrons ar mizu,250 g medus

Pagatavošana: Visu samaļ un lieto pa vienai deserta karotei no rīta tukšā dūšā — labi stiprina imunitāti.

Valrieksti skaistumkopšanā.

Valrieksti aizsargā ādu, jo satur minerālvielu varu, kas pasargā no kaitīgās ultravioleto staru iedarbības. Viena no lielākajām problēmām ziemā ir sausa āda. Protams, arī pārējā laikā tā var būt, gan nepatīkama un kaitinoša, gan arī kā pazīme, ka kaut kas tomēr ar organismu nav kārtībā. Lai palīdzētu ādai mums ir jāuzņem omega-3 eļļas, kuras visvieglāk un dabiskāk var saņemt ēdod valriekstus.

Ēdot tikai 30 gramus valriekstu dienā jau divu nedēļu laikā būs iespējams iegūt gan papildus enerģiju prātam, gan arī āda kļūs elastīgāka un atgūs dabisko mitrumu. 

Valrieksti samazina sirds asinsvadu slimību risku.

Šobrīd ir noskaidrots, kā valrieksti un to eļļa uzlabo sirds veselību.Valriekstu ēšana vai valriekstu eļļas lietošana uzturā var palīdzēt samazināt kardiovaskulāro slimību risku, samazinot holesterīna līmeni, secinājuši Tuftas un Pensilvānijas universitātes pētnieki.

Valriekstu eļļa. 

Man personīgi ļoti garšo valrieksti, un es tos arī regulāri ēdu. Bet nekad nebiju mēģinājusi valriekstu eļļu.

Reiz nolēmu pamēģināt. Un nenožēloju.  

Valriekstu eļļas regulāra iekļaušana uzturā:
  • sniedz organismam neaizvietojamās taukskābes un antioksidantus, kas nepieciešami organisma veselīgai funkcionēšanai, 
  • palīdz saglabāt sirds un asinsvadu sistēmas veselību, 
  • aizkavē organisma novecošanu
  • pasargāt organismu no brīvo radikāļu ietekmes, kas paaugstina risku saslimt ar vēzi.

Lietošana veselības stiprināšanas nolūkā. 

Ieteicamā diennakts deva pieaugušajiem ir 1 ēdamkarote dienā vai 1-2 tējkarotes 2xdienā. 

Bērniem sākot no 3 gadu vecuma – 12 gadu vecumam ieteicamā diennakts deva ir 1 tējkarote dienā. Mazākiem bērniem pirms lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu.

Valriekstu eļļas izmantošana kulinārijā. 

Auksti spiestajai no svaigiem valriekstiem iegūtajai eļļai ir ļoti gaiša krāsa, un tai piemīt maiga riekstu garša un aromāts. 

Manuprāt, tā lieliski piestāv pie jebkura veida svaigu dārzeņu un lapu salātiem, kas bagātināti ar riekstiem vai pašiem valriekstiem. 

Valriekstu eļļa arī maigi papildinās grilētu zivi, steiku, putna gaļu, kā arī pastu. 

Valriekstu eļļas maigā riekstu garša piestāvēs arī dažādiem desertiem. Šo eļļu nav ieteicams izmantot karsto ēdienu gatavošanai, jo Omega taukskābes ir jūtīgas pret karsēšanu, kuras laikā tās oksidējoties maina savu veselībai labvēlīgo sastāvu.

Valriekstu eļļu meklē šeit.  

Priecāšos, ka dalīsies ar savām gardu maltīšu receptēm, kurās tiek izmantota valriekstu eļļa.

No comments: