Meklē vārdu vai frāzi:

Stiprini Imunitāti Vispārējai Veselībai un Gripas Profilaksei.

Saaukstēšanās un gripas sezona ir atkal klāt! Un līdz ar to ir pienācis laiks, atkārtot un sākt no jauna pievērst uzmanību pamatlietām, kas stiprina veselīgu imūnsistēmu.

Stresa pilnajā un aizņemtajā ikdienā ir viegli aizmirst par profilakses nozīmīgumu .... kamēr mēs jau guļam gultā un šķaudām.

Tomēr profilakse ir labāka par seku ārstēšanu.

Pārskati šos labi zināmos ieteikumus saaukstēšanās slimību profilaksei. Šoreiz ar nelielu apzinātības piedevu. 

Miegs

 

Lai arī cik pierasti tas neizklausītos, bet pietiekams miegs bieži vien ir pirmā lieta pret kuru mēs, kad jūtamies nomāktas, pārmērīgi priecīgas, vai esam stresā, izturamies nevērīgi.

Pētījumi liecina, ka neizgulēšanās var negatīvi ietekmēt mūsu imūnsistēmu, padarot mūs uzņēmīgākas pret saaukstēšanos, kad sastopamies ar vīrusiem.   

Ja tu pastāvīgi pārāk maz atpūties, izveido miega grafiku, un apņemies tam sekot. Ja tev ir grūtības aizmigt vai naktī tevi moka nemiers, pamēģini šos vienkāršos apzinātības vingrinājumus:
  • Ar aizvērtām acīm, guļot gultā, secīgi sasprindzini un tad atslābini katru sava ķermeņa daļu. Papildus izmanto apliecinājumus: „...Mana labā kāja atslābinās ... mana labā kāja atslābinās ... mana labā kāja ir atslābināta."   
  • Izdari dziļo elpošanu. Mēģini, lai izelpa divas reizes garāka par ieelpu, skaitot 1,2,3,4,5,6,7,8. Atkārto, sev pieņemamā ritmā. Un kad esi atradusi sev labāko elpošanas ciklu, atkārto apliecinājumus: "Ieelpojot es apzinos visu, kas man ir jādara. Izelpojot, es atlaižu šīs domas līdz rītdienai. "

Vairāk laba miega idejas:
Ēd veselīgu, līdzsvarotu un uz augu valsts produktiem balstītu uzturu 

 
Barojošas maltītes un uzkodas ir pamats, lai saglabātu veselību un optimizētu imūnsistēmas funkciju. Aukstajā un gripas sezonā mums ir jābūt īpaši modrām.

Es jau 7 gadus dienu sāku ar 'zaļo kokteili' – tas lieliski nostiprina manu  imūnsistēmu.  

Ja esi 'rūdīta' svaigēdāja pamēģini vienu no maniem ikdienas brokastu zaļajiem kokteiļiem:

Ja tu tikko uzsāc lietot zaļos kokteiļus seleriju kātu vietā izmanto salātu lapas vai spinātus. Kokteilis būs ar maigāku (ar  ne tik zaļu :) garšu, bet tikpat vērtīgs.

Ja tu ēd stresā un ‘skrienot’, vai mēģini zaudēt svaru, samazinot kalorijas, tādējādi ar pārtiku nesaņem pietiekami daudz uzturvielu, apsver vitamīnu lietošanu.

Ne visi vitamīnu preparāti ir vienādi – lai maksimizētu veselības ieguvumus un minimizētu organisma piesārņošanu ar neorganiskiem ķīmiskiem savienojumiem, izvēlies dabīgos, bioloģiski aktīvos uztura bagātinātājus. Mana izvēle ir  DiReset - uztura bagātinātājs imunitātes pārstartēšanai. .  Skaties uz debesīm :)


Pirms doties dienas gaitās, pārbaudi  laika prognozi! Katru reizi, kad lietus tevi pārsteidz nesagatavotu -- bez lietussarga, vai vējš cauri tavām pārāk plānajām virsdrēbēm pātago tevi līdz ‘kaulam’, tavs ķermenis darbojas ārkārtas režīmā un tu kļūst uzņēmīga pret slimībām.

Lai gan rietumu zinātniskiem pētījumi to nav pierādījuši, ķīniešu medicīna māca, ka šīs mūsu ķermeņa stress ietekmē chi plūsmu uz dzīvībai svarīgiem orgāniem, kas palīdz uzturēt veselīgu imūnsistēmas funkciju.


Stresa pārvaldīšana

Pārmērīgs stress apdraud mūsu fizisko, emocionālo un garīgo veselību. Pirmie pētījumi par attiecībām starp stresu un slimībām sākās 1980. gadā; un kopš tā laika, simtiem pētījumos ir konstatēts, ka ilgstošs stress nopietni bojā imūnsistēmu.

Pat paaugstinātam stresa līmenim - vairāku dienu garumā - ir nopietna negatīva ietekme uz mūsu šūnu spēju cīnīties ar infekciju.

Ir daudz veidu kā mazināt un pārvaldīt stresu. Zināmākie veidi stresa un stresa negatīvās ietekmes mazināšanai, kuri ir arī pa spēkam katrai sievietei, ir fiziskās aktivitātes un relaksācijaMazgā rokas 


Šo padomu mēs esam dzirdējušas jau kopš bērnības, un tam ir svarīgs iemesls. Roku mazgāšana ir visefektīvākais veids, kā apturēt infekcijas izplatīšanos! (starp taviem pirkstiem un elkoni var atrast no 2-10 miljonu baktēriju). 

Pārvērt roku mazgāšanu par apzinātības praksi – un tas būs arī lielisks laiks, lai pārdomātu dienas notikumus.
  • Izelpojot, es nomazgāju nepareizos priekšstatus.
  • Ieelpojot, mans prāts ir mierīgs un tīrs. 


Cinks


Pētījumi liecina, ka, cinku saturoši uztura bagātinātāji var palīdzēt samazināt tavas izredzes saaukstēties, bet ir svarīgs to lietošanas laiks. Lieto tos 24 stundu laikā pēc pirmo saaukstēšanās pazīmju novērošanas. 

Cinks tiek uzskatīts par labāku ieroci cīņā ar parastu saaukstēšanos nekā C vitamīns un ehinaceja.   

Cinks ir dabiski atrodams ķirbja sēklās, ķiplokos, sezama sēklās un tumšajā šokolādē.No comments: