Meklē vārdu vai frāzi:

Aptauja: Sievietes Latvijā daudz vairāk piedzīvo Stresu nekā Vīrieši


89% sieviešu pēdējā pusgada laikā ir piedzīvojušas stresa situācijas; vīrieši nedaudz mazāk – 78%. Sievietēm visbiežāk stresu izraisa sajūtas un emocijas (66%), kā arī pārdzīvojumi darbā (56%), liecina aptauja „Kas Latvijas iedzīvotāju dara laimīgu?”.

Pēc sieviešu domām, biežāk stresu piedzīvo tie cilvēki, kuri neizrāda savus pārdzīvojumus citiem. Savukārt vīriešiem ir viedoklis, ka stresu vairāk piedzīvo tie, kuri ir emocionāli trausli. 

Tā vai citādi – stress nelabvēlīgi ietekmē ne tikai mūsu fizisko labsajūtu, bet arī spēlē lielu lomu darba jomā – 46% sieviešu un 40% vīriešu norāda, ka piedzīvotais stress nozīmīgi ietekmē darbu

Risinājumi?

Atpazīst, bet tomēr izvēlas „citas metodes”

Lai arī 75% sieviešu uzskata, ka prot atpazīt stresa pazīmes, speciālisti, izvērtējot aptaujā sniegtās atbildes, norāda, ka tomēr tā nav, un par to liecina veidi, kā daiļa dzimuma pārstāves ar to cīnās. 

Sievietes izvēlas divus galvenos veidus – 24% sieviešu lieto alkoholu; 43% – tiekas ar tuviem cilvēkiem. 

Vīriešiem ir līdzīgi, tomēr stiprais dzimums vairāk nekā sievietes izvēlas lietot alkoholu (58%). 

Liela daļa, lai cīnītos ar stresu, lieto alkoholu, smēķē, vai pārēdas

Jāiemācās vadīt

Stress šodien ir pilnīgi neatņemama ikdienas un dzīves sastāvdaļa, tāpēc nav nepieciešams „cīnīties ar vējdzirnavām”, bet gan jāiemācās ir ar to sadzīvot un stresu pārvaldīt. 

Tas vien, ka 57% sieviešu darbā piedzīvoto stresu nes uz mājām un ka 54% mēdz atklāt pārējiem to, ka piedzīvo stresu, ir rādītājs, par ko aizdomāties. 

Sievietes vēlas panaceju -- ātros risinājumus, bet ir daudz jāstrādā pašai ar sevi, jāiemācās stresu pārvaldīt; ja nepieciešams, sadarbojoties ar kouču,  jāmācās jaunas stresa pārvarēšanas prasmes.

No comments: