Meklē vārdu vai frāzi:

Apzināta ēšana: pārtikas produkti cīņai ar stresu.

Daži pārtikas produkti palielina stresa līmeni, un ir citi – kuri samazina. 

Uzzini kādi 10 pārtikas produkti ir pazīstami ar savu spēju pasargāt tavu ķermeni no stresa negatīvās ietekmes - kas savukārt palīdz mazināt emocionālo ēšanu. 

Apzināta ēšana palīdz tev labāk iepazīt sevi un savas attiecības ar un ap ēšanu. Un palīdz tev mainīt ēšanas paradumus un ēst un dzīvot apzināti. 

Kad tu pazīsti sevi un savu ķermeni:
  • Tu sāc apzināties savas personīgās ēdiena-garastāvokļa sakarības;
  • Tu zini, kuri produkti liek tev justies labi pabarotai un veselai.
  • Tu arī ievēro tos produktus, kuri liek tev justies miegainai un gausai, izraisa tev vainas sajūtu un kurus ir grūti ēst apzinoties. 

Apzinātas ēšanas izaicinājums: 

Visu dienu būt apzinātai, par to, kā tavu garastāvokli un stresa līmeni ietekmē katrs apēstais pārtikas produkts/ēdiens.

Pārliecinies, ka tu savā ikdienas ēdienkartē mēģini iekļaut vienu produktu no produktu saraksta, kas mazina stresa negatīvo ietekmi - vai vismaz vienu, kas liek tev justies labi.

Ja neesi pārliecināta, pieraksti katru apēsto produktu, un novērtē savu garastāvokli 20 minūšu laikā pēc tā ēšanas. (1-10 skalā – kur 10 ir labākais)


10 produkti stresa negatīvās ietekmes mazināšanai  

Kaut vēlmei ēst, kad esi stresā ir dažādi iemesli, pētījumi liecina, ka ir daži vitamīni un minerālvielas, kas var palīdzēt nomierināt ķermeni un mazināt stresa postījumus.

Ja tev ir saspringta un aizņemta dzīvi, šie pārtikas produkti var palīdzēt tev būt mazāk uzņēmīgai un aizsargāt tevi pret stresu.

1. Tumšā šokolāde

Tumšā šokolāde satur flavonoīdus un palīdz atbrīvot garastāvokļa uzlabotāju smadzeņu ķīmisko savienojumu – neiromediatoru dopamīnu. Ikdienas apzināti izbaudi 30 gramus ( kas ir ieteicamā dienas deva). 

Šādu ŠOKOLĀDI tu vēl nebūsi baudījusi!!!

Tumšā beļģu šokolāde, kas bagātināta ar mūsu veselībai vajadzīgajiem vitamīniem, mikro-makro elementiem, neaizvietojamajām aminoskābēm un augu ekstraktiem.

Ideālai relaksācijas pauze ar pievienoto vērtību! Veselīgi un ar baudu! Uzzini vairāk un ēd vesela!

http://visionvitaminilatvija.blogspot.com/2016/02/vision-chocolight-veseliga.html


2. Auzu pārslas

Auzu pārslas ir saliktie ogļhidrāti, kas bagātas ar šķiedrvielām. Šķiedrvielas palīdz mums ilgāk izjust sāta sajūtu un regulē cukura līmeni asinīs. Saliktie ogļhidrāti iesaistīti neiromediatora serotonīna atbrīvošanā. Serotonīns spēlē galveno lomu garastāvokļa un apetītes regulēšanā, palīdzot regulēt kāri pēc ēdiena.    

3. Kivi. 

Kivi ir lielisks antioksidanta C vitamīna avots. C vitamīns nostiprina imūno sistēmu un samazina stresa hormona kortizola līmeni. 

Tas ir īpaši svarīgi, jo hroniska stresa ietekmē tava imūnsistēma ir apdraudēta, un tas padara tevi ļoti uzņēmīgu pret slimībām.

Ar C vitamīnu bagāti pārtikas produkti ir arī paprika, apelsīni, mandarīni, zemenes, kāposti. Rudens un ziemas laikā, kad svaigu augļu un dārzeņu sortiments ir paskops, papildini savu uzturu ar bioloģiski aktīvu vielu kompleksiem

Pirms atver savu maciņu, pārliecinies, lai vitamīnu preparātu sastāvā esošais C vitamīns būtu dabisks, nevis sintezēts.  

Rekomendācijām par tavai veselībai labākajiem uztura bagātinātājiem, kas satur dabisku C vitamīnu, raksti man uz info@inesemillere.com

4. Spināti 

Spināti ir bagāts ar minerāla magnija avots, kas spēlē galveno lomu asinsspiedienu regulēšanā un pazemināšanā (akūts stress izraisa asinsspiediena paaugstināšanos; ja tu dzīvo hroniskā stresā – sekas var būt hipertensijas veidošanās).


Izbaudi spinātus, kā salātus, pievieno tos pastai, vai papildini savas sviestmaizes. Es spinātus pievienoju savam zaļajam brokastu kokteilim.

5. Piens ar zemu tauku saturu

Vājpiens satur triptofānu - aminoskābi, kas palīdz prieka un labsajūtas neiromediatora serotonīna produkcijā. Pētījumi rāda, ka pietiekošs serotonīna līmenis palīdz cilvēkiem jūties relaksētiem un miegainiem.

Ja nevari aizmigt izveido vakara rituālu – sagatavo krūzi silta piena un izbaudi to apzinoties. Par citiem pirms miega rituāliem lasi šeit.

Pienā esošais triptofāns palīdz arī pirmsmenstruālo simptomu mazināšanai.

6. Lasis

Lasis ir bagāts ar veselīgajiem nepiesātinātajiem taukiem - omega-3 taukskābēm. Tās ir nozīmīgas sirds asinsvadu slimības profilaksē, mazina iekaisuma procesus un sāpes ķermenī. Palīdz šūnām funkcionēt efektīvi. Tava stresa līmeņa samazināšanai ēd pārtikas produktus, kas var palīdzēt samazināt sāpes un pietūkumu.  

Ja tev negaršo lasis, mēģini valriekstus, linsēklas un linsēklu eļļu, pekānriekstus, kāpostus, puķkāpostus, vai lauku olas.

7. Melnā tēja

Melnā tēja satur antioksidantus un aminoskābes, kas ietekmē neiromediatorus galvas smadzenēs. Melnajā tējā sastopamie neiromediatori samazina stresa hormona kortizola līmeni -- hormona, kas liek tev kārot saldu un treknu pārtiku.

Uzzini kā kortizols ietekmē tavas ēdiena izvēles un liekā svara veidošanos.

8. Avokado

Avokado satur veselīgos mononepiesātinātos taukus, kas palīdz tev būt  apmierinātākai un palīdz regulēt nervu sistēmas darbību -- palīdzot tev domāt skaidrāk.

Sagriez to šķēlēs un ēd uz sviestmaizes, pievieno salātiem, vai vienkārši kā uzkodu.

9. Pistācijas

Pistācijas ir rieksti, kas izceļas uz citu riekstu fona, jo tie satur vismazāko daudzumu tauku un kaloriju. Tās palīdz saglabāt tavu garastāvokli un cukura līmeni asinīs stabilus. 

Pērc tās čaumalā – čaumalas atvēršana palīdzēs tev tos ēst lēnām un pa vienam un izvairīties no pārāk daudzu apēšanas un no nevajadzīgu kaloriju uzņemšanas, kas bieži gadās ēdot riekstus – tos viegli un ātri metam mutē, īpaši nepievēršot uzmanību apēstajam daudzumam :)

10. Mandeles.

Mandeles satur taukos šķīstošo vitamīnu E un B grupas vitamīnus, kas īpaši nepieciešami mūsu stresa novājinātajai imūnsistēmai. Abas uzturvielas vairo tavu noturību pret stresu.
Šodienas moto – ēd pārtiku, kas uzlabo tavu garastāvokli.

*****

Vēlies radikāli mainīt savas attiecības ar ēšanu, ēdienu un stresu un apgūt apzinātas ēšanas prasmes? Uzzini vairāk šeit.

No comments: