Meklē vārdu vai frāzi:

Apzināta ēšana: Palīgi vai Traucētāji


Zinu, ka apzināta ēšana un veselīgas dzīvesveida pārmaiņas ir izaicinājums. Un jo vairāk tāpēc, ka bieži mēs nepazīstam sevi.

Te ir dažas apzinātas ēšanas idejas,  kuras palīdzēs tev labāk iepazīt sevi un savas attiecības ar un ap ēšanu. Un palīdzēs tev mainīt ēšanas paradumus un ēst un dzīvot apzināti.

Palīgi vai Traucētāji

Padomā:
  • Vai tu ēd vairāk kad esi viena? 
  • Vai kad esi kopā ar citiem? 
  • Vai tavi draugi un ģimene palīdz taviem pūliņiem ēst apzināti vai traucē?
  • Varbūt tavs partneris sabotē tevi un nes kārumus? 
  • Varbūt tavā dzīvē ir cilvēki, kas uzbāžas ar savu ēdienu, spiežot tev ēst tad, kad neesi izsalkusi?
  • Vai varbūt tev ir veselīgs dzīvesbiedrs, kas palīdz tev izdarīt veselīgākas izvēles un palīdz pieturēties pie taviem veselīgajiem paradumiem?

! “Ēšanas  partnerim” ir nozīmīgs iespaids uz to tu ēd. Ir svarīgi apzināties to kā apkārtējie maina un ietekmē to kā tu ēd!

Izaicinājums:

1.solis. Visu dienu esi apzināta par to kā cilvēki, ar kuriem kopā tu ēd, ietekmē to cik daudz un ko tu ēd. (piem., tu ēd veselīgi kopā ar darba biedriem, bet pārēdies kopā ar labāko draudzeni).

2. solis. Izveido sarakstu ar 2 palīgiem – lomu modeļiem, kas atbalsta veselīgu dzīvesveidu un 2 traucētājiem – tiem kuri tevi kritizē vai sabotē (tas var būt kāds, kuru tu labi pazīsti ). Pieraksti tās viņu uzvedības, kuras tev patīk un kuras nepatīk.

3.solis. Atdarini veselīgu uzvedību (varbūt tava draudzene ēd veselīgas uzkodas).

4. solis. Apzināti dari pretējo. Ja kāds ar kuru tu kopā ēd, ēd ātri, tu ēd lēni; ja pasūta frī kartupeļus, tu pasūti dārzeņus.

Dalies ar savām atzinām komentāru daļā. 


Tiekamies nākošajā apzinātas ēšanas idejā: pārtikas produkti cīņai stresu 

Vēlies radikāli mainīt savas attiecības ar ēšanu, ēdienu un stresu un apgūt apzinātas ēšanas prasmes? Uzzini vairāk šeit.  


No comments: