Meklē vārdu vai frāzi:

Veselīgam svaram gatavo ēdienu mājās.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka cilvēki, kuri gatavo mājās, notievē veselīgāk  un saglabā optimālu svaru vieglāk.
 
Te ir dažas idejas, kas palīdzēs tev uzsākt:   


1. Ēst gatavošana nav sarežģīta. 

Nesāc panikot; pat tad ja tu vairs neatceries, kad bija pēdējā reize, kad tu stāvēji pie plīts. Neuztraucies. Izveido jaunu attieksmi un esi gatava nelielai jautrībai. Sāc ar vienkāršām receptēm, kuras tev liekas pievilcīgas. (te ir dažas manējās). Un tad paplašini savu maltīšu repertuāru. Nebaidies. Tu to vari paveikt.  

2. Atbrīvo savu virtuvi no krāmiem. 

Zirnekļu tīkli pieliekamajā. Putekļu vērpetes ap tavien katliem un pannām? Mikroviļņu krāsns strādā ar pārslodzi? Tu neesi viena. Laipni lūgta aizņemtas sievietes virtuvē. 

Pirmās lietas vispirms:
  • Pamazām izmet pārstrādātos un rafinētos produktus. Ej lēni cauri saviem virtuves skapīšiem, pieliekamajam un ledusskapim. Neesi gatava izmest? Vismaz nepērc neko jaunu.  
  • Izmet vecus ēdienus.  Apskaties produktu derīguma termiņus. Es esmu pārliecināta, ka atradīsies patiesi vēsturiski eksemplāri (garšvielas piemēram ...)   
  • Notīri darba virsmas. Lai gatavotu tev ir nepieciešama brīva virsma. Novāc krāmus. Daudz plašas virsmas liks tev just mazāk stresu, būt radošākai un organizētai. 

3. Iegādājies labus ‘darbarīkus’

Te ir dažas idejas:
  • Iegādājies pāris labus nažus.  
  • Pannas un katli. Pārskati savus krājumus. Varbūt ir pienācis laiks iegādāties jaunus. Esi modra par toksiskajām substancēm, kuras bieži izmanto pārklājumiem. 
  • Bļodas ēdiena sastāvdaļu sajaukšanai. Par labākajām izvēlēm tiek uzskatītas – keramikas vai stikla. 
  • Vairāk. Blenderi, dārzeņu mizotāji. Ar laiku tu nopirksi nepieciešamo.    

4. Gatavojam ēdienu mājās.   


5. Ēdam apzināti.

Te ir dažas idejas, kas tev palīdzēs uzsākt tavu apzinātas ēšanas ceļojumu. 


1. Izslēdz televizoru; neatbildi uz telefona zvaniem, uz brīdi ‘atraujies’ no datora. Viss, kas novirza tavu uzmanību veicina ēšanu neapzinoties.

2. Apsēdies, lai ēstu. Nekad neēd stāvot kājās, pie atvērta ledusskapja vai žonglējot uz vienas kājas virs izlietnes. 

3. Ēdot izmanto savu ne-dominējošo roku; vai mazāku karoti vai dakšiņu, vai mazāku šķīvi. Tas palīdzēs tev labāk apzināties tempa palēnināšanu.

4. Pievērs uzmanību porciju lielumam. Lielākā daļa no mums īsti nenovērtē, cik daudz ēdiena atrodas uz mūsu šķīvja. Labā ziņa – tu vari iztikt bez mērīšanas un svēršanas, ja tu ēdot ieklausies savos izsalkuma-pilnuma signālos.  

Un visbeidzot – mēģini integrēt apzinātību ne tikai ēšanā, bet arī citos tavas dzīves aspektos. 

Kad tu ej, apzinies apkārtni, ieelpo smaržas. Sarunā, uzmanīgi klausies sarunu biedrā, apzinies viņa ķermeņa valodai un verbālos signālus.  Kas zin -- apzinātība var saglābt tavas šķobīties sākušās romantiskās attiecības, vai pat ģimeni.

„Inese Millere vienā no kursa soļiem prasīja - vai jūs jūtiet sevī kādas pārmaiņas?Ne tikai ēšanas ziņā. Viņa gan saka- apzināta ēšana. Bet kur tas noved? Mainās pilnīgi visa dzīve. Un uz labo pusi.
Protams, ka pārmaiņas nenotiek uzreiz. Bet notiek, un tas ir pats jaukākais. Pat mans vīrs ievērojis un saka- tu jau kādas 2 nedēļas esi pilnīgi savādāka.... Mainos pati un mainās apkārtējie...Bez bikstīšanas, bez pārmetumiem...
 Mācos izbaudīt ēdienu, mācos saprast, kas tad man īsti garšo un kas nē. Mācos saprast, kad ēdu tikai tāpēc, ka jāēd. Un ir atklājušies jau daudzi ēdieni, kurus ēdu tikai tāpēc, ka šķita, ka garšo....Bet, ja vārda- ēdiens vietā ieliktu vārdu -dzīve.....”-- Kristīne, dalībniece.  

Tas tiešām ir apbrīnojami, cik daudz mēs pazaudējam, kad nedzīvojam un neatrodamies šajā brīdī. 

Uzsāc savu apzinātības ceļojumu lēni un pakāpeniski. Es tev garantēju, ka dzīve tevi atalgos, un maltītes – tu tās beidzot patiesi izbaudīsi.

Apzināta ēšana nav tik vienkārša kā izklausās? Uzzini kā uzsākt soli pa solim.

No comments: