Meklē vārdu vai frāzi:

Ar rūpēm par sevi pret rudens stresa apēšanu.


Vai tu jebkad esi gribējusi nošķirties no tavas aizņemtās dzīves un pārmaiņas pēc fokusēties uz sevi? Cik bieži tu ļauj sev izjust prieku, kas nāk no rūpēšanās par sevi?  
Manuprāt, tieši tumšie un aukstie rudens mēneši ir lielisks laiks rūpēm par sevi.  


Tāda ‘’nošķiršanās ’’vai ‘’palikšana vienatnē’’ tiek apzīmēta ar jēdzienu ‘’retrīts’’ (no angļu val. ‘’retreat’), un ir iegājusi apritē kā termins laikam, kas tiek veltīts sev un sevis sakārtošanai.
Savas veselības, pašsajūtas un slaidās līnijas nolūkos ir  nepārvērtējami svarīgi „nošķirties”, lai veltītu laiku sev. 

Lai veidotu to, ko es saucu par pašaprūpes buferzonu – tādu kā gumijas mētelīti”, no kura atleks visi kreņķi, stresi un negatīvās emocijas, kuras tev šobrīd liek virināt ledusskapi un ēst, un pārēsties tad, kad tu neesi izsalkusi, bet meklē veidus kā mazināt stresu.  
Retrīts mums parasti asociējas ar atrašanos tālu projām no mājām. Ko darīt, ja tev šobrīd nav tādas iespējas? 

Lai izbaudītu retrītu, tev nav obligāti jādodas uz attālām vietām, tu tam vari veltīt vienu vakaru vai pat tikai stundu nedēļā, nemaz neizejot no savām mājām.
"Kā gan es varētu atrast laiku sev, kad visa ir vienkārši daudz par daudz?” 

Diemžēl, lielākā daļa no mums ir iemācījušās labāk rūpēties par visiem pārējiem, nekā par sevi

Kāda mana kliente reiz atzinās: 

Man nekad nav bijis laika sev. Es domāju, ka tas ir iemesls, kāpēc es parasti esmu tik stresaina un pārēdos. Es pavadu pārāk daudz laika, rūpējoties par citiem, un man neatliek laika domāt par sevi.”

Tici, man arī ir bijis tāpat. Kad mūsu darba un dzīves grafiki ir tik pārblīvēti, kad krāvumi uz rakstāmgalda (un mūsu e-pastā) pieaug katru minūti, kad mēs esam ikvienam vajadzīgas un spriedze liekas nepārvarama, var šķist neiespējami pat domāt par labāku rūpēšanos par sevi.

Patiesība ir tāda, ka tieši tad, kad dzīve ir stresaina un nekontrolējama, pašaprūpe mums ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk. Dzīve pieprasa, lai mēs būtu vienmēr gatavas – fokusētas, „saspļautu saujās” un allaž dotu citiem pašu labāko, kas mums ir... 

Tāpat kā auto, uz kuru mēs varam paļauties, ka tas nogādās mūs tur, kur mēs gribam nokļūt, mums ir jābūt apgādātām ar degvielu un jādarbojas nevainojami.

Diemžēl, kad mēs esam pārgurušas, un tik tikko spējam turēt galvas virs ūdens, būtiskas lietas netiek paveiktas kvalitatīvi.

Pārgurums mūs padara īpaši jūtīgas pret stresu. Stresam ir daudz definīciju. Mana stresa definīcija ir: stress ir tas, kas mūs izsit no līdzsvara un liek justies slikti. 

Un kurai no mums patīk justies slikti? Nu, un ar to slikto sajūtu mēs katra cīnāmies ar savām metodēm.

Daudzām sievietēm ātra ērta un gadu gadiem izmantota stresa pārvadīšanas metode ir ēdiens

Vai arī tev nav tā, ka tev nereti šķiet, ka vienīgā leģitīmā atpūtas pauze, ko tu drīksti sev atvēlēt, ir ēšana? 

Tu izrādi rūpes par sevi pārēdoties, tā vietā, lai atļautu sev atpūsties, izgulēties vai vienkārši neko nedarīt.

Vai pastāv arī citi mazāk destruktīvi veidi, kā tu vari izrādīt sev rūpes un mīlestību?  

Kādi ir tavi sevis lološanas rudens rituāli? 

No comments: