Meklē vārdu vai frāzi:

Harmonisks, apzināts, veselīgs rīts – dažas praktiskas idejas aizņemtām sievietēm.

Tas kā tu sāc savu dienu ir neticami svarīgi tavai vispārējai veselībai un labsajūtai, vidukļa slaidumam, ilgmūžībai un stresa līmenim.
Kāds ir tavs veselīgais rīts?

Te ir dažas idejas, kuras tu vari izmantot "Veidojot Jēgpilnu Rīta Rutīnu":


Sāc dienu ar dziļu ieelpu un izelpu.

Tiklīdz tu ‘nospied’ modinātāju, veic dziļu ieelpu, aizturi elpu uz piecam sekundēm un izelpo ar dzirdamu skaņu –ahhhhh. Laba sajūta. Paņem šo labo sajūtu sev līdz arī, kad esi piecēlusies no gultas...un vēlāk dienas gaitās.    

Tavs rīta izaicinājums ir:  

Izdarīt garu, apzinātu ieelpu un izelpu pirms katras no savām rīta nodarbēm. No brīža, kad tu pamosties līdz brīdim, kad tu izej pa durvīm, lai dotos dienas gaitās.  
  • Elpo pirms tu vannas istabā atgriez ūdens krānu.
  • Elpo pirms tu tīri zobus.  
  • Elpo pirms tu novelc nakstskreklu.  

Tu mani saprati! 

Viss viens ko tu no rīta dari – koncentrējies uz elpošanu – tas var palēnināt tavu tempu, toties palīdzēs tev uzlabot savu efektivitāti un mazinās stresu;

Fokusējoties uz pašreizējo brīdi un šajā brīdī veicamajām darbībām (caur elpošanu apzinoties) tu mazini stresa autopilota reaktivitāti. Esot klāt vienā ( nevis krampjaini cenšoties ķert un grābt daudzas) darbībā varbūt tostermaize nepiedegs, piens neizlīs un strīds ar vīru izpaliks. Elpo...un esi klāt.   

Sāc dienu ar rīta dušu apzināti.

Tā vietā, lai domātu par nekad nepadarāmo dienas darbu sarakstu, atvēli dažus mirkļus, lai ievērotu siltā ūdens pieskārienu tavai ādai. 
  • Kā jūtas tava āda? 
  • Kādas smaržas tu sajūti? 
  • Vai tavi mati ir slapji? 

Vienkārši esi klāt un ievēro visas savas sajūtas. ...elpo.  

Uzmanību! 

Neņem darba biedrus līdz sev dušā :)!!!!
 
Sāc dienu ar citronūdeni

Nediskutēšu par ūdens dzeršanas ieguvumiem sievietes veselībai, tos tu --par savu svaru un veselību modra sieviete, noteikti labi zini. 

Sāc dienu ar karstam ūdenim pievienotu pus citrona sulu: tas ir labākais veids kā veselīgi  pamodināt’ tavas aknas un gremošanu un sagatavot gremošanas sistēmu ēdiena uzņemšanai.

Gremošana sagatavota ...

Sāc dienu ar veselīgām brokastīm.

Tev ir jāēd brokastis! Jo brokastis ir svarīgākā dienas maltīte! Un patiesībā tā ir, ja vien tu neēdi visu nakti, un tad tas nav tik svarīgi.  

 Tu nekad neēd brokastis.?! 

Kāpēc tu no rīta neesi izsalkusi ? Kas ir šīs sakarības? Padomā – vai tu vari atklāt ko interesantu par savu uzvedību un ēšanas paradumiem?    

Tu neēd no rīta, jo tu saki – kad es ēdu brokastis es esmu izsalkusi visu dienu. Un tas ir dabiski -- jo mēs uzsākam savu vielmaiņas ciklu.  

Tu negribi sākt ēst no rīta, jo tiklīdz tu sāc, tu nevari apstāties? Un patiesi -- tas kļūst par pašpiepildošu pravietojumu – tu atliec ēšanu vēlāk un vēlāk un tad, kad tu ēd, tu jau ir pilnīgā badā un jūties apdalīta...un gribot negribot pārēdies ( varbūt pat grāb pirmo, kas pagadās pa rokai) un tad nākošajā rītā tu celies un no jauna un saki – es nevaru ēst, jo tiklīdz es sāku es nevaru beigt un pārēdos...  

Vai šis tevis pašas izveidotais 'likums' varētu būt viens no iemesliem, kas izraisa pārēšanos (un pieņemšanos svarā) vēlāk dienas laikā, tajā skaitā nevaldāmo pēcpusdienas kāri pēc saldumiem?

Es nezinu ko ēst brokastīs? 

Izmēģini dažas vienkāršas receptes.  

***
Labākais palīgs harmoniska rīta veidošanā ir mini e-kurss "Veido Jēgpilnu Rīta Rutīnu". Uzzini vairāk un pērc šeit. 

No comments: