Meklē vārdu vai frāzi:

Ja tu mīli sevi -- Noskaties -- Stress: slepkavas portrets.


Inteliģencei ir noteikta cena. Cilvēki, neskatoties uz spēju risināt problēmas, ir spējuši pagriezt vienu no pamat izdzīvošanas mehānismiem – stresa atbildi – pret sevi.

“Būtībā,” saka Stenfordas universitātes neirobiologs Robert Sapolsky, “mēs esam kļuvuši pietiekoši viedi, lai padarītu sevi slimu.”


Robert Sapolsky ir vadošais stresa fizoloģijas pētnieks pasaulē. Viņa grāmata Why Zebras Don't Get Ulcers ir viena no manām visu laiku rokasgrāmatām – bagāta ne tikai ar skrupuloziem zinātniskiem faktiem par un ap stresu, bet arī ar fantastisku humoru un valodu. Ja lasāt angliski sirsnīgi iesaku.

Dokumentālajā filmā (video augšā) Portrait of a Killer  (Slepkavas Portrets) Sapolsky izskaidro ieilguša un hroniska stresa nāvējošās sekas. Stresa izraisīts liekais svars ir tikai maza daļiņa no visām sekām.Filma ir angļu valodā. Bet ir noteikti vērts to noskatīties.

Stresa nomocītā ķermenī visas diētas ir lemtas neveiksmei. Kur meklēt risinājumu? Iesaku holistisku, prāta-ķermeņa pieeju - apzināto ēšanu, kas risina, gan ar tavu stresu, gan ar tavu uzturu saistītos jautājumus.


 

No comments: